Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

AppleWWDC 2020 sa pohybuje online kv├┤li obav├ím z koronav├şrusu

AppleWWDC 2020 sa pohybuje online kv├┤li obav├ím z koronav├şrusu 1

Spojenie spolo─Źnost├ş Microsoft a Google, Apple dnes ozn├ímila, ┼że usporiada konferenciu pre v├Żvoj├írov, ktor├í sa t├Żka iba online. ├üno, WWDC 2020 bude predpoklada┼ą ├║plne nov├Ż form├ít prezent├ície kv├┤li roz┼í├şren├ęmu v├Żskytu koronav├şrusov.

Je to prv├Żkr├ít, ─Źo sa o 31 rokov uskuto─Źn├ş online konferencia Worldwide Developers Conference (WWDC). Apple ofici├ílne term├şny nepotvrdila, ale konferencia sa organizuje v mesiaci j├║n. Nebude ┼żiadne oneskorenie v najnov┼íom softv├ęri a s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou nejak├Ż horlivo o─Źak├ívan├Ż hardv├ęr (ahem..iPhone SE 2) ozn├ímenia.

V ├║radnom vyhl├ísen├ş Apple marketingov├Ż ┼í├ęf Phil Schiller povedal: ÔÇ×S├║─Źasn├í zdravotn├í situ├ícia si vy┼żaduje, aby sme vytvorili nov├Ż form├ít WWDC 2020, ktor├Ż poskytuje kompletn├Ż program s online hlavnou t├ęmou a rel├íciami, ktor├ę pon├║kaj├║ skvel├║ sk├║senos┼ą s u─Źen├şm pre cel├║ na┼íu komunitu v├Żvoj├írov na celom svete.ÔÇť

Ak si pam├Ąt├íte, Apple spravuje WWDC v McEnery Convention Center v San Jose v Kalifornii. Spolo─Źnos┼ą v┼íak pokra─Źuje v online form├íte pre bezpe─Źnos┼ą nielen svojich zamestnancov, ale aj v├Żvoj├írov a novin├írov, ktor├ş s├║ s├║─Źas┼ąou zhroma┼żdenia.

Pokia─ż ide o zvesti o tom, ─Źo by sme mali o─Źak├íva┼ą, uvid├şme WWDC 2020 Apple predstavi┼ą najnov┼íie verzie svojich softv├ęrov, vr├ítane iOS 14, MacOS 10.16, iPadOS, tvOS 14 a watchOS 7,

7  iOS 14 ├║nikov, z ktor├Żch som najviac nad┼íen├Ż

Ned├ívno do┼ílo k nespo─Źetn├Żm ├║nikom s├║visiacim s iOS 14, ─Źo nazna─Źuje Apple pracuje na novej fitnes aplik├ícii PencilKit API, vylep┼íenej podpore kurzora my┼íi a ─Ćal┼í├şch. watchos 7 O─Źak├íva sa, ┼że v bud├║cnosti prid├í sledovanie sp├ínku a sledovanie hladiny kysl├şka Apple Watch uvo─żnite. Od iOS 14 o─Źak├ívame ve─ża a ur─Źite by ste si ich mali skontrolova┼ą pr├íve tu.

V├Ą─Ź┼íina na┼íich ob─ż├║ben├Żch a milovan├Żch konferenci├ş a podujat├ş sa kon├í online v d├┤sledku prepuknutia koronav├şrusu, je v┼íak ├║┼żasn├ę vidie┼ą, ┼że hlavn├ş technick├ş giganti prij├şmaj├║ v┼íetky potrebn├ę opatrenia, aby zabr├ínili ─Ćal┼íiemu ┼í├şreniu v├şrusu.