Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple zavrie v┼íetky obchody mimo Ve─żkej ─î├şny na dva t├Ż┼żdne

Autor: Bloomberg |

Uverejnen├ę: 14. marca 2020 1: 38: 52 pm

Apple, Apple ─î├şna obchody, Apple obchod sa zatv├íra, Apple China Stores uzavret├ę, Apple koronav├şrusy, Apple pr├íca z domu Cook povedal, ┼że v┼íetci hodinov├ş zamestnanci v uzavret├Żch obchodoch bud├║ na─Ćalej dost├íva┼ą norm├ílnu mzdu. (Obr├ízok: Bloomberg)

Apple Inc uviedol, ┼że v sobotu uzatv├íra stovky maloobchodn├Żch predajn├ş mimo Ve─żkej ─î├şny a┼ż do 27. marca a prech├ídza na vzdialen├║ pr├ícu, aby pomohol zn├ş┼żi┼ą ┼í├şrenie koronav├şrusu.

V liste uverejnenom na AppleWebov├ę str├ínky v├Żkonn├ęho riadite─ża Tim Cook uviedli, ┼że ÔÇ×naj├║─Źinnej┼í├şm sp├┤sobom, ako minimalizova┼ą riziko prenosu v├şrusu, je zn├ş┼żi┼ą hustotu a maximalizova┼ą spolo─Źensk├║ vzdialenos┼ąÔÇť, ─Źo viedlo k rozhodnutiu do─Źasne zatvori┼ą obchody a presun├║┼ą zamestnancov spolo─Źnosti mimo Ve─żkej Brit├ínie. ─î├şna pracova┼ą na dia─żku.

Apple m├í takmer 460 miest po celom svete mimo ─î├şny, vr├ítane asi 270 obchodov v USA. Apple predt├Żm uzavrela svoje obchody v Taliansku a ┼ápanielsku, ke─Ć sa svet zaober├í pand├ęmiou Covid-19.

Cook povedal, ┼że v┼íetci hodinov├ş zamestnanci v uzavret├Żch obchodoch bud├║ na─Ćalej dost├íva┼ą norm├ílnu mzdu. ─Äalej uviedol, ┼że technologick├Ż gigant Cupertino v Kalifornii venoval 15 mili├│nov dol├írov na boj proti koronav├şrusom a ┼że by to bolo zladenie darov zamestnancov dva ku jednej.

Express Tech je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@expresstechie) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch technick├Żch spr├ívach

Cook nehovoril o tom, ako dlho bude vyhl├í┼íka o pr├íci na dia─żku trva┼ą, ale povedal, ┼że ÔÇ×t├ş, ktor├Żch pr├íca vy┼żaduje, aby boli na mieste, by sa mali riadi┼ą pokynmi, aby maximalizovali interperson├ílny priestor.ÔÇť Apple Zamestnanci vo viacer├Żch kancel├íri├ích boli minul├Ż t├Ż┼żde┼ł vyzvan├ş, aby pracovali na dia─żku. Cook uzavrel svoj list po─Ćakovan├şm ÔÇ×hrdinsk├Żm prv├Żm respondentom, lek├írom, zdravotn├Żm sestr├ím, v├Żskumn├Żm pracovn├şkom, odborn├şkom v oblasti verejn├ęho zdravia a ┼ít├ítnym zamestnancomÔÇť, ktor├ş bojuj├║ proti pand├ęmii.

Zatvorenie obchodu je roz┼í├şren├şm jeho ├║silia vyrovna┼ą sa s ohniskom. Cook poslal pozn├ímku zamestnancom asi pred t├Ż┼żd┼łom a pon├║kol zamestnancom vo v├Ą─Ź┼íine svojich glob├ílnych kancel├íri├ş schopnos┼ą pracova┼ą z domu. V tom ─Źase nazval prepuknutie choroby ÔÇ×bezprecedentnou udalos┼ąouÔÇť a ÔÇ×v├ŻzvouÔÇť.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Apple usporiada┼ą WWDC 2020 v j├║ni s nov├Żm online form├ítom

Ako technologick├í spolo─Źnos┼ą so s├şdlom v USA, ktor├í stavia ve─żk├║ v├Ą─Ź┼íinu svojich v├Żrobkov prostredn├şctvom dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca ─î├şny, Apple bol jedine─Źne ovplyvnen├Ż koronav├şrusom. Dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec bol s v├Żrobn├Żmi uz├ívierkami nastaven├Ż o nieko─żko t├Ż┼żd┼łov sp├Ą┼ą a v├Żrobky ako iPhone a iPad Pro zaznamenali obmedzenia pri vybavovan├ş objedn├ívok.

V piatok, Apple uviedol, ┼że usporiada svoju v├Żro─Źn├║ konferenciu pre v├Żvoj├írov softv├ęru online a zo┼írotuje j├║nov├ę stretnutie, ktor├ę zvy─Źajne sp├íja tis├şce ─żud├ş v kalifornskom San Jose.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Apple po zatvoren├ş v├şrusu znova otvor├ş v┼íetk├Żch 42 ─Ź├şnskych obchodov

Apple bola jednou z prv├Żch spolo─Źnost├ş, ktor├í zverejnila vplyv v├şrusu na svoje financie. Minul├Ż mesiac uviedla, ┼że u┼ż nebude dosahova┼ą svoje rozp├Ątie orient├ície v marci od 63 do 67 mili├írd dol├írov. Nehovorilo sa o tom, ako by jej dvojt├Ż┼żd┼łov├ę zatvorenie v├Ą─Ź┼íiny obchodov malo ─Ćal┼í├ş vplyv na pr├şjmy.

Z├ísoba klesla 5,3 v porovnan├ş s 12-percentn├Żm poklesom Nasdaq Composite Index.

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@indianexpress) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch titulkoch

Pre v┼íetky najnov┼íie technologick├ę novinky si stiahnite aplik├íciu Indian Express.