Apple „Zabiť“ milované iPhone XR a iPhone 11 Pro po októbrovom vydaní záhadného „iPhone 12“

Spoločnosť APPLE údajne vydá tri svoje najobľúbenejšie telefóny iPhone po vydaní tajomného nového mobilného telefónu v októbri.

IPhone XR, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max budú vyradené z prevádzky, povesti naznačujú, že uvoľnia miesto „iPhone 12“.

To znamená Apple prestane vyrábať telefóny, ktoré zmiznú z oficiálneho obchodu firmy a ďalších maloobchodníkov, pretože zásoby sa budú zmenšovať.

Apple nedávno potvrdil, že vyrába nový iPhone, o ktorom sa hovorí, že sa nazýva iPhone 12.

Kalifornský technologický gigant, ktorý sa minulý týždeň stal prvou spoločnosťou v hodnote 2 biliónov dolárov, spravidla vydáva staršie telefóny iPhone pri vydaní novších modelov.

Správy o najnovších mobilných telefónoch, z ktorých si môžete vziať kotletu, pochádzajú Twitter profil iAppleTimes, ktorý pravidelne odhaľuje Applefiremné tajomstvá.

Únik na Twitteri uviedol, že minuloročné modely iPhone 11 Pro a 2018 iPhone XR budú po uvedení zariadenia iPhone 12 vyradené z prevádzky.

IPhone 11, ktorý bol vydaný aj v minulom roku, bude pokračovať, ale 150 dolárov (114 libier) znížilo svoju cenu, čím sa dostalo na iba 549 dolárov (419 libier), uviedli.

Ak je to pravda, môžeme bezpečne predpokladať, že dverám bude ukázaný aj väčší brat 11 Pro, 11 Pro Max.

Bol by to odvážny krok od Apple: XR je jedným z najpredávanejších mobilných telefónov spoločnosti, zatiaľ čo model 11 Pro je považovaný za svoj najlepší telefón za posledné roky.

Nie je jasné, kde Twitter účet získal svoje informácie, takže nároky zatiaľ berte so štipkou soli.

Viac sa asi nedozvieme, kým Apple v septembri organizuje svoju udalosť uvedenia nových telefónov iPhone iba na internet.

Apple Minulý mesiac potvrdil, že jeho nadchádzajúci iPhone sa dostane na pulty o niekoľko týždňov neskôr, ako sa plánovalo.

Spoločnosť zvyčajne vydáva nové mobilné telefóny v septembri, ale predpokladá sa, že to bolo posunuté na október kvôli problémom s výrobou spôsobeným pandémiou koronavírusu.

V telefonáte s investormi 30. júla Apple Exekútor Luca Maestri priznal, že firma zmešká svoj obvyklý septembrový dátum vydania iPhonu.

„V minulom roku sme koncom septembra začali predávať nové telefóny iPhone,“ povedal Maestri podľa denníka The Verge.

„Tento rok očakávame, že zásoby budú k dispozícii o niekoľko týždňov neskôr.“

Maestri bližšie neuviedol, čo bolo za meškanie zodpovedné, aj keď to naznačovali fámy už vo februári Apple sa kvôli pandémii COVID-19 snažil splniť výrobné ciele.

Zatváranie závodov v Číne, kde sa vyrába väčšina súčiastok pre iPhone, ako aj väčšina zamestnancov pracujúcich z domu údajne uškrtila dodávateľské linky firmy a narušila jej tesný výrobný plán.

Apple Očakáva sa, že uvedie na trh štyri verzie nového iPhone vrátane prvého mobilného telefónu 5G.

Úchvatné koncepčné video pre iPhone 12 predvádza retro dizajn nadchádzajúceho mobilu niekoľko mesiacov pred uvedením na trh

V ďalších novinkách, Facebook šéf Mark Zuckerberg zaznamenal minulý týždeň prudký nárast jeho osobného bohatstva na 100 miliárd dolárov.

Microsoft tvrdí, že Microsoft by mohol uzavrieť dohodu o kúpe 30 miliárd dolárov na nákup TikToku v priebehu niekoľkých dní.

Miliardár Sir Richard Branson budúci rok vyrazí do vesmíru na palube vesmírnej lode Virgin Galactic, oznámila spoločnosť.

Z coho mas ApplePlány pre iPhone? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu