Apple z├║─Źast┼łuje sa vzdel├ívacej iniciat├şvy zameranej na v├Żu─Źbu hist├│rie ob─Źianskych pr├ív USA prostredn├şctvom AR

Apple z├║─Źast┼łuje sa vzdel├ívacej iniciat├şvy zameranej na v├Żu─Źbu hist├│rie ob─Źianskych pr├ív USA prostredn├şctvom AR 1

Ako sme hovorili v─Źera, Tim Cook je vo svojom domovskom ┼ít├íte Alabama, kde u┼ż poskytol rozhovor miestnym novin├ím hovoriacim o Coronav├şruse. Hlavn├Żm d├┤vodom cesty v┼íak bol ─Ćal┼í├ş: gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Apple sa ujal f├ízy prezent├ície hlavnej my┼ílienky Ed Farm, a nov├í vzdel├ívacia iniciat├şva pre ┼ít├ítnu ┼íkolsk├║ sie┼ą (verejn├║ a s├║kromn├║).

Ed Farm (skratka pre Vzdel├ívacia farma) uv├ídza zoznam Apple ako jeho ÔÇ×k─ż├║─Źov├Ż partnerÔÇť a zameriava sa na poskytovanie n├ístrojov a strat├ęgi├ş ┼íkol├ím a komunit├ím v okol├ş Alabamy, posil┼łovan├şm u─Źebn├Żch osnov a umo┼ż┼łovan├şm ┼ítudentom u─Źi┼ą sa intuit├şvnej┼í├şm a modernej┼í├şm sp├┤sobom.

Preto┼że Apple m├í v tom ve─żk├║ zodpovednos┼ą: ako to v prezent├ícii ozn├ímil Cook, Ma vytvor├ş program zalo┼żen├Ż na roz┼í├şren├í realita (roz┼í├şren├í realitaalebo AR) u─Źi┼ą hist├│riu ob─Źianske pr├íva v Spojen├Żch ┼ít├ítoch ┼ítudentom. Toto je potrebn├ę pripomen├║┼ą, zvl├í┼í┼ą d├┤le┼żit├ę v ┼ít├íte, ako je Alabama, je jedn├Żm z najviac postihnut├Żch hr├┤zami otroctva as ve─żkou ─Źiernou pr├ştomnos┼ąou v jeho popul├ícii.

Okrem toho Apple spolupracova┼ą s Ed Farmom pri implement├ícii u─Źebn├Żch osnov Ka┼żd├Ż m├┤┼że k├│dova┼ą a Ka┼żd├Ż m├┤┼że vytvori┼ą, my┼ílienka predstavi┼ą v├Żu─Źbu programovac├şch jazykov najm├Ą pre Swift, od sam├ęho seba a stimulova┼ą kreat├şvne myslenie u ┼ítudentov. Gigant Cupertino okrem spolupr├íce na tvorbe a implement├ícii programov venuje aj ┼íkolenie u─Źite─żov, vybavenie, peniaze a podporu.

Programovanie v├Żu─Źby umo┼ż┼łuje ┼ítudentom v┼íetk├Żch vekov├Żch skup├şn vnies┼ą ┼żivot do nov├Żch n├ípadov, rie┼íi┼ą probl├ęmy a pripravi┼ą sa na pr├ícu v bud├║cnosti. Je mi c┼ąou pripoji┼ą sa k Birminghamsk├Żm ┼ítudentom, u─Źite─żom a ved├║cim vizion├írov pri otvoren├ş nov├ęho Eda Farma h├║b vzdel├ívania, kde sa ┼ítudenti m├┤┼żu sp├íja┼ą, u─Źi┼ą sa a vytv├íra┼ą!

Plody pr├íce Ed Farm sa za─Źn├║ objavova┼ą v nasleduj├║com ┼íkolskom roku v Alabame, po─Źn├║c septembrom. Skvel├ę, hm?

via Cult of Mac