Apple, vráti sa iPhone X do výroby?

Apple by obnovila výrobu telefónu iPhone X ktorý bol odstránený z adresára po predložení nového riadku 2018. Podľa správy od Wall Street Journal, Pokles dopytu – najmä telefónov iPhone XS a XR – by prinútil gigantu Cupertino k ochrane.

Podľa zdroja by rozhodnutie pokračovať v minulom roku nebolo spojené iba s nižším dopytom, ako sa očakávalo, ale pravdepodobne by záviselo od dohoda so spoločnosťou Samsung o kúpe určitého počtu obrazoviek OLED. ak smartphones s displejmi OLED – tj XS a XS MAX – nepredáva sa, Apple nemôže spĺňať podmienky dohody.

Po opätovnom zavedení telefónu iPhone X sa môže predaj zvýšiť vďaka prirodzenému zníženiu cien vďaka prítomnosti novších modelov. Okrem toho sa zdá, že ako užívateľ iPhone XR – najlacnejší – sa vyžaduje vysoký dopyt radšej si kúpia iPhone 8 ktorý je naďalej k dispozícii za nižšiu cenu. Napríklad v Japonsku by sa spoločnosť rozhodla znížiť ceny iPhone XR, ktoré zatienil predaj iPhone 8,

Nový výrobný cyklus sa môže začať čoskoro a my musíme len čakať na oficiálne správy Pochopte, kde, ako a kedy sa bude iPhone X ďalej predávať. Pravdepodobne prvými trhmi budú trhy s nižším dopytom alebo tam, kde je predaj stále pomalý.