Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Avis Burst (2022): bezplatn├í imid┼żov├í banka prisp├┤soben├í pre elektronick├Ż obchod


Burst bol vytvoren├Ż v roku 2017 bezplatn├í banka obr├ízkov platformy elektronick├ęho obchodu Shopify. P├┤vodne spusten├Ż s tesne nad 1 000 fotografi├ş, Burst sa ─Źasom rozr├ístol s pomocou starostlivo vybranej komunity fotografov.

Shopify nevytvorilo t├║to imid┼żov├║ banku n├íhodou: s hlavnou cie─żovou skupinou, ktor├║ tvoria najm├Ą podnikatelia, blogeri, v├Żvoj├íri a dizajn├ęri, je ka┼żd├Ż obr├ízok vytvoren├Ż s cie─żom preda┼ą produkt alebo obohati┼ą predv├ídzaciu str├ínku alebo elektronick├Ż obchod. Najpozoruhodnej┼íie je, ┼że Burst bol ┼íit├Ż na mieru pre str├ínky Shopify a z├írove┼ł umo┼żnil pou┼żitie jeho fotografi├ş inde. Je to st├íle dobr├í vo─żba pre bezplatn├║ imid┼żov├║ banku?

Zhrnutie

Burst: ako to funguje?

Burst home ┬ę Burst

Na Burst sa pou┼ż├şvaj├║ dve licencie a pou┼żitie jednej alebo druhej z├ívis├ş od fotografa. Prvou je licencia CC0, licencia Creative Commons, ktor├í umo┼ż┼łuje autorom vzda┼ą sa svojich autorsk├Żch pr├ív v maxim├ílnej mo┼żnej miere a pribl├ş┼żi┼ą podmienky diel vo verejnej sf├ęre. Druhou pon├║kanou licenciou je licencia ┼ípecifick├í pre Burst a Shopify, ktor├í umo┼ż┼łuje komer─Źn├ę a nekomer─Źn├ę pou┼żitie obr├ízkov na str├ínke bez toho, aby bolo potrebn├ę uvies┼ą autora alebo slu┼żbu.

T├íto posledn├í licencia v┼íak podlieha nieko─żk├Żm podmienkam: napr├şklad je zak├ízan├ę pred├íva┼ą obr├ízky bez ich h─║bkovej ├║pravy, pou┼ż├şva┼ą ich na vytvorenie podobnej slu┼żby a n├írokova┼ą si vlastn├şctvo obr├ízkov. Taktie┼ż je zak├ízan├ę pou┼ż├şva┼ą fotografie na nemor├ílny alebo nez├íkonn├Ż obsah a z├íbery, na ktor├Żch s├║ ─żudia, nesm├║ tieto osoby predstavova┼ą v zlom svetle. Shopify objas┼łuje, ┼że povolenia na pou┼ż├şvanie obr├ízkov dan├ę licenciou sa neuplat┼łuj├║, ak fotografie obsahuj├║ ochrann├ę zn├ímky alebo obsah chr├ínen├Ż du┼íevn├Żm vlastn├şctvom.

Pou┼ż├şvanie Burst Site

Vyh─żad├ívanie obr├ízkov

Prv├í vec, ktor├║ treba poznamena┼ą: str├ínka je cel├í v angli─Źtine. K dispoz├şcii je aj verzia v portugal─Źine, ale pre franc├║zsky hovoriacich sa moment├ílne nepon├║ka ┼żiadna mo┼żnos┼ą. Menu ide priamo k veci: pon├║ka prehliadanie kolekci├ş alebo prezeranie v┼íetk├Żch fotografi├ş. Je zrejm├ę, ┼że ak u┼ż presne viete, ─Źo h─żad├íte, je mo┼żn├ę vykona┼ą priame vyh─żad├ívanie pomocou k─ż├║─Źov├ęho slova. D├┤kazom jeho pridru┼żenia k Shopify je, ┼że zvy┼íok naviga─Źnej li┼íty je vyhraden├Ż pre zdroje s├║visiace s elektronick├Żm obchodom.

Kolekcie vlastne zodpovedaj├║ kateg├│ri├ím obr├ízkov, ktor├ę s├║ na imid┼żov├║ banku zameran├║ na podnikate─żov prekvapivo rozmanit├ę. Burst sa sna┼ż├ş splni┼ą v┼íetky potreby e-commerce podnikania, bez oh─żadu na t├ęmu: cestovanie, technol├│gie, zvierat├í, m├│da, fitness, jedlo… V┼íetky z├íklady s├║ pokryt├ę a e┼íte viac s kateg├│riami venovan├Żmi ilustr├íci├ím a obr├ízkom na pozad├ş. pre webov├║ str├ínku.

Kateg├│rie burst ┬ę Burst

Tu sa nepon├║ka ┼żiadny ├║─Źet: len za─Źnite h─żada┼ą. To tie┼ż znamen├í, ┼że nie je k dispoz├şcii ┼żiadna funkcia hist├│rie ani kolekcie, ktor├ę by ste si sami vytvorili, ─Źo nie je nevyhnutne praktick├ę, ke─Ć chcete vytvori┼ą v├Żber obr├ízkov na ├║pravu va┼íej str├ínky. Vyh─żad├ívanie prebieha iba pomocou k─ż├║─Źov├Żch slov, bez mo┼żnosti v├Żberu konkr├ętnej kolekcie na jej spresnenie. Podobne vo v├Żsledkoch nie je pr├ştomn├í ┼żiadna mo┼żnos┼ą filtrovania. Ak h─żad├íte konkr├ętnu farbu alebo orient├íciu, budete musie┼ą presk├║ma┼ą v┼íetky fotografie, aby ste na┼íli dokonal├Ż obr├ízok.

V├Żsledky nie s├║ pr├şli┼í po─Źetn├ę a v├Żsledky nie s├║ pr├şli┼í po─Źetn├ę a pri najpopul├írnej┼í├şch a klasick├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov├ích sa zvy─Źajne pohybuj├║ v stovk├ích. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov posta─Źuj├║ce, no v porovnan├ş s konkurentmi st├íle slab├ę. To tie┼ż znamen├í, ┼że slu┼żba nespravuje zlo┼żit├ę dopyty: na z├şskanie relevantn├Żch v├Żsledkov sa bude potrebn├ę uspokoji┼ą s jedn├Żm alebo dvoma slovami, a ak Burst nedok├í┼że navrhn├║┼ą v├Żsledok zmie┼ían├şm t├Żchto dvoch k─ż├║─Źov├Żch slov, vyberie to ÔÇ×najsilnej┼íieÔÇť, niekedy ├║plne ignoruje druh├Ż term├şn. Odpor├║─Źa v┼íak presk├║ma┼ą kateg├│rie, kde mo┼żno n├íjs┼ą podobn├ę fotografie.

S├ęriov├ę obr├ízky ┬ę Burst

Ak chcete pou┼żi┼ą Burst, budete sa musie┼ą uspokoji┼ą s ve─żmi v┼íeobecn├Żmi pojmami a by┼ą pripraven├ş presk├║ma┼ą v├Żsledky. Uv├ştali by sme viac mo┼żnost├ş kvality ┼żivota pre u┼ż├şvate─ża, z├íklad tu ani nie je dostupn├Ż.

Odpor├║─Źan├ę obr├ízky a stiahnutie

Burst sa jasne zameriava na podniky orientovan├ę na elektronick├Ż obchod a v men┼íej miere na blogerov a ─żud├ş, ktor├ş chc├║ ilustrova┼ą uk├í┼żkov├║ str├ínku. Burst jasne nazna─Źuje, ┼że v┼íetky pon├║kan├ę fotografie s├║ ur─Źen├ę na ├║pravu webovej str├ínky, ale aj na pou┼żitie na soci├ílnych sie┼ąach a marketingov├Żch kampaniach.

Ale ┼ít├Żl fotografi├ş na imid┼żovej banke nebude vyhovova┼ą v┼íetk├Żm podnikom. Tu sa rozhodlo zacieli┼ą na ve─żmi ÔÇ×tis├şcro─Źn├ęÔÇť publikum s ─Źist├Żmi a umeleck├Żmi fotografiami spotrebn├Żch produktov, ─Źo sa t├Żka predaja samotn├ęho produktu ako n├ípadu. Sta─Ź├ş poveda┼ą, ┼że miestny elektrik├ír alebo ve─żk├í ├║─Źtovn├şcka firma nen├íjde to, ─Źo h─żad├í. Na druhej strane, ak va┼ía firma potrebuje profesion├ílne fotografie vo ve─żmi Instagram, tu ste na spr├ívnom mieste. Obr├ízky nie s├║ po─Źetn├ę, ale v┼íetky s├║ ve─żmi kvalitn├ę a starostlivo vybran├ę.

S├║pravy burstov├Żch sn├şmok ┬ę Burst

Okrem obr├ízkov dostupn├Żch pri vyh─żad├ívan├ş alebo v zbierkach spr├şstup┼łuje Burst ÔÇ×s├║pravy obr├ízkovÔÇť. S├║ ur─Źen├ę pre ─żud├ş, ktor├ş sa chc├║ pusti┼ą do dobrodru┼żstva online obchodu a najm├Ą dropshippingu. Tieto s├║pravy kombinuj├║ ilustra─Źn├ę obr├ízky a be┼żn├ę obr├ízky produktov od predajcov. S├║pravy s├║ kompletn├ę a fotografie zost├ívaj├║ v rovnakej kvalite ako tie, ktor├ę s├║ pon├║kan├ę inde na str├ínke. Bud├║ dobr├Żm z├íkladom pre ilustr├íciu str├ínky a s├║ koherentn├Żm n├ívrhom s duchom slu┼żby.

Na ├║rovni s┼ąahovania a jednotliv├Żch str├ínok obr├ízkov pon├║ka slu┼żba minimum. Jedin├ę mo┼żnosti s┼ąahovania bud├║ ÔÇ×vysok├ę rozl├ş┼íenieÔÇť a ÔÇ×n├şzke rozl├ş┼íenieÔÇť. Preto nie je mo┼żn├ę zvoli┼ą ve─żkos┼ą obr├ízka. Obrazov├Żch inform├íci├ş je tie┼ż m├ílo. Na rozdiel od in├Żch obrazov├Żch b├ínk sa nedozvieme z├íkladn├ę rozl├ş┼íenie obrazu, pou┼żit├║ kameru a dokonca ani jej po─Źet stiahnut├ş. Maxim├ílne m├íme n├írok na popis sn├şmky, meno fotografa (ktor├ę nie je zv├Żraznen├ę), kolekcie, do ktor├Żch bola fotografia pridan├í a licenciu. Podobn├ę fotografie s├║ pon├║kan├ę ni┼ż┼íie, ale tieto n├ívrhy s├║, bohu┼żia─ż, zriedka relevantn├ę.

Burst image ┬ę Burst

Na rozdiel od v├Ą─Ź┼íiny obr├ízkov├Żch b├ínk, ktor├ę vyu┼ż├şvaj├║ s┼ąahovanie na vytvorenie komunity t├Żm, ┼że umo┼ż┼łuj├║ fotografa sledova┼ą alebo vyjadri┼ą svoj n├ízor na fotografiu, tu m├íme pocit, ┼że Burst bol vytvoren├Ż na ─Źisto utilit├írne ├║─Źely. Ak je t├íto vo─żba v s├║lade so zameran├şm slu┼żby, umelci prech├ídzaj├║ na druh├Ż pl├ín a je to po─żutovaniahodn├ę.

Pre fotografov

Jedin├í pon├║kan├í slu┼żba ├║─Źtu je vyhraden├í pre fotografov. Nie je v┼íak mo┼żn├ę, aby ka┼żd├Ż prispieval do Burst: pr├şstup je na pozvanie a z├ívis├ş od toho, ─Źi va┼íe obr├ízky str├ínka akceptuje alebo nie. Fotografi si m├┤┼żu vytvori┼ą profil, na ktorom n├íjdu v┼íetky svoje diela, a ozdoben├Ż tla─Źidlom, aby im bolo mo┼żn├ę r├Żchlo posla┼ą e-mail, aby si ich najali.

Aplikácie

Burst je ur─Źen├Ż predov┼íetk├Żm na pou┼żitie v r├ímci ekosyst├ęmu Shopify, ─Źo sa prejavuje v jeho neexistuj├║cej ponuke doplnkov a rozhran├ş API. Rovnako slu┼żba nie je ur─Źen├í na ilustra─Źn├ę ├║─Źely pre be┼żn├Żch pou┼ż├şvate─żov ÔÇô ako tak├í nie s├║ pon├║kan├ę ┼żiadne roz┼í├şrenia prehliada─Źa. Aplik├ícia pre Android existuje pod n├ízvom Shopify Burst. Umo┼ż┼łuje v├ím vyh─żad├íva┼ą, prehliada┼ą zbierky a s┼ąahova┼ą obr├ízky. Nebudete ma┼ą pr├şstup k inform├íci├ím o obr├ízkoch ani k men├ím ─Źi profilom fotografov. Upozor┼łujeme, ┼że aplik├ícia nebola aktualizovan├í od novembra 2020.

V├Żbuch8

Viac ako plnohodnotn├í banka obr├ízkov bol Burst vytvoren├Ż ako doplnok k Shopify a prejavuje sa vo funk─Źnosti. M├íme tu pr├şstup k ├║pln├ęmu minimu, aby sme mohli n├íjs┼ą obr├ízky, ale bez mo┼żnosti personaliz├ície na┼íich sk├║senost├ş pomocou ├║─Źtu. Cie─żov├í skupina je tie┼ż obmedzen├í a slu┼żba bude vyhraden├í hlavne pre ─żud├ş, ktor├ş sa zauj├şmaj├║ o e-commerce a pri┼ąahuje ich ve─żmi ÔÇ×tis├şcro─Źn├íÔÇť a ÔÇ×instagramovate─żn├íÔÇť estetika. Kvalita obr├ízkov je v┼íak bezchybn├í a pote┼í├ş pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş sa o tento n├ívrh zauj├şmaj├║.

V├Ą─Ź┼íina

  • Ve─żmi kvalitn├ę obr├ízky
  • Ve─ża kateg├│ri├ş
  • Obrazov├ę s├║pravy

T├ş men┼í├ş

  • Zn├ş┼żen├ę cie─żov├ę srdce
  • Nedostatok funkci├ş

Vyh─żad├ívanie a kateg├│rie7

Obrázky10

Rozmanitos┼ą ponuky8

Pozrite si ponuku

Pozrite si ponuku