AR Navigačné mapy z Google Live View vydané pre viac zariadení

Spoločnosť Google pracovala na novom používateľskom rozhraní služby Mapy Google, ktoré využíva rozšírenú realitu, aby vám prostredníctvom obrazovky priamo na vašom mobilnom zariadení ukázalo, ako postupovať pomocou šípok a smerov, ktoré sú v reálnom svete.

Táto funkcia existuje už nejaký čas a predtým bola k dispozícii miestnym sprievodcom Mapám Google a používateľom služby Google Pixel, teraz je však uvedená na mnohých ďalších zariadeniach.

To znamená, že dnes budete môcť na svojom smartfóne získať prístup k rozšírenej realite „živého náhľadu“, ak je váš telefón kompatibilný s ARCore alebo Apple iPhone s podporou pre architekt.

Zoznam podporovaných zariadení zahŕňa mobilné telefóny od rôznych výrobcov, vrátane spoločností Acer, Asus, Google, Huawei, LG, Motorola, Samsung, OnePlus, Xiaomi, Sony a mnoho ďalších. Môžete tiež používať živé zobrazenie Mapy Google na tablete, ako aj v prípade, že je to taška.

Ak chcete začať s testom Live View, jednoducho spustite Mapy Google na svojom zariadení so systémom Android alebo iOS a postupujte takto:

Prejdite na miesto, ktoré chcete navštíviť. Stlačte smerové modré tlačidlo v dolnej časti obrazovky. Stlačením získate smery, ktorými sa dostanete obvyklým spôsobom. Stlačte „živé zobrazenie“ v dolnej časti obrazovky a postupujte podľa pokynov.

Tento nový systém skutočne vyžaduje, aby sa služba Google Street View nachádzala vo vašej oblasti. Ak je však vozidlo Google, ktoré už existuje, uvidíte oveľa užitočnejšie pre svoju cestu. Veľká šípka, ktorá ukazuje smer, ktorým sa treba uberať, a tiež virtuálne signály, ktoré sa vznášajú a ktoré vám pomôžu s názvom cesty. Navigácia pešo je omnoho jednoduchšia.

Viac informácií o používaní systémov nájdete v našom sprievodcovi: Čo je to pre navigáciu v Mapách Google AR a ako sa používa?

Mapy Google vám teraz povedia, ako bude váš vlak alebo autobus zaneprázdnený