Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 1

Teraz vo svojej piatej iter├ícii Apple Watch od uvedenia na trh pre┼íla z sily na silu, pridala nov├ę funkcie a vylep┼íila tieto funkcie, ak je to mo┼żn├ę. V roku 2018 sme videli obrovsk├║ zmenu v tom, ─Źo Apple Watch pon├║kan├ę.

─îi u┼ż sa jedn├í o ─żahko pou┼żite─żn├║ fitnes aplik├íciu, mo┼żnos┼ą streamova┼ą hudbu priamo do va┼íich AirPods, AirPods Pro alebo Bluetooth sl├║chadiel alebo pomocou Apple Watch plati┼ą za veci Apple Pay ke─Ć ste na cest├ích, je toho ve─ża. Sn├şma─Ź srdcov├ęho rytmu je jedn├Żm z najlep┼í├şch na trhu. EKG a detekcia p├ídov zachra┼łuj├║ ┼żivoty a dokonca aj funkcie, ako je aplik├ícia Breathe, umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom iba spoma─żova┼ą a robi┼ą veci ─żahko. Poveda┼ą, ┼że je to hra pre mnoh├Żch, je pravdepodobne podhodnoten├şm.

S takou obrovskou hybnos┼ąou, kde ├íno Apple ├şs┼ą ─Ćalej a udr┼ża┼ą tempo zmeny na cie─żovej hodnote? Odpove─Ć je Apple Watch s├ęria 5 , ktor├í prin├í┼ía nov├ę funkcie, ako je v┼żdy zapnut├Ż displej a digit├ílny kompas. Je to v┼íak dos┼ą, aby ste chceli upgradova┼ą alebo ponori┼ą prv├Żkr├ít?

Rovnak├Ż dizajn, ale nov├ę materi├íly

  • Pridan├ę tit├ínov├ę a keramick├ę mo┼żnosti
  • Nov├ę modely Hermes a Nike
  • St├íle k dispoz├şcii vo ve─żkostiach 40 mm a 44 mm

Apple Watch s├ęria 5 dizajn sa nezmenil. Je to st├íle to ist├ę ako s├ęria 4, ─Źo znamen├í, ┼że sa st├íle dod├íva v dvoch ve─żkostiach – 40 mm a 44 mm – pon├║ka digit├ílnu korunu a dotykov├Ż displej, ktor├Ż ovl├ída v┼íetko, a ve─żmi sa zameriava na zdravie a z├şskavanie spr├ív na cest├ích bez toho, aby sa d├şval na v├í┼í iPhone.

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 2

Dizajn by mohol by┼ą rovnak├Ż ako minul├Ż rok, ale tentoraz okolo neho pr├şde mno┼żstvo r├┤znych materi├ílov, z ktor├Żch dva bud├║ pre toto zariadenie ├║plne nov├ę. Medzi materi├íly, z ktor├Żch si teraz m├┤┼żete vybra┼ą, patr├ş hlin├şk, nehrdzavej├║ca oce─ż, tit├ín a keramika – a v r├ímci t├Żchto materi├ílov, Apple pon├║ka tie┼ż r├┤zne farby a povrchov├ę ├║pravy.

Tit├ínov├Ż model bude ma┼ą dve farby: striebro – ktor├ę zobrazuje kov v prirodzenej┼íom svetle – a priestorovo ─Źierny tit├ín, ktor├Ż d├íva hodin├ím ve─żmi mu┼żn├Ż a nerv├│zny pocit z konania.

Tit├ínov├Ż model je asi o 13 percent ─żah┼í├ş, nie ┼że by ste si toho v┼íimli, a pre t├Żch, ktor├ş sa o t├Żchto veciach dozvedeli, mohol to by┼ą e┼íte ─żah┼í├ş kv├┤li pevnosti materi├ílu, ale to by znamenalo zmeni┼ą rozlo┼żenie vn├║torn├Żch priestorov, to by v┼íak znamenalo zmenu v├Żrobnej linky, aby sa prisp├┤sobila.

Keramick├í verzia – ─Źo je n├ívrat materi├ílu na Apple Watch – je k dispoz├şcii iba v bielej farbe, ale le┼íten├í povrchov├í ├║prava je pravdepodobne najviac ┼żiaducou partiou. Je to tie┼ż najdrah┼íie.

Okrem nov├Żch materi├ílov pr├şpadu Apple uviedla aj nov├ę verzie s├ęrie Hermes a Nike Watch 5a op├Ą┼ą s├║ ur─Źen├ę na oslovenie ur─Źit├Żch div├íkov. Ber├║ rovnak├ę technick├ę ┼ípecifik├ície a dizajn, ale s├║ prisp├┤soben├ę k pr├şslu┼ín├Żm zna─Źk├ím pomocou ┼ípeci├ílnych popruhov, cifern├şkov a cien, aby sa zhodovali.

Ak sa v├ím p├í─Źilo Apple Watch s├ęria 4 vyzera┼ą a c├şti┼ą sa v├ím bude p├í─Źi┼ą Apple Watch s├ęria 5, Mali sme na sebe s├ęriu 4 od jeho uvedenia na trh v roku 2018 a v├Ą─Ź┼í├ş displej funguje naozaj dobre, tak┼że m├┤┼żete na prv├Ż poh─żad vidie┼ą omnoho viac inform├íci├ş bez toho, aby ste na z├íp├Ąst├ş boli pr├şli┼í ┼ąa┼żkop├ídni.

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 3

S├ęrie 5 pokra─Źuje s v├Żberom nov├Żch materi├ílov, ktor├ę, ak m├íte rozpo─Źet, oslovia mnoh├Żch. ─Äal┼íou dobrou spr├ívou je, ┼że popruhy z predch├ídzaj├║cich modelov sa st├íle hodia do nov├Żch hodiniek Watch, aby ich majitelia mohli prinies┼ą na ve─Źierok.

Displej st├íle zapnut├Ż

  • Prid├íva nov├║ vidite─żnos┼ą

Celkov├Ż dizajn sa nezmenil, ale funk─Źnos┼ą obrazovky OLED sa zmenila a Apple Watch s├ęria 5 zah┼Ľ┼ła funkciu, o ktor├║ sme ┼żiadali od za─Źiatku – neust├íle zobrazovan├Ż displej, tak┼że m├┤┼żete sledova┼ą hodinky rovnako ako anal├│gov├ę hodinky alebo v├Ą─Ź┼íinu in├Żch inteligentn├Żch hodiniek.

s├ęrie hodiniek Apple 5

Sk├┤r ako s─Źernie┼ą, ke─Ć nie je akt├şvny, ako to bolo od prv├ęho pr├şpadu Apple Watch, hodinky teraz mierne stmavn├║, ─Źo v├ím umo┼żn├ş ┼íetri┼ą bat├ęriu, ale inform├ície sa st├íle zobrazuj├║ na obrazovke. Rozdiel je v├Żrazn├Ż, najm├Ą ak ste jedn├Żm z t├Żch ─żud├ş, ktor├ş radi d├ívaj├║ pozor na ─Źas, bez toho, aby museli r├ízne pohybova┼ą z├íp├Ąst├şm v┼żdy, ke─Ć to chcete urobi┼ą. ─îi je obrazovka zapnut├í alebo vypnut├í, obrazovka s vysok├Żm kontrastom skuto─Źne vysko─Ź├ş a ukazuje tie ┼żiariv├ę farby, ─Źi u┼ż ide o cvi─Źebn├Ż kr├║┼żok alebo spr├ívu od priate─ża.

Zistili sme tie┼ż, ┼że m├┤┼żeme presta┼ą robi┼ą to ┼íialen├ę ┼ívihnutie z├íp├Ąst├şm, ktor├ę vid├şte Apple Watch majitelia to robia a znamen├í to, ┼że ke─Ć zdvihnete ruku, znamen├í to, ┼że obrazovka je pripraven├í na okam┼żit├ę pre─Ź├ştanie.

Aby sa ┼íetrila bat├ęria a aby boli veci na prv├Ż poh─żad ─żah┼íie vidite─żn├ę, mnoh├ę tv├íre Hodinky zmenia farbu, ke─Ć nie s├║ akt├şvne. Nov├Ż cifern├şk z Kalifornie prech├ídza z farebnej tv├íre na ─Źiernu a bielu, napr├şklad Mickey, ale zmizne mimo jeho r├║k, zatia─ż ─Źo in├ş pod─ża toho stratia ─Ćal┼íie prvky.

Funkciu st├íle zapnut├║ m├┤┼żete samozrejme vypn├║┼ą. Pochopenie toho, ┼że niektor├ę ÔÇ×komplik├ícieÔÇť pon├║kaj├║ citliv├ę ├║daje, existuje nastavenie, ktor├ę sa m├┤┼że skry┼ą, ke─Ć obrazovka nie je akt├şvna, tak┼że neodha─żujete v┼íetk├Żm ostatn├Żm kalend├ír sch├┤dzky.

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 4

Pod─ża Apple, t├íto funkcia nebude ma┼ą vplyv na v├Żdr┼ż bat├ęrie, ale samozrejme, ┼że ├íno. Apple Watch s├ęria 4 nepretr┼żite dodal dobr├Ż de┼ł a pol v├Żdr┼że bat├ęrie pre n├ís od roku 2018. Apple Watch s├ęria 5 len n├ís dostane na koniec d┼ła (okolo 18 hod├şn). To je sklaman├şm, ale st├íle v s├║lade s Apples─żuby. Upozor┼łujeme v┼íak, ┼że ak ho zabudnete nab├şja┼ą ka┼żd├║ noc, nevykon├íte to nasleduj├║ci de┼ł, ako ste doteraz mohli.

Niektor├ę z nich prich├ídzaj├║ k tomu, ┼że maj├║ ┼żiariv├ę a sl├ívne zobrazenie, a od ve─żkosti hrbole s├ęrie 4, existuje len m├ílo hodiniek, ktor├ę m├┤┼żu skuto─Źne porovn├íva┼ą kvalitu displeja – aj ke─Ć to je to, ─Źo jej je z bat├ęrie.

Zauj├şmav├ę je aj to, ┼że sme sa v┼żdy na displeji rozhodli pre viac anal├│gov├Żch cifern├şkov. Je to neofici├ílne, ale zistili sme, ┼że hodinky s├║ ─żah┼íie ─Źitate─żn├ę na prv├Ż poh─żad, ke─Ć je displej stlmen├Ż.

Kompas v├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą cestu

  • Digit├ílny kompas
  • Bude fungova┼ą s aplik├íciami tret├şch str├ín

Jedinou ─Ćal┼íou skuto─Źnou novou funkciou, o ktorej je mo┼żn├ę p├şsa┼ą domov v syst├ęme Windows Apple Watch s├ęria 5 je pridanie digit├ílneho kompasu. K dispoz├şcii je digit├ílna kompasov├í aplik├ícia pre tie okamihy, ke─Ć sa pou┼ż├şva Apple mapy pri ch├┤dzi alebo pri poh─żade na to, ako vysoko v├ís t├íto jazda skuto─Źne vzala.

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 5

Aplik├ícia kompasu bude m├┤c┼ą zaznamena┼ą a zobrazi┼ą smer, sklon, zemepisn├║ ┼í├şrku, zemepisn├║ ┼í├şrku a aktu├ílnu nadmorsk├║ v├Ż┼íku. Tam, kde je to najpravdepodobnej┼íie, zist├şte, ktor├Żm smerom sa pozer├íte pri prezeran├ş aplik├ície m├íp. To by v├ís mohlo len u┼íetri┼ą pri ch├┤dzi po nespr├ívnej ulici alebo pri nespr├ívnom odbo─Źen├ş – ─Źo je pravdepodobne sp├┤sob, ako ju spotrebite─ż vidie┼ą v akcii.

E┼íte sme sa nevideli, ako t├║to funkciu implementuj├║ in├ş v├Żvoj├íri, a nieko─żko mesiacov sme nevideli ┼żiadnych, ktor├ş by zna─Źne podporovali kompas, a v s├║─Źasnosti je to sk├┤r sk├┤r ÔÇ×to je pekn├ęÔÇť. ako nie─Źo, ─Źo budete denne pou┼ż├şva┼ą.

Technick├ę ┼ípecifik├ície

  • Takmer rovnak├ę ako s├ęria 4 Model

S├ęrie 5 je identick├Ż so s├ęriou 4 ktor├ę sa pred├ívalo minul├Ż rok, okrem st├íle zobrazovan├ęho displeja a digit├ílneho kompasu. Nov├ę Apple Watch pr├şde s rovnak├Żm procesorom S4, rovnakou bat├ęriou a rovnak├Żm ─Źipom W1 na pripojenie k v├í┼ímu iPhone a sl├║chadl├ím, ako s├║ AirPods alebo Beats PowerBeats. Zachov├íva si tie ist├ę funkcie bezdr├┤tov├ęho nab├şjania ako Apple hodinky pred t├Żm. Interne s├ęria 5 sa mierne zmenilo, aby sa vytvoril priestor pre nov├Ż kompas. Prekvapivo, vzh─żadom Appleje tich├Ż tlak na vr├ítane U1 ─Źip v nov├Żch modeloch iPhone 11, ┼że ─Źip sa nedostal do Apple Watch, mo┼żno Apple Watch s├ęria 6?

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 6

Ako predt├Żm, funkcia Hodinky pon├║ka mo┼żnos┼ą uskuto─Ź┼łova┼ą a prij├şma┼ą hovory. s├ęria 5 T├íto funkcia si st├íle zachov├íva t├║to funkciu popri re┼żime Walkie-Talkie, cestuj├║ci v┼íak bud├║ sklaman├ş Apple pridan├ę medzin├írodn├ę ties┼łov├ę volanie pre mobiln├Ż model, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş vola┼ą miestne ties┼łov├ę slu┼żby vo viac ako 150 krajin├ích, nepridal sa k roamingu pre pravideln├ę hovory. Pre cestuj├║cich je to frustruj├║ce opomenutie, ktor├ę sme tentokr├ít o─Źak├ívali.

Kamko─żvek v rade 5 pokra─Źuje v dobrej pr├íci s├ęrie 4: monitor srdcov├ęho rytmu je neuverite─żne presn├Ż, ─Źo znamen├í, ┼że m├íte st├íle pr├şstup k cel├ęmu spektru metr├şk, zatia─ż ─Źo syst├ęm GPS dok├í┼że spo─żahlivo sledova┼ą va┼íu polohu, tak┼że Apple Watch zmen├ş svoju ruku na to, aby sa stal fitness stop├írom alebo be┼żeck├Żmi hodinkami, ak chcete. Neexistuje podpora na sledovanie sp├ínku – mo┼żno je to zvl├í┼ítne opomenutie, ako je be┼żn├ę u in├Żch zariaden├ş – ale to je st├íle nepolapite─żn├ę.

watchos 6

  • Nov├í aplik├ícia na hluk
  • Sledovanie cyklov pre ┼żeny
  • Nov├ę cifern├şky

watchos 6 prid├íva nov├ę cifern├şky ako Kalifornia a Numerals Duo, ktor├ę sa n├ím oba naozaj p├í─Źia, ako aj niektor├ę nov├ę aplik├ície a funkcie vr├ítane aplik├ície pre obchod s aplik├íciami, tak┼że namiesto toho, aby ste museli iPhone potrebova┼ą, m├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą aplik├ície na samotnom Watch.

Apple Watch s├ęria 5 recenzia: St├íle najlep┼íie smartwatch v meste 7

Na strane zdravia WatchOS 6 prin├í┼ía sledovanie cyklov pre ┼żeny a nov├║ aplik├íciu Hluk, ktor├í v├ím umo┼żn├ş vidie┼ą, ak├ę hlu─Źn├ę je va┼íe prostredie. Aplik├ícia Noise je zauj├şmav├í aplik├ícia, ktor├í sa prekvapuj├║co objav├ş, ak ste v hlasitom prostred├ş. Videli sme, ke─Ć n├ís upozornili, ke─Ć sme po─Ź├║vali hlasn├║ hudbu v aute alebo v noci v ru┼ínej re┼ítaur├ícii. Zatia─ż ─Źo situ├ície, v ktor├Żch sa nach├ídzame, boli viac ÔÇ×ohÔÇť okamihy, n├ísledky pre t├Żch v neust├íle hlu─Źn├Żch prostrediach by mohli by┼ą skuto─Źne prospe┼ín├ę. Toto je Apple na─Ćalej tla─Źi┼ą na zdravie ako ─Ź├şslo jedna z vlastnost├ş internetu Apple Watch,

K dispoz├şcii s├║ aj trendy aktivity, v─Ćaka ktor├Żm m├┤┼żete zisti┼ą, ako sa va┼íe metriky aktivity vyv├şjaj├║ v dlh┼íom ─Źasovom obdob├ş, a dokonca existuje aplik├ícia Kalkula─Źka pre tento nostalgick├Ż okamih n├ívratu z 80. rokov alebo s v├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou bude vypracovan├ę, ako rozlia┼ą ├║─Źet a ak├Ż Sugerencia by ste mali da┼ą.

V┼íetky WatchOS 6 funkcie s├║ k dispoz├şcii na star┼í├şch zariadeniach, ─Źo odstra┼łuje niektor├ę potreby aktualiz├ície, najm├Ą ak si mysl├şte, ┼że v┼íetko vy┼í┼íie uveden├ę je k dispoz├şcii na teraz neuverite─żne lacn├Żch Apple Watch s├ęria 3 iba za 199 dol├írov / 199 GBP.

Table of Contents