Aptoide: 20 miliónov používateľov na fóre hackerov

Google a Apple v súčasnosti majú takmer úplnú kontrolu nad dvoma najväčšími mobilnými platformami. Android a iOS sú koordinované príslušnými spoločnosťami, aj keď v prvom prípade sa zdá, že existuje väčšia sloboda. Z Portugalska na svet existuje spoločnosť Aptoide, ktorá má obchod s aplikáciami pre Android, ktorý je „konkurenciou“. Google Play Store,

Hacker nedávno uverejnil asi 20 miliónov používateľských údajov na fóre hackerov.

Aptoide: Dáta 20 miliónov používateľov spadajú do hackerského fóra

Hacker nedávno zverejnil údaje pre 20 miliónov používateľov obchodu s aplikáciami Aptoide (zacielených na zariadenia Android). Údaje zverejnené na známom hackerskom fóre boli získané po útoku, ktorý sa vyskytol začiatkom tohto mesiaca.

Aptoide: e-maily, heslá, IP adresy … všetko na internete

Publikované informácie, pre ktoré kanál ZDNet získal kópiu, obsahovali informácie o používateľoch, ktorí aplikáciu zaregistrovali alebo ju použili v obchode Aptoide medzi 21. júlom 2016 a 28. januárom 2018.

Aptoide: Dáta 20 miliónov používateľov spadajú do hackerského fóra

Údaje, ktoré boli nedávno zverejnené, možno klasifikovať ako „osobné údaje“ zahŕňajú údaje, ako je e-mailová adresa používateľa, hash hesla, meno, dátum registrácie, IP adresa registrácie, podrobnosti o zariadení a dátum narodenia.

Únikové údaje, ktoré sú exportným súborom PostgreSQL.