Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 1

Apple je ├║dajne vyv├şja ─Ćal┼íiu verziu svojho Apple Watch opera─Źn├Ż syst├ęm, ktor├Ż sa naz├Żva watchOS 7a zd├í sa, ┼że na─Ź├ştava softv├ęr s ve─żk├Żmi zmenami a funkciami vr├ítane sledovania sp├ínku.

Tu je v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą.

  • Apple Watch s├ęria 6: ─îo chceme a o─Źak├ívame

Apple watchos 7: Dátum vydania

Apple zvy─Źajne uv├ídza podrobnosti o aktualiz├íci├ích svojich syst├ęmov iOS a watchOS na WWDC v j├║ni, ale vzh─żadom na to, ┼że prepuknutie koronav├şrusu COVID-19 sp├┤sob├ş, ┼że sa tento rok zru┼íia technick├ę konferencie v┼íetk├Żch ve─żkost├ş, nie je ist├ę Apple usporiada tento rok v lete udalos┼ą na uk├í┼żku iOS 14 a watchOS 7,

Nie je preto jasn├ę, ako to ovplyvn├ş ka┼żd├║ aktualiz├íciu softv├ęru a jeho pl├ín vydania. D├í sa v┼íak predpoklada┼ą, ┼że bud├║ t├║to jese┼ł st├íle pripraven├ş nasadi┼ą, ako si to nedok├í┼żeme predstavi┼ą Apple spustenie nasleduj├║ceho iPhone alebo dokonca nasleduj├║ceho Apple Watch bez nov├Żch softv├ęrov├Żch funkci├ş.

Apple watchos 7: Vynechan├ę funkcie

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 2

Sledovanie spánku

Uniknut├Ż k├│d iOS 14 (cez 9to5Mac) poskytuje ─Źerstv├ę inform├ície o syst├ęme WatchOS 7vr├ítane toho, ┼że bude fungova┼ą s nov├Żm vlastn├Żm cie─żom sp├ínku v syst├ęme Windows 7 Apple Aplik├ícia pre zdravie v telef├│ne iPhone s cie─żom zlep┼íi┼ą trvanie a kvalitu sp├ínku.

Nezabudnite na nov├║ aplik├íciu Sp├ínok od Apple minul├║ jese┼ł unikol, rovnako ako funkcia sledovania sp├ínku naz├Żvan├í sledovanie ─Źasu v posteli. V tom ─Źase spr├ívy uv├ídzaj├║, ┼że t├íto funkcia sledovania sp├ínku by mohla monitorova┼ą kvalitu sp├ínku prostredn├şctvom senzorov v r├ímci syst├ęmu Apple Watch, Zaznamen├íva sa do nej pohyb pou┼ż├şvate─ża, srdcov├í frekvencia a hluk a potom sa v┼íetky tieto ├║daje doru─Źia do aplik├ície Zdravie a spr├şstupnia sa v novej aplik├ícii Sp├ínok pre slu┼żbu Watch.

Aplik├ícia Sp├ínok m├í sl├║┼żi┼ą na preh─żad vzorov sp├ínku s pripomienkami pred span├şm. Ke─Ć sa uvo─żn├ş s funkciou ─îas v posteli, m├┤┼że by┼ą k dispoz├şcii aj nov├ę cifern├şk. p├┤vodne Apple malo to v┼íetko do roku 2020 vyrie┼íi┼ą. To sa v┼íak, samozrejme, nikdy nestalo.

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 3

Infograph pro cifern├şk

9to5Mac povedal watchOS 7 predstav├ş nov├Ż cifern├şk s n├ízvom Infograph Pro a bude ma┼ą funkciu tachymetra. Pou┼ż├şva sa na meranie r├Żchlosti a vzdialenosti na z├íklade cestovn├ęho ─Źasu. Je to zvy─Źajne funkcia anal├│gov├ęho sledovania, tak┼że bude zauj├şmav├ę, ak Apple naozaj to prij├şma Apple Watch,

Note: Na tomto cifern├şku nie s├║ ┼żiadne uniknut├ę obr├ízky, preto sme na anal├│gov├ę hodinky zahrnuli v┼íeobecn├Ż obr├ízok tachymetra.

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 4

Fotografie cifern├şku

watchos 7 m├┤┼że dokonca umo┼żni┼ą vytvorenie vlastn├Żch sledovac├şch priestorov s obr├ízkami z aplik├ície Fotografie na zariadeniach iPhone alebo Apple Watch, Navrhnut├Ż k├│d iOS 14 navrhol, ┼że budete m├┤c┼ą nastavi┼ą jednotliv├ę fotografie alebo skupiny fotografi├ş, ktor├ę sa cykluj├║ zaka┼żd├Żm, ke─Ć je aktivovan├Ż cifern├şk, klepnut├şm, kliknut├şm alebo zv├Ż┼íen├şm z├íp├Ąstia. Zdie─żan├Ż rodinn├Ż album m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj ako cifern├şk s fotografiami pridan├Żmi in├Żmi ─Źlenmi rodiny.

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 5

Zdie─żajte sledovacie priestory

├Ünikov├Ż k├│d iOS 14 (cez 9to5Mac) tie┼ż navrhol watchOS 7 v├ím umo┼żn├ş zdie─ża┼ą Watchfaces s priate─żmi prostredn├şctvom aplik├ície Watch na iOS.

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 6

Rodi─Źovsk├í kontrola a vyu─Źovanie

9to5Mac povedal Apple rozv├şja schopnos┼ą zria─Ćova┼ą a spravova┼ą Apple Hodinky pre deti, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ rodi─Źovsk├Ż iPhone. Bude to tie┼ż pon├║ka┼ą rodi─Źovsk├║ kontrolu, napr├şklad spr├ívu d├┤veryhodn├Żch kontaktov a to, ─Źo je k dispoz├şcii pre hudbu. ─Äal┼íou novou funkciou rodi─Źovskej kontroly, ktor├í sa naz├Żva ┼ákolsk├í doba, bud├║ rodi─Źia dokonca dovoli┼ą spravova┼ą, ktor├ę aplik├ície a komplik├ície je mo┼żn├ę pou┼ż├şva┼ą v ur─Źit├Żch denn├Żch hodin├ích, napr├şklad v ┼íkole.

Note: Zatia─ż nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne vynechan├ę obr├ízky t├Żchto funkci├ş, preto sme zahrnuli aj obr├ízok cifern├şka my┼íi Minnie Mouse.

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 7

Detekcia hladiny kysl├şka v krvi

Apple pracuje na funkcii, ktor├í umo┼żn├ş Apple Watch na detekciu hlad├şn kysl├şka v krvi pod─ża uniknut├ęho iOS 14 (cez 9to5Mac). Apple Watch m├┤┼że v├ím pom├┤c┼ą zisti┼ą, ─Źi ste vystaven├ş riziku respira─Źn├ęho alebo srdcov├ęho z├ístavu. Alebo, ak ste ┼íportovec, m├┤┼żete vidie┼ą, ako sa telo vyrovn├íva.

Nie je jasn├ę, ─Źi t├íto funkcia detekcie hladiny kysl├şka v krvi bude s├║─Źas┼ąou syst├ęmu WatchOS 7 alebo bud├║ exkluz├şvne pre nadch├ídzaj├║cich Apple Watch s├ęria 6,

V s├║─Źasnej dobe, Apple Hodinky s├ęrie 1 a nesk├┤r m├┤┼żu pou┼ż├şvate─żov upozorni┼ą, ke─Ć prostredn├şctvom funkcie EKG zistia nepravideln├ę srdcov├ę rytmy. Apple Watch m├┤┼że tie┼ż odosiela┼ą upozornenia, ke─Ć srdcov├í frekvencia nosite─ża zost├íva nad alebo pod BPM.

Note: Zatia─ż nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne vynechan├ę obr├ízky tejto funkcie, preto sme zahrnuli aj obr├ízok funkcie EKG Apple Watch,

Apple watchos 7 aktualizácia: Dátum vydania, funkcie, úniky a správy 8

Prep├şna sa ovl├ídacie centrum

Nakoniec, uniknut├Ż k├│d iOS 14 (cez 9to5Mac) navrhol, ┼że Control Center by mohlo z├şska┼ą nov├ę prep├şna─Źe pre re┼żim sp├ínku a detekciu ┼íumu.

Note: Zatia─ż nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne vynechan├ę obr├ízky tejto funkcie, preto sme prilo┼żili aj obraz ovl├ídacieho centra Apple Watch,