Apple Watch neznesie n├írazy, Apple je prepadnut├Ż

Apple bola n├║ten├í odobra┼ą v├Żber slova ÔÇťodoln├Ż proti n├írazomÔÇ×Z popisu dell ‘Apple Watch, Dom Cupertino pod─ża BBC musel kona┼ą po strate s├║dneho sporu proti kupuj├║cemu smartwatch, ktor├Ż videl zlom obrazovky po 10 d┼łoch od k├║py po kol├şzii s predmetom.

Sp├Żtal sa kupuj├║ci hodiniek – 32-ro─Źn├Ż Gareth kr├ş┼ż Aberystwytha Apple z├íruka klasickej kompenz├ície, ale spolo─Źnos┼ą odmietla uplatni┼ą n├írok na po┼íkodenie sa nevz┼ąahovala be┼żn├í z├íruka, Po asi ┼íiestich mesiacoch bojov a bojov na s├║de mal Cross pravdu Apple mal nielen vr├ítenie platby, ale aj zaplatenie poplatkov za pr├ívne slu┼żby.

zlomen├Ż jablkov├Ż zvonApple Watch with broken screen – stock fotky

Je zrejm├ę, ┼że z├íruka Apple pokia─ż ide o ich v├Żrobky, je to ve─żmi jasn├ę a d├í sa roz┼í├şri┼ą r├┤znymi sp├┤sobmi, ale v tomto pr├şpade sudca rozhodol nespr├ívny popis v├Żrobku z d├┤vodu spotrebite─ża.

ÔÇ×Vybral som si ┼íportov├║ verziu, preto┼że som naklonen├Ż zasiahnu┼ą veci a preto┼że sa tvrdilo, ┼że je odoln├Ż vo─Źi n├írazom. Len som sedel a sledoval telev├şziu. Ke─Ć som i┼íiel do pr├íce, trhlina sa zv├Ą─Ź┼íovala a zv├Ą─Ź┼íovala, tak som volal Apple opravi┼ą to, povedal Cross.

ÔÇ×Nerozumel som, pre─Źo sa chceli obr├íti┼ą na s├║d, ale nakoniec Chcel som presadzova┼ą pr├íva svojich spotrebite─żov, Najm├Ą ku koncu, s mo┼żnos┼ąou s├║dneho konania na podporu mojej dizerta─Źnej pr├íce, sa tento pr├şpad za─Źal trochu stresova┼ą. ─îelil som najcennej┼íej spolo─Źnosti na svete, ÔÇťdodal Cross.

Nezd├í sa, ┼że by stretnutie zmenilo n├ízory spolo─Źnosti Cross ‘na produkty Apple, “Pl├ínujem k├║pi┼ą ─Ćal┼íie hodinky preto┼że t├Żch desa┼ą dn├ş, ktor├ę som mal, sa mi to naozaj p├í─Źilo, ale pravdepodobne po─Źk├ím, a┼ż vyjde ─Ćal┼í├ş model. “

Toto nie je jedin├í negat├şvna spr├íva pre dom Cupertino. V Spojen├Żch ┼ít├ítoch bola spolo─Źnos┼ą uznan├í vinnouporu┼íenie patentu patentov├Żm trollom VirnetX, sa pou┼ż├şva nespr├ívne na vytvorenie slu┼żieb iMassage a FaceTime. Spolo─Źnos┼ą to mus├ş urobi┼ą zaplati┼ą 625 mili├│nov dol├írov (vysok├í hodnota, ale mal├í vec pre t├Żch, ktor├ş maj├║ 216 mili├írd likvidity), ale bude apelova┼ą.

VirnetX je zn├ímy ako patentov├í rola, preto┼że jeho predaj je takmer v├Żlu─Źne spojen├Ż s licenciami na patenty a s├║dne spory. V posledn├Żch rokoch prevzala nieko─żko ┼ípi─Źkov├Żch spolo─Źnost├ş vr├ítane spolo─Źnost├ş Microsoft a Cisco. “Verdikt n├ís ve─żmi prekvapil a zdesil a budeme apelova┼ą. Na┼íi zamestnanci t├║to technol├│giu navrhli nez├ívisle na sebe mnoho rokov a dostali sme patenty na ochranu tohto du┼íevn├ęho vlastn├şctva. Patentov├Ż ├║rad vyhl├ísil v┼íetky ┼ítyri patenty VirnetX za neplatn├ę. Pr├şpady ako je tento, sa jednoducho zosil┼łuj├║ z├║fal├í potreba reformy patentuÔÇ×Vysvetlil Apple v pozn├ímke.