Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple zavrie všetky obchody mimo Veľkej Číny na dva týždne

Autor: Bloomberg |

Uverejnené: 14. marca 2020 1: 38: 52 pm

Apple, Apple Čína obchody, Apple obchod sa zatvára, Apple China Stores uzavreté, Apple koronavírusy, Apple práca z domu Cook povedal, že všetci hodinoví zamestnanci v uzavretých obchodoch budú naďalej dostávať normálnu mzdu. (Obrázok: Bloomberg)

Apple Inc uviedol, že v sobotu uzatvára stovky maloobchodných predajní mimo Veľkej Číny až do 27. marca a prechádza na vzdialenú prácu, aby pomohol znížiť šírenie koronavírusu.

V liste uverejnenom na AppleWebové stránky výkonného riaditeľa Tim Cook uviedli, že „najúčinnejším spôsobom, ako minimalizovať riziko prenosu vírusu, je znížiť hustotu a maximalizovať spoločenskú vzdialenosť“, čo viedlo k rozhodnutiu dočasne zatvoriť obchody a presunúť zamestnancov spoločnosti mimo Veľkej Británie. Čína pracovať na diaľku.

Apple má takmer 460 miest po celom svete mimo Číny, vrátane asi 270 obchodov v USA. Apple predtým uzavrela svoje obchody v Taliansku a Španielsku, keď sa svet zaoberá pandémiou Covid-19.

Cook povedal, že všetci hodinoví zamestnanci v uzavretých obchodoch budú naďalej dostávať normálnu mzdu. Ďalej uviedol, že technologický gigant Cupertino v Kalifornii venoval 15 miliónov dolárov na boj proti koronavírusom a že by to bolo zladenie darov zamestnancov dva ku jednej.

Express Tech je teraz na telegrame. Kliknutím sem sa pripojíte k nášmu kanálu (@expresstechie) a budete informovaní o najnovších technických správach

Cook nehovoril o tom, ako dlho bude vyhláška o práci na diaľku trvať, ale povedal, že „tí, ktorých práca vyžaduje, aby boli na mieste, by sa mali riadiť pokynmi, aby maximalizovali interpersonálny priestor.“ Apple Zamestnanci vo viacerých kanceláriách boli minulý týždeň vyzvaní, aby pracovali na diaľku. Cook uzavrel svoj list poďakovaním „hrdinským prvým respondentom, lekárom, zdravotným sestrám, výskumným pracovníkom, odborníkom v oblasti verejného zdravia a štátnym zamestnancom“, ktorí bojujú proti pandémii.

Zatvorenie obchodu je rozšírením jeho úsilia vyrovnať sa s ohniskom. Cook poslal poznámku zamestnancom asi pred týždňom a ponúkol zamestnancom vo väčšine svojich globálnych kancelárií schopnosť pracovať z domu. V tom čase nazval prepuknutie choroby „bezprecedentnou udalosťou“ a „výzvou“.

Prečítajte si tiež: Apple usporiadať WWDC 2020 v júni s novým online formátom

Ako technologická spoločnosť so sídlom v USA, ktorá stavia veľkú väčšinu svojich výrobkov prostredníctvom dodávateľského reťazca Číny, Apple bol jedinečne ovplyvnený koronavírusom. Dodávateľský reťazec bol s výrobnými uzávierkami nastavený o niekoľko týždňov späť a výrobky ako iPhone a iPad Pro zaznamenali obmedzenia pri vybavovaní objednávok.

V piatok, Apple uviedol, že usporiada svoju výročnú konferenciu pre vývojárov softvéru online a zošrotuje júnové stretnutie, ktoré zvyčajne spája tisíce ľudí v kalifornskom San Jose.

Prečítajte si tiež: Apple po zatvorení vírusu znova otvorí všetkých 42 čínskych obchodov

Apple bola jednou z prvých spoločností, ktorá zverejnila vplyv vírusu na svoje financie. Minulý mesiac uviedla, že už nebude dosahovať svoje rozpätie orientácie v marci od 63 do 67 miliárd dolárov. Nehovorilo sa o tom, ako by jej dvojtýždňové zatvorenie väčšiny obchodov malo ďalší vplyv na príjmy.

Zásoba klesla 5,3 v porovnaní s 12-percentným poklesom Nasdaq Composite Index.

📣 Indian Express je teraz na telegrame. Kliknutím sem sa pripojíte k nášmu kanálu (@indianexpress) a budete informovaní o najnovších titulkoch

Pre všetky najnovšie technologické novinky si stiahnite aplikáciu Indian Express.