Apple uv├ídza na trh Universal Apps: ─Źo s├║ a ako funguj├║

Apple uv├ídza na trh Universal Apps: ─Źo s├║ a ako funguj├║ 1

Zapla┼ąte jeden a z├şskajte p├Ą┼ą: prich├ídza to revol├║cia, ktor├í pote┼í├ş Apple vetr├ík ┼że aspo┼ł raz dok├í┼że nie─Źo zachr├íni┼ą. Spolo─Źnos┼ą Cupertino v skuto─Źnosti za─Ź├şna v├Żvoj├írom umo┼żni┼ą vytvorte tzv. univerz├ílnu aplik├íciu a preda┼ą ich pomocou vzorca ÔÇ×univerz├ílny n├íkupÔÇť.

V├Żvoj├íri aplik├íci├ş pre syst├ęm iOS maj├║ dnes mo┼żnos┼ą pou┼ż├şvate─żom povoli┼ą, aby po zak├║pen├ş verzie aplik├ície pre iOS dostali aj verziu iPad, Apple Watch a tvOS v cene. ale nie pre makr├í, ktor├ę je potrebn├ę zak├║pi┼ą samostatne, Po─Źn├║c MacOS 10.14 projekt ÔÇ×Marcip├ínÔÇť a tzv. ÔÇ×Katalytick├í aplik├íciaÔÇť, tj aplik├ície, ktor├ę funguj├║ s├║─Źasne vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Apple, Katalyz├ítor druh jednotnej platformy, ktor├í zjednodu┼íuje pr├ícu v├Żvoj├írov a umo┼ż┼łuje im prin├í┼ía┼ą rovnak├║ aplik├íciu do v┼íetk├Żch OS Apple s men┼í├şm ├║sil├şm a n├íkladmi na v├Żvoj. Teraz sa v┼íak objavil aj univerz├ílny n├íkup.

Jeden n├íkup pre p├Ą┼ą platforiem

Aplik├ícia Catalyst preto m├┤┼że be┼ża┼ą na iOS, macOS, iPadOS, tvOS a watchOS na v┼íetk├Żch zariadeniach Apple, Vo verzii 11.4 z Apple Xcode (v├Żvojov├ę prostredie aplik├íci├ş, ktor├ę riadi Apple, ktor├Ż obsahuje aj nieko─żko n├ístrojov pre v├Żvoj├írov), sa v spr├ívach objavila mo┼żnos┼ą distrib├║cie aplik├íci├ş pomocou internetu Vzorec univerz├ílneho n├íkupu,

Ale nielen to: tento druh distrib├║cie predvolen├í pre aplik├ície vyvinut├ę v programe CatalystÔÇ×Univerz├ílny n├íkup je v predvolenom nastaven├ş povolen├Ż pre nov├ę aplik├ície Catalyst pre Mac vytvoren├ę pomocou Xcode 11.4, Ke─Ć vytvor├şte nov├║ aplik├íciu Mac Catalyst, bude ma┼ą rovnak├Ż identifik├ítor ako va┼ía aplik├ícia pre iOS. ÔÇťÔÇť V├Żvoj├ír sa potom m├┤┼że rozhodn├║┼ą, ─Źi zak├í┼że univerz├ílny n├íkup a bude na─Ćalej ├║─Źtova┼ą makrom verzie svojej aplik├ície osobitne.

Univerz├ílna aplik├ícia: ak├ę zmeny pre pou┼ż├şvate─żov

Univerz├ílny n├íkup bude k dispoz├şcii od marca 2020 a prinesie pou┼ż├şvate─żom nieko─żko v├Żhod. Najsk├┤r bud├║ ┼ítandardizovan├ę kateg├│rie medzi App Store a Mac App Store, aby sa dali aplik├ície ─żah┼íie n├íjs┼ą. Kto k├║pi univerz├ílnu aplik├íciu, potom n├íjde svoje n├íkupy v aplik├ícii vo v┼íetk├Żch verzi├ích a vo v┼íetk├Żch opera─Źn├Żch syst├ęmoch na ktor├ę nain┼ítaloval aplik├íciu. Toto bude ve─żmi v├ştan├ę najm├Ą pre t├Żch, ktor├ş nakupuj├║ univerz├ílne hern├ę aplik├ície.