Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple Watch Ultra: m├í v┼íetky predpoklady konkurova┼ą ┼ípecializovan├Żm hodink├ím?


Apple odhalil a nov├ę inteligentn├ę hodinky vhodn├ę pre sk├║sen├Żch ┼íportovcov a ktor├ę pr├şdu s├║┼ąa┼żi┼ą s Garmin alebo Polarf─ônixPolar na ich vlastnej p├┤de.

Rodina inteligentn├Żch hodiniek Apple sa roz┼íiruje s vydan├şm 16. septembraApple Watch Ultra, nov├Ż model s prepracovan├Żm a zosilnen├Żm dizajnom pre nad┼íencov extr├ęmnych ┼íportov. Dok├í┼że sa nov├Ż tocante presadi┼ą v porovnan├ş s podobn├Żmi modelmi, ktor├ę v posledn├Żch mesiacoch vydali v├Żrobcovia dobre zn├ími ┼íportovcom ako Garmin, Polar ─Źi Coros?

Apple Watch Ultra: dostato─Źne siln├Ż proti svojim konkurentom?

Najd├┤le┼żitej┼í├şm bodom pri ┼íportov├Żch pripojen├Żch hodink├ích je samozrejme kvalita v├Żroby a kvalita pou┼żit├Żch materi├ílov.

L’Apple Watch Ultra pon├║ka nov├ę tit├ínov├ę puzdro, ktor├ę zaru─Źuje odolnos┼ą proti n├írazom. Obrazovku tie┼ż chr├íni pomerne hrub├ę zaf├şrov├ę skl├ş─Źko, pod─ża vizu├ílov, ktor├ę v├Żrobca zdie─żal pri jeho predstaven├ş. Prepracovan├ę boli aj tla─Źidl├í, aby lep┼íie odol├ívali nebezpe─Źn├Żm ─Źinnostiam.

Apple  hlavn├í pozn├ímka 2022 ┬ę Apple hlavn├í pozn├ímka 2022

V tomto bode Apple funguje lep┼íie ako Garmin s Forerunnerom 745, ├║plne z plastu, alebo ako Polar Grit X Pro, ktor├Ż kombinuje oce─ż a plast, aj ke─Ć posledn├Ż uveden├Ż materi├íl pon├║ka dobr├║ pevnos┼ą pod─ża na┼íich r├┤znych testov. Nezab├║dajme ani na to, ┼żeApple Watch Ultra je takmer dvakr├ít drah┼í├ş ako jeho konkurenti: v├Żrobca si preto m├┤┼że dovoli┼ą pou┼żi┼ą pr├ęmiov├ę materi├íly. Nov├ę hodinky tie┼ż pon├║kaj├║ vodeodolnos┼ą a┼ż do h─║bky 100 metrov, ako aj odolnos┼ą proti prachu s certifik├íciou IP6X.

Okrem toho zna─Źka ohl├ísila nov├ę n├íramky s nylonov├Żmi a gumen├Żmi modelmi, ktor├ę spestruj├║ pote┼íenie v z├ívislosti od toho, ─Źi sa chyst├íte na turistiku alebo na more. Apple nem├í r├íd ni─Ź in├ę, ako odmietnu┼ą svoje n├íramky na v┼íetky ─Źasy d┼ła.

V├Ą─Ź┼íia, jasnej┼íia obrazovka

Apple ponuky sApple Watch Ultra ├║plne nov├Ż 49 mm displej. S├║ to jedny z najv├Ą─Ź┼í├şch v├┤bec na ┼íportov├Żch hodink├ích, ktor├ę sme v posledn├Żch mesiacoch testovali. Bude v┼íak potrebn├ę dodr┼ża┼ą ┼ítvorcov├Ż form├ít obrazovky hodiniek, ─Źo m├┤┼że niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov preferuj├║cich sk├┤r tradi─Źnej┼íie okr├║hle p├║zdra v┼żdy odradi┼ą.

Apple  hlavn├í pozn├ímka 2022 ┬ę Apple hlavn├í pozn├ímka 2022

AMOLED panel pon├║ka aj maxim├ílny jas 2 000 nits pre optim├ílny jas vonku a na priamom slne─Źnom svetle. Ostatn├ę hodinky od Garmin alebo Polar sa rozhodn├║ pre transflekt├şvny displej, ktor├Ż zost├íva ve─żmi pr├şjemn├Ż vo v┼íetk├Żch situ├íci├ích.

watchOS 9 : syst├ęm prisp├┤soben├Ż ┼íportovcom?

Apple sa prisp├┤sobila, aby pon├║kla exkluz├şvne funkcie ┼íportovcom, ktor├ş sa rozhodn├║ preApple Watch Ultra. V├Żrobca tak predstavil nov├Ż cifern├şk, ktor├Ż na displeji zobrazuje maximum zdravotn├Żch a ┼íportov├Żch inform├íci├ş.

Apple  hlavn├í pozn├ímka 2022 ┬ę Apple hlavn├í pozn├ímka 2022

E┼íte d├┤le┼żitej┼íie je, ┼że tla─Źidlo Akcia umo┼ż┼łuje jedn├Żm kliknut├şm spusti┼ą ┼íportov├║ aktivitu v aplik├ícii Cvi─Źenie, umiestni┼ą zna─Źku alebo nakresli┼ą trasu po─Źas t├║ry, v pr├şpade n├║dze spusti┼ą sir├ęnu, ktor├í pom├┤┼że zorientova┼ą sa, alebo meni┼ą intervaly alebo cvi─Źenia po─Źas tr├ęningu.

Pre nad┼íencov pot├ípania jeApple Watch Ultra pon├║ka aj automatick├Ż syst├ęm detekcie ponoru, ktor├Ż v├ím pri prieskume uk├í┼że ─Ź├şseln├şk s dosiahnutou h─║bkou.

Apple  hlavn├í pozn├ímka 2022 ┬ę Apple hlavn├í pozn├ímka 2022

Na rozdiel od Garminu, ktor├ęho opera─Źn├Ż syst├ęm je komplexn├Ż na pochopenie, watchOS je vyspel├Ż syst├ęm a pomerne ─żahko sa pou┼ż├şva, aj ke─Ć relevantnos┼ą v┼íetk├Żch jeho nov├Żch funkci├ş bude potrebn├ę vidie┼ą po─Źas riadneho testu. watchOS 9 prinesie tie┼ż nov├ę sp├┤soby a merania prostredn├şctvom aplik├ície Cvi─Źenie, ako s├║ z├│ny srdcovej frekvencie, anal├Żza alebo v├Żkon pri behu.

Kompas bol kone─Źne revidovan├Ż, aby pon├║kal ├║plnej┼íie a relevantnej┼íie rozhranie ako jeho konkurenti, ktor├ş s├║ na t├║to t├ęmu ve─żmi ┼ípecializovan├ş. V predvolenom nastaven├ş je pr├ştomn├Ż aj GPS a mobiln├ę pripojenie.

Nehovor├şme ani o multimedi├ílnych funkci├ích, ako je streamovanie hudby, posielanie spr├ív a ├║plne kompletn├Ż aplika─Źn├Ż ekosyst├ęm vytvoren├Ż Apple pou┼ż├şva┼ą hodinky v meste aj na hor├ích.

Auton├│mia: ─Źierny bodApple Watch Ultra

L’Apple Watch bola v┼żdy vyzdvihovan├í pre svoju slab├║ auton├│miu. L’Apple Watch Ultra je na tom lep┼íie s 36 hodinami priemern├ęho pou┼ż├şvania a 60 hodinami v ├║spornom re┼żime. Je to dobr├ę, ale nie tak├ę dobr├ę ako in├ę ┼ąa┼żk├ę v├íhy v tomto odvetv├ş.

V├Ą─Ź┼íina ┼íportov├Żch hodiniek pon├║ka sedemd┼łov├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie. Fenix 7 Sapphire Solar ide e┼íte ─Ćalej s minim├ílne 18-d┼łov├Żm pou┼ż├şvan├şm v─Ćaka sol├írnemu syst├ęmu nab├şjania.

Apple  hlavn├í pozn├ímka 2022 ┬ę Apple hlavn├í pozn├ímka 2022

Napriek tejto ─Źiernej bodke na doske,Apple Watch Ultra si nerob├ş srandu zo sveta a na papieri p├┤sob├ş na ├║rovni svojich ┼ípecializovan├Żch konkurentov. Kalifornsk├í zna─Źka si dala na─Źas, no svoj n├ímet vybr├║sila, aby sa prisp├┤sobila potreb├ím t├Żch najsk├║senej┼í├şch ┼íportovcov.

Pr├ęmiov├Ż a zosilnen├Ż dizajn, vylep┼íen├ę funkcie, ─Źi u┼ż v rozhran├ş alebo pou┼żit├Żch algoritmochApple Watch Ultra m├í v┼íetky prostriedky na to, aby sa presadila na tomto ┼ípecializovanom trhu, ktor├Ż je vysoko konkurovan├Ż pohodlne zaveden├Żm zna─Źk├ím.

Apple bude musie┼ą e┼íte dok├íza┼ą relevantnos┼ą svojho rie┼íenia pre ┼íportovcov a zd├┤vodni┼ą ve─żmi vysok├║ cenu tesne pod 1 000 eur.

Zdroj: Keynote Apple

Table of Contents