Apps: Whisper úniku dát – intímne priznania otvorené na webe

Viac ako 900 miliónov údajových záznamov bolo otvorene prístupných online. Ovplyvnené boli aj deti a dospievajúci.

Komplexná databáza aplikácie Whisper bola k dispozícii online. Podľa správy Washington Post majú odborníci v oblasti bezpečnosti prístup k 900 miliónom záznamov používateľov od roku 2012. Whisper je o anonymnej komunikácii prostredníctvom aplikácie, bolo však možné prepojiť príspevky s inými údajmi, ako sú poloha, vek, pohlavie a ďalšie podrobnosti. Výsledkom bolo riziko identifikácie alebo vydierania používateľov.

Whisper sa označuje za najväčšiu internetovú komunitu, v ktorej ľudia zdieľajú svoje „byť schopný zdieľať skutočné myšlienky a pocity bez toho, aby mal identitu alebo profil“, Portál má viac ako 20 miliónov používateľov mesačne.

Aplikáciu používajú aj deti. Podľa správy odborníci na bezpečnosť Matthew Porter a Dan Ehrlich z Dvanástich bezpečnostných služieb našli záznamy z nechránenej databázy 1,3 Milióny používateľov mladších ako 15 rokov.

Uložili sa aj údaje o polohe najnovšieho príspevku používateľa. Často sa odvolávali na školy, pracoviská alebo obytné oblasti. Spoločnosť Medialab, ku ktorej Whisper patrí, tieto tvrdenia zamietla. Prepojenie príspevkov s vekom, miestami a inými údajmi „funkcia aplikácie zameraná na spotrebiteľa, ktorú používatelia môžu alebo nemusia zdieľať“, Aktivista za ľudské práva Kyle Olbert však zdôraznil, že na hromadný prístup k údajom by sa malo pozerať odlišne.

Podľa The Verge už aplikácia nie je tak populárna ako v rokoch po jej založení v roku 2012. Porovnateľná aplikácia s názvom Secret sa uzavrela v roku 2015 po mnohých incidentoch so šikanovaním.

Zdroj: Golem

Populárne aj u čitateľov Areamobilu: Clearview AI: rozpoznanie tváre ako aplikácie pre každého?téma

Clearview AI: Rozpoznanie tváre ako aplikácia pre každého?

Aplikáciu na rozpoznávanie tváre používali testeri verzie beta v súkromnom prostredí. Publikácia sa zdá nezastaviteľná. Amazon  eero (1)téma

Amazon: eero zariadenia teraz tiež podporujú Apple HomeKit

Sieťový router Amazon značky eero sa teraz dá integrovať do internetu Apple Integrujte domácu aplikáciu, a tým cielene obmedzte jej prístup na internet. Microsoft Office Mobile: Bola ohlásená nová aplikácia typu všetko v jednom pre Android a iOS softvér

(Aktualizácia) Microsoft Office Mobile: Vydanie aplikácie všetko v jednom pre Android

Spoločnosť Microsoft vydala aplikáciu all-in-one balíka Office Mobile pre Android. Excel, Word, PowerPoint a OneDrive sú zahrnuté.

späť

1 2 Apps: Whisper data únik – intímne priznania otvorené v galérii netImage pre "Apps: Whisper únik dát – intímne priznania otvorené na webe"