AppleCelá 5G iPhone zostava by mala prísť na jeseň, vrátane ultra-rýchleho mmWave modelu

Napriek povesti minulý týždeň Apple by mohla oddialiť rýchlejšie mmWave 5G iPhone až do začiatku roku 2021, uvádza to spoľahlivejšia správa Apple bude mať všetky svoje 5G telefóny iPhone pripravené na svoje jesenné spustenie.

Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý má v týchto veciach omnoho častejšie pravdu ako nie, zdvojnásobil svoje predchádzajúce predpovede s následnou výskumnou poznámkou, ktorú MacRumors jasne uviedol, že Apple je stále na dobrej ceste, aby v druhej polovici roku 2020 uvoľnil súčasne svoje modely so schopnosťou sub-6GHz aj mmWave.

Kuo to pôvodne predpovedal Apple by uviedla na trh všetky svoje modely iPhone s podporou 5G do roku 2020 so základnou technológiou sub-6GHz, ktorú používa väčšina dopravcov, ale modely vydané v Spojených štátoch, Kanade, Japonsku, Kórei a Spojenom kráľovstve by tiež obsahovali potrebné antény. a hardvér pre podstatne rýchlejšiu technológiu mmWave.

Nesúhlasná analýza minulého týždňa od Mehdiho Hosseiniho zo Susquehanny však naznačila Apple sa snažil vyvinúť svoje vlastné moduly „Anténa v balení“ (AiP) pre mmWave iPhones – technológiu, ktorá vyžaduje sofistikovanejšie návrhy antén – čo môže mať za následok, že tieto modely budú pripravené až začiatkom roku 2021.

Podľa Kuo však Apple by mali mať obe verzie pripravené na spustenie v septembri, pričom sa očakáva, že sa preprava začne v „neskorom treťom štvrťroku“ alebo „začiatku štvrtého štvrťroka“. Pravdepodobne sa to týka kalendárnych štvrťrokov, čo by znamenalo skôr časový rámec september – október AppleFiškálne štvrťroky, ktoré trvajú od októbra do nasledujúceho septembra, a nie od januára do decembra.

Sub-6 GHz vs mmWave

V skutočnosti je to najdôležitejší iPhone pod 6 GHz, pretože toto je verzia 5G, ktorú dopravcovia po celom svete najrozšírenejšie využívajú. Zatiaľ čo frekvencie pod 6 GHz ponúkajú najlepší rozsah a prenikanie do budovy, mmWave je výrazne rýchlejšia – ľahko ponúka rýchlosti aj vyššie 1 Gbps – ale tiež vyžaduje, aby ste boli v dosahu niekoľko stoviek metrov vysielača mmWave.

Je preto pochopiteľné, že pre väčšinu operátorov sa najprv zameriavajú na rozsah pod 6 GHz. T-Mobile sa teraz môže pochváliť celoštátnou sieťou 5G, ktorá je založená výhradne na spektre 600 MHz, zatiaľ čo málo operátorov, ako sú AT&T a Verizon, ktorí ponúkajú mmWave, ich má k dispozícii iba v malých vreckách v jadre veľkých miest a v mnohých prípadoch iba pre obchodných zákazníkov.

Takže s operátormi, ktorí začínajú zavádzať tieto rýchlejšie siete 5G, je ťažké povedať, aké užitočné bude iPhone s mmWave, keď bude spustený tento rok na jeseň, ale podpora mmWave bude určite predajným miestom pre používateľov, ktorí chcú zabezpečiť, aby ich nové telefóny iPhone keď sú skutočne pripravené, sú pripravené na rýchlejšie siete.

Stále sme skeptickí, že väčšina používateľov iPhone si všimne rozdiel medzi rýchlosťami pod 6 GHz, ktoré môžu ľahko dosiahnuť špičkovú rýchlosť 500 Mb / s, a rýchlejšie 1 Rýchlosti Gbps + mm. Zákon o znižovaní návratov tu funguje. Po širokom nasadení je však pravdepodobné, že siete mmWave ponúknu ďalšie výhody nad rámec rýchlosti, napríklad nižšie rušenie a menšie preťaženie v dôsledku používania frekvenčných rozsahov nad 24 GHz, ktoré neobsahujú iné signály, ako sú televízia, rádio a komunikácia. a vyšší počet transceiverov potrebných na správne nasadenie mmWave, čo by malo poskytovať oveľa lepšiu kvalitu a spoľahlivosť signálu v miestach, kde je preťaženie často problémom, ako sú štadióny, nákupné strediská a kongresové centrá.