Apple Watch zisťuje tachykardiu u Brazílčana

Často počúvame príbehy o tom, ako Apple Watch niekomu zachránil život pomocou funkcie EKG a teraz je tu ďalší príbeh. Brazílčan sa podelil o príbeh o tom, ako Apple Watch zistil tachykardiu a upozornil ho, aby mohol vyhľadať lekársku pomoc.

Apple Watch zisťuje tachykardiu

9to5Mac si všimol príbeh, o ktorý sa podelil Jorge Freire Jr. Facebook stránku. Povedal, že sa vracia zo Sao Paula, keď si všimol, že jeho Apple Watch začnite bzučať. Skontroloval oznámenie, ktoré uvádzalo, že jeho srdcová frekvencia je nad 140 viac ako 10 minút.

Keď skontroloval aplikáciu Heart Rate, ukazovala 170 úderov za minútu a jediné, čo robil, bola chôdza. Domov si išiel ľahnúť na 30 minút, aby zistil, či sa jeho srdcový tep vráti do normálu. Trochu sa to spomalilo na 160 úderov za minútu, ale Apple Watch stále zistená tachykardia.

Išiel na pohotovosť, a keď ukázal svoju Apple Watch k zdravotníckemu personálu, okamžite ho poslali späť. Jeho krvný tlak bol „super vysoký“ a mal tachykardiu.

“Tieto malé hodinky boli 100% správne,” napísal.

K tachykardii dochádza vtedy, ak je u niekoho srdcový tep rýchlejší, ako by mal byť, keď odpočíva. Je normálne, že sa srdcová frekvencia zvyšuje počas cvičenia alebo v reakcii na stres, ale k tachykardii dochádza, keď srdce bije rýchlejšie ako normálne. Napriek tomu, že niekedy nespôsobuje žiadne príznaky alebo problémy, môže viesť k zastaveniu srdca, ak sa nelieči dlhší čas.

Ošetrený problém so srdcom

Freire napísal, že po dokončení všetkých vyšetrení neexistovali žiadne známky toho, že by mal dostať infarkt, ale lekár bol schopný predpísať lieky na zníženie jeho srdcového tepu. Musí ešte urobiť niekoľko testov, aby zistil, čo môže byť na jeho srdci zlé, aj keď sa lekári domnievajú, že na konci roka zažíval stres a že lieky na krvný tlak neužíval správne.

Verí, že Apple Watch zachránil ho detekciou jeho tachykardie, pretože nemal pocit, že by niečo nebolo v poriadku. Vzhľadom na tento incident odporúča Apple Watch všetkým a dodal, že zariadenie dokonca zachytilo jeho srdcový problém bez toho, aby bolo EKG ešte zavedené do Brazílie.