ApplePro Display XDR je kompatibilný iba s počítačmi Mac Pro

ApplePro Display XDR je kompatibilný iba s počítačmi Mac Pro 1

Minulý týždeň Apple začali prijímať objednávky na nový Mac Pro a Pro Display XDR, a hoci spoločnosť uviedla ako súpravu extrémne pokročilý Mac Pro a úžasný 6K monitor, v skutočnosti môžete Pro Display XDR ľahko používať s ostatnými Novšie počítače Mac.

Aj keď nová 6K obrazovka 6 palce nie sú lacné za cenu 4999 – a bez základne, ktorá bude stáť ďalších 999 dolárov – je fantastický displej, ktorý môže prilákať profesionálov, ktorí by inak nemuseli preskočiť, aby získali maximum z Mac Pro.

MacBook Pro

V skutočnosti, pretože Mac Pro nie je presne prenosný počítač, vieme si predstaviť, že Pro Display XDR môže byť obzvlášť žiadaným doplnkom pre používateľov Apple, 16-palcový MacBook Pro, takže to bude nielen skvelý externý monitor, keď budete pri stole, ale bude tiež poskytovať 96 wattov energie prostredníctvom Thunderboltu 3 port, čo znamená, že váš MacBook Pro zostane zapnutý a nabíjaný bez pripojenia osobitného adaptéra.

15-palcový MacBook Pro od spoločnosti Apple nie je tiež vylúčená z hry, pretože modely 2018 a 2019 sú uvedené ako plne kompatibilné s programom Pro Display XDR rovnakým spôsobom ako nová 16-palcová verzia. Používatelia MacBookov menších ako 13 palcov alebo starších modelov s uhlopriečkou 15 palcov však nie sú úplne zabudnutí, pretože ak chcete pridať externý grafický procesor Blackmagic, ak chcete, aby MacBook mal aspoň jeden polomer, môžete stále aktivovať Pro Display XDR. , 3 dostupný port

Dôležité je, že ponúka 16-palcový MacBook Pro dva 6K displejov, takže môžete pripojiť dva Pro Display XDR v plnom rozlíšení. 15-palcový MacBook Pro 2018 a 2019 oficiálne podporuje iba dva monitory 5 kB, čo naznačuje, že tieto modely pravdepodobne podporujú iba jeden monitor Pro XDR 6K.

2019 iMacs

Môžete tiež pridať Pro Display XDR ako druhý monitor do AppleIMac 2019 – obidve 21.5- a 27-palcové verzie – aj keď to vyzerá, že AppleFlag iMac, iMac Pro 2017 nie je na zozname.

Avšak, 9to5Mac objavil Apple Nový monitor 6K bude pracovať s počítačom iMac Pro, ale jednoducho nebude fungovať ako monitor 6K. Namiesto toho budete mať iba rozlíšenie 5 kB, čo má zmysel, pretože to je všetko, čo môže GPU na iMac Pro minúť – aj keď by to malo podporovať dva Pro View XDR v tomto rozlíšení, ak máte dostatok hlbokých vreciek.

V tomto prípade sú však technické údaje AppleMatów 2019 trochu divné, zatiaľ sú schopné podporovať iba externý 5K monitor. To znamená, že pravdepodobne budete môcť pripojiť iba jeden Pro Display XDR, ale nie je jasné, či to bude fungovať pri 6 K, dokonca aj na týchto modeloch iMac. Špecifikácie Apple Pro Display XDR obsahuje iba nasledujúce modely Mac bez komentovania maximálnych podporovaných rozlíšení:

Mac Pro (2019) s 15-palcovými grafickými procesormi MacBook Pro (2018 alebo novšími) 16-palcovými MacBook Pro (2019) 21.5 7 palec (2019) 27-palcový iMac (2019) Akýkoľvek model Mac s Thunderboltom 3 porty spárované s Blackmagic eGPU alebo Blackmagic eGPU Pro

Teraz 16-palcový MacBook Pro a Mac Pro od Apple sa javia ako jediné modely, ktoré zaručujú plné rozlíšenie 6 kB pre displej ProDR XDR. Aj keď nový vysoko kvalitný monitor od Apple má iné kvalitatívne výhody ako rozlíšenie 6 kB, nemusí to stačiť na odôvodnenie hodnoty USD5, 000, či sa váš počítač Mac bude môcť spustiť iba v systéme Windows 5 KB. Zdá sa však pravdepodobnejšie Apple jednoducho neaktualizovali technické špecifikácie počítačov Mac v zozname kompatibility, pretože nie sú ani zďaleka jediné modely, ktoré ponúkajú podporu obrazovky 5K – dokonca aj AppleMac mini podporuje jednu obrazovku 5K cez Thunderbolt a obrazovku 4K cez HDMI , ale musíte do nej pridať eGPU Pro Display XDR.