Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple Vylad├ş obchodn├║ vojnu ako nov├ę letisk├í, slu┼żby vyzdvihn├║ dovolenku Outlook

Apple v stredu predpovede tr┼żieb v rozhoduj├║cej ┼ítvrtine n├íkupov pred o─Źak├ívaniami Wall Street, pri─Źom v├Żkonn├Ż riadite─ż Tim Cook videl siln├Ż predaj nosite─żn├Żch odevov, ako napr├şklad AirPods Pro na zni┼żovanie hluku a do konca roka d├║fal v obchodn├║ dohodu medzi USA a ─î├şnou.

Cook chce odstavi┼ą Apple off stagnuj├║ci predaj iPhone, ktor├Ż tvor├ş viac ako polovicu jeho pr├şjmov a prejde na generovanie pr├şjmu zo slu┼żieb a nosenia. Cook implementuje strat├ęgiu a z├írove┼ł pastiera Apple prostredn├şctvom obchodn├ęho sporu medzi dvoma z jeho najd├┤le┼żitej┼í├şch trhov, Spojen├Żmi ┼ít├ítmi a ─î├şnou.

Apple povedal, ┼że o─Źak├íva 85 dol├írov.5 a┼ż 89 dol├írov.5 (66,36 mili├írd GBP) z obratu za fi┼ík├ílny prv├Ż ┼ítvr┼ąrok, ktor├Ż sa kon─Ź├ş v decembri, so stredn├Żm bodom 87 dol├írov.5 miliardy, ─Źo je nad o─Źak├ívania analytikov 86 dol├írov.9 Pod─ża ├║dajov IBES z Refinitivu.

Apple akcie vzrástli 2 percentuálny podiel na 247,50 dolárov v obchodoch so správami po hodinách.

V rozhovore pre agent├║ru Reuters Cook uviedol, ┼że predpokladal v├Żrazn├Ż predaj slu┼żieb a nosite─żiek, ako aj ÔÇ×ve─żmi dobr├Ż za─ŹiatokÔÇť predaja telef├│nov iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, ktor├ę boli vydan├ę minul├Ż mesiac. Cook povedal, ┼że predpove─Ć odr├í┼ża aj presved─Źenie spolo─Źnosti, ┼że USA a ─î├şna vyrie┼íia svoj obchodn├Ż spor.

ÔÇ×Neviem ka┼żd├║ kapitolu knihy, ale mysl├şm si, ┼że sa to nakoniec stane,ÔÇť povedal Cook pre agent├║ru Reuters. ÔÇ×Ur─Źite d├║fam, ┼że sa to stane po─Źas ┼ítvr┼ąroka, ale uvid├şme o tom.ÔÇť

Progn├│za prich├ídza, ke─Ć spolo─Źnos┼ą so s├şdlom v Kalifornii so s├şdlom v Cupertine uviedla, ┼że za jej ┼ítvrt├Ż fi┼ík├ílny ┼ítvr┼ąrok kon─Źiaci sa v septembri, ktor├Ż sa skon─Źil v septembri, dosiahla 33,36 mili├írd dol├írov.

V├Żsledky znamenaj├║ ┼ítvrt├Ż priamy ┼ítvr┼ąrok medziro─Źn├ęho poklesu predaja iPhone. S├║─Źasne sa hardv├ęr st├íva menej ziskov├Żm na z├íklade hrubej mar┼że Apple─îist├Ż predaj v├Żrobkov kles├í, zatia─ż ─Źo predajn├ę n├íklady mierne vzr├ístli.

Ale Hal Eddins, hlavn├Ż ekon├│m pre Apple Akciov├í investi─Źn├í rada, uveden├í ─Źas┼ą AppleRast├║ca cena akci├ş bola sp├┤soben├í zn├ş┼żen├şm ├║rokov├Żch sadzieb ├║radn├şkmi USA a ─Ćal┼í├şmi ukazovate─żmi spomalenia hospod├írskeho rastu. ÔÇ×Investori sa c├ştia by┼ą povzbuden├ş, aby zaplatili za to, ─Źo c├ştia akoÔÇ× zaru─Źen├Ż rast ÔÇťpomocou ve─żk├Żch technol├│gi├ş,ÔÇť uviedol Eddins.

V septembri, Apple predstavila zostavu, ktor├í zah┼Ľ┼łala nov├Ż iPhone 11 za cenu 699 dol├írov, ─Źo je o 50 dol├írov menej ako debutov├í cena jeho predchodcu iPhone XR.

ÔÇ×Po─Źiato─Źn├í cena 699 dol├írov je faktorom, ktor├Ż prin├í┼ía viac ─żud├ş na trh a d├íva ─żu─Ćom ─Ćal┼í├ş d├┤vod na upgrade,ÔÇť povedal Cook pre agent├║ru Reuters. ÔÇ×Konkr├ętne v ─î├şne … vybrali sme miestne relevantn├ę cenov├ę body, ktor├ę boli viac podobn├ę cenov├Żm bodom, ktor├ę mali v minulosti ve─żk├Ż ├║spech.ÔÇť

ApplePr├şjmy st├íle viac poch├ídzaj├║ z pr├şslu┼íenstva, ako je Apple Watch a AirPods, ako aj nov├ę slu┼żby, ako s├║ ich Apple Kreditn├í karta a streamingov├í telev├şzna slu┼żba za─Ź├şnaj├║ v piatok. Z├íkazn├şci si bud├║ m├┤c┼ą k├║pi┼ą telef├│ny iPhone pomocou internetu Apple Kartu bez z├íujmu 24 mesiacov, Cook povedal na konferen─Źnom hovore.

Apple segmenty slu┼żieb a pr├şslu┼íenstva generovali 12,51 mili├írd dol├írov a $60,52 miliardy tr┼żieb v ┼ítvrtom ┼ítvr┼ąroku, pod─ża odhadov analytikov s najvy┼í┼íou ├║rov┼łou 12,15 mili├írd dol├írov a USD6 Pod─ża ├║dajov Refinitivu.

Apple v s├║─Źasnosti m├í na svojich zariadeniach 450 mili├│nov predplatite─żov svojich slu┼żieb alebo slu┼żieb tret├şch str├ín a predaj nosite─żn├Żch predmetov vzr├ístol oproti predch├ídzaj├║cemu roku o 54%.

ÔÇ×Bola to neuverite─żn├í ┼ítvrtina na nosenie,ÔÇť povedal Cook. ÔÇ×Bola to ve─żmi ┼íirok├í ┼ík├íla slu┼żieb, ktor├ę nastavili nov├ę z├íznamy v┼íetk├Żch d├┤b, od na┼íich platobn├Żch slu┼żieb po podnikanie vo vyh─żad├ívacej sieti a┼ż po Apple hudba, Apple Starostlivos┼ą, App Store a cloudov├ę slu┼żby – takmer ka┼żd├Ż druh slu┼żby, v ktorej sa nach├ídzame. ÔÇť

Apple tr┼żby v regi├│ne Ve─żkej ─î├şny klesli relat├şvne mierne 2,4% na 11,13 mili├írd dol├írov Applefi┼ík├ílny ┼ítvrt├Ż ┼ítvr┼ąrok sa skon─Źil v septembri.

ÔÇ×Rast ─î├şny iba kles├í 2% v tomto prostred├ş je v├Żhra, ÔÇťpovedal John Ham Apple investor New England Investment and Retirement Group. ÔÇ×─î├şnsky spotrebite─ż netrest├í Apple ako americk├í tv├ír obchodnej vojny. ÔÇťÔÇť

Apple's Cook povedal, ┼że predaj iPhone v ─î├şne vzr├ístol ku koncu ┼ítvr┼ąroka, ktor├Ż zah┼Ľ┼ła nieko─żko dn├ş predaja nov├Żch modelov iPhone 11. Cook tie┼ż uviedol, ┼że spolo─Źnos┼ą zaznamenala dvojcifern├Ż rast tr┼żieb za slu┼żby v ─î├şne a nosite─żn├ę tr┼żby v ─î├şne r├ístli r├Żchlej┼íie ako v celej spolo─Źnosti.

ÔÇ×IPhone zaznamenal pozoruhodn├Ż n├ívrat zo sp├┤sobu, ak├Żm sme hrali za─Źiatkom roka,ÔÇť povedal Cook.

ApplePredpove─Ć ┼ítvr┼ąroka dovolenky prich├ídza uprostred obchodn├ęho konfliktu medzi USA a ─î├şnou Apple zhroma┼ż─Ćuje v├Ą─Ź┼íinu svojich v├Żrobkov a kde sa nach├ídza mnoho z jeho dod├ívate─żov. Sadzby za dovozy, ktor├ę by zah┼Ľ┼łali Apple pr├şslu┼íenstvo nadobudlo ├║─Źinnos┼ą v septembri.

Tarify m├┤┼żu zasiahnu┼ą viac kateg├│ri├ş tovaru vr├ítane AppleiPhone od 15. decembra, hoci americk├ş a ─Ź├şnski vyjedn├íva─Źi pracovali na dohode.

Apple Pod─ża ├║dajov Refinitivu jej tr┼żby za ┼ítvrt├Ż fi┼ík├ílny ┼ítvr┼ąrok dosiahli 64,04 miliardy dol├írov, v porovnan├ş s o─Źak├ívaniami analytikov 62,99 miliardy dol├írov. Zisk na akciu bol $30,03 verzus o─Źak├ívania $20,84. V absol├║tnom vyjadren├ş zisk klesol zo 14,13 mili├írd na 13,69 mili├írd dol├írov, pri─Źom v├Żsledky na akciu boli v├Żsledkom men┼íej z├íkladne nesplaten├Żch akci├ş v d├┤sledku sp├Ątn├Żch n├íkupov.

┬ę Thomson Reuters 2019