Baidu kúpi distribútora aplikácií za $1.9 Miliarda

Tento krok je navrhnutý tak, aby rozšíril počet jeho užívateľov v krajine, kde viac ako pol miliardy ľudí tvorí netizens, čo je číslo v Číne 1 vyhľadávací gigant podpísal výrazne vylepšenú zmluvu o kúpe obchodu s aplikáciami pre Android 91 Wireless za $1.9 miliarda.

Toto je najväčšia akvizičná dohoda, akú kedy čínsky gigant vo vyhľadávačoch vybudoval na svojej mobilnej užívateľskej sieti – v súčasnej dobe 9%. Baidu už obsahuje 82% hľadaných výrazov v krajine z desktopových počítačových zariadení, ale hranica mobilných aplikácií sa mu zjavne nedarí.

Podľa Andyho Yeunga, analytika pracujúceho v newyorskej Oppenheimer & Co Inc., „Baidu nie je v mobilnom internetovom priestore tak dobre zavedený ako v internetovom priestore pre stolné počítače. Je to doplnková stratégia na zlepšenie postavenia Baidu v mobilnom ekosystéme. “

Spoločnosť teraz bude vlastniť väčšinový podiel v súčasnej dobe spoločnosť NetDragon Websoft Inc., popredná hongkonská spoločnosť, ktorá energicky investuje do odvetví online hier a mobilného internetu. NetDragon má v súčasnosti 57,41 percentný podiel v 91 Wireless. Baidu uviedla, že pri tej istej akvizícii tiež získa zvyšných 42,59 percenta akcií od menšinových akcionárov.

91 Wireless bola založená v roku 2007 a do značnej miery sa zameriava na stavbu a prevádzku 2 vedúce platformy pre smartfóny v Číne – konkrétne 91 Assistant a HiMarket. Spoločnosť ponúka aj množstvo ďalších obľúbených produktov, vrátane 91 Launcher, 91 Panda Reader, komunitných webových stránok a mnohých ďalších produktov obľúbených medzi čínskymi spotrebiteľmi smartfónov. Ak majú byť správam dôveryhodné, z ich obchodu bolo stiahnutých viac ako 10 miliárd aplikácií, čo z neho robí distribútora, ktorý je najvýznamnejším poskytovateľom aplikácií tretích strán, a to tak aktívnymi používateľmi, ako aj akumulovaným počtom stiahnutí v ázijskom štáte.

Tento krok je ďalším krokom čínskeho vyhľadávacieho nástroja k posilneniu držby na trhu čistej populácie a mobilných používateľov v krajine.