Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

APPLE znovu otv├íra svoje obchody v ─î├şne

APPLE znovu otv├íra svoje obchody v ─î├şne 1

Koronav├şrus, ofici├ílne pand├ęmia uznan├í WHO, na─Ćalej sp├┤sobuje r├┤zne probl├ęmy v┼íetk├ęho druhu po celom svete.

Pred nieko─żk├Żmi d┼łami bola koronav├şrus ofici├ílne uznan├í Svetovou zdravotn├şckou organiz├íciou (WHO) za glob├ílnu pand├ęmiu. V Eur├│pe, najm├Ą v silne postihnut├Żch krajin├ích, ako je Taliansko a ┼ápanielsko, sa pozastavuje nespo─Źet aktiv├şt a udalost├ş. Dokonca aj Spojen├ę ┼ít├íty za─Źali prij├şma┼ą mimoriadne opatrenia na kontrolu ┼í├şrenia ohniska.

Existuje v┼íak krajina, v ktorej koronav├şrus za─Ź├şna vyvol├íva┼ą ─Źoraz men┼íie obavy: ─î├şna. Zd├í sa, ┼że Apple Pr├íve sa rozhodol pokra─Źova┼ą v ├║loh├ích v 42 obchodoch, ktor├ę uzavrel v ├ízijskej krajine. Mnoh├ę z t├Żchto miest boli od za─Źiatku febru├íra neotvoren├ę, ale teraz sa zd├í, ┼że zna─Źka je pripraven├í na n├ívrat.

Pod─ża Apple─î├şna u┼ż m├í expanziu koronav├şrusu pod kontrolou. Gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Tim Cook povedal, ┼że je presved─Źen├Ż, ┼że pekinsk├í vl├ída urobila situ├íciu ove─ża stabilnej┼íou a ┼że je st├íle menej spr├ív o nov├Żch infekci├ích. Kon┼ítatuje tie┼ż, ┼że po─Źet akt├şvnych ochoren├ş sa dramaticky zn├ş┼żil, preto┼że sa desiatky tis├şcov ├║spe┼íne uzdravili, uviedla Merca2.0,

Zatia─ż ─Źo sa zd├í, ┼że ─î├şna rob├ş s koronav├şrusom omnoho lep┼íie, in├ę ─Źasti sveta u┼ż trpia n├ísledkami pand├ęmie. Spotreba m├ędi├ş medzi verejnos┼ąou sa radik├ílne zmenila v d├┤sledku karant├ęny, ktor├í sa uplat┼łovala v krajin├ích ako ┼ápanielsko. Po celom svete je nieko─żko udalost├ş na pokraji pozastavenia alebo u┼ż boli zru┼íen├ę a trhy sa zr├║tili v d├┤sledku nervozity, ktor├í pretrv├íva na celom svete.

Pr├íve z tohto fenom├ęnu s├║ spr├ívy Apple op├Ątovn├ę otvorenie dver├ş nie je pozit├şvne. Z h─żadiska zna─Źky je to vynikaj├║ca zmena k lep┼íiemu. Mus├şte v┼íak tie┼ż starostlivo analyzova┼ą, ─Źo to znamen├í pre zvy┼íok sveta. Viac ako mesiac a pol po tom, ako sa v ─î├şne za─Źala panika s koronav├şrusom, zna─Źka mohla pokra─Źova┼ą v ─Źinnosti. A je to desiv├ę ─Ź├şslo pre krajiny, v ktor├Żch pand├ęmia napreduje.

Ak sa situ├ícia v ─î├şne zopakuje v ─Ćal┼í├şch krajin├ích sveta, ktor├ę v s├║─Źasnosti ustupuj├║ panike koronav├şrusov, znamenalo by to, ┼że Apple a ─Ćal┼íie zna─Źky by sa mali uzavrie┼ą na ┼íes┼ą t├Ż┼żd┼łov. Toto je pr├şli┼í dlh├ę ─Źasov├ę obdobie, najm├Ą ak vezmeme do ├║vahy, ┼że by to bolo nie─Źo, ─Źo by mohlo implementova┼ą nieko─żko kraj├şn s├║─Źasne.

Za─Źali sa objavova┼ą kon┼ípira─Źn├ę te├│rie sp├íjaj├║ce prepuknutie Wuhan s ├║dajn├Żm z├ísahom USA. V niektor├Żch postihnut├Żch krajin├ích za─Źalo bezplatn├ę poskytovanie slu┼żieb nieko─żko streamingov├Żch slu┼żieb. Okrem toho odhalili infikovan├ş zn├ími jednotlivci a celebrity vr├ítane ┼íportovcov, politikov a hercov.

V ├║dajoch Worldometers je na celom svete u┼ż viac ako 140 000 potvrden├Żch pr├şpadov infekcie. Z nich bolo 70 000 ├║spe┼íne z├şskan├Żch sp├Ą┼ą. Pribli┼żne 64 000 ─żud├ş v┼íak v nasleduj├║cich d┼łoch st├íle ─Źak├í na zmiernenie pr├şznakov. Z├írove┼ł sa zaznamenalo len asi 5 000 ├║mrt├ş, st├íle ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina v ─î├şne, kde sa za─Źala pand├ęmia. Situ├ícia je v├í┼żnej┼íia v Taliansku, Ju┼żnej K├│rei a Ir├íne.