Apple testovanie náhlavnej súpravy VR a ovládača pre ovládanie jednou rukou na hranie virtuálnych hier, ukazuje hlavný únik

Spoločnosť APPLE pracuje na vlastných sci-fi slúchadlách, ktoré môžu podľa správ zmeniť svet okolo vás.

Gadget kombinuje rozšírenú a virtuálnu realitu a údajne bude pripravený na vydanie už budúci rok.

Zrejme vám to umožní prekryť počítačom generované obrázky – napríklad čas alebo prichádzajúcu správu – do vášho pohľadu na skutočný svet.

Okuliare vám tiež umožnia hrať zábavné hry vo virtuálnej realite alebo prehliadať pamiatky alebo domovy iných ľudí, keď sedíte vo svojej obývačke.

Apple zatiaľ musí uznať, že zariadenie vôbec existuje, ale povesti o takzvanom „Apple Sklenené „pokrývky hlavy“ hrkotajú už mesiace.

Teraz sa zdá, že MacRumours má nekryté dôkazy Apple skutočne siaha po špičkách do technológie virtuálnej reality (VR).

Technická stránka vykopala obrázok ovládača, ktorý je zrejme navrhnutý pre náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou (AR) alebo VR (alebo pre obe).
O veľkosti a tvare počítačovej myši, jej čiernej farbe a má veľké tlačidlo, na ktorom by sedel palec, a tiež menšie tlačidlo zhruba do polovice.

Celkovo to vyzerá, že ovládač je dodávaný s náhlavnou súpravou HTC Vive Focus VR, vydanou v roku 2018.

Predchádzajúce správy to uviedli Apple používa na svoje interné testy hardvér HTC Vive.

Obrázok bol odhalený v ranej verzii iOS 14 – nadchádzajúcej verzii softvéru pre iPhone – ktorá unikla online v posledných týždňoch.

Vzhľadom na základnú povahu ovládača a jeho podobnosť so súpravou HTC MacRumours uviedol, že táto technológia bola pravdepodobne len na účely interného testovania.

Konečný produkt bude pravdepodobne oveľa leštenejší.

Apple v posledných rokoch veľa investoval do virtuálnych technológií, pričom rozdával nástroje na vytváranie nástrojov AR a VR, ako sú ARKit a RealityKit, ako aj kreatívne nástroje ako Reality Composer a Reality Converter.

Je tiež načítaný skener LiDAR – používaný pre nástroje AR a VR – do nového iPadu Pro a pravdepodobne to isté urobí aj pre svoje nadchádzajúce telefóny iPhone.

Apple zrejme plánoval vydať Glass buď v rokoch 2021 alebo 2022. To sa teraz môže v dôsledku koronavírusovej krízy posunúť späť.

Spoločnosť zatiaľ nepotvrdila plány na debut akýchkoľvek inteligentných okuliarov, ale je pravdepodobné, že spoločnosť na takom zariadení pracuje.

Väčšina jej konkurentov už fušovala do virtuálnej reality a rozšírenej reality, vrátane Google, Microsoft, Facebook, Samsung, LG a HTC.

Predchádzajúce správy naznačovali, že nové zariadenie používa „katadioptrický systém“, ktorý používa zakrivené zrkadlá a šošovky na kombináciu lomu a odrazu.

To znamená, že Apple mohli vykopať zväčšovacie šošovky, ktoré nájdete vo väčšine tradičných náhlavných súprav VR, čo by potenciálne znížilo celkovú hmotnosť.

V patente, ktorý sa objavil na internete minulý rok, Apple pripustil, že súčasné headsety pre virtuálnu realitu a rozšírenú realitu sú príliš ťažké.

„Ak nebude opatrný, displej na hlave môže byť ťažkopádny a únavný na nosenie,“ uviedla firma. „Rozšírené používanie displeja namontovaného na hlave s týmto typom optického systému môže byť nepohodlné.“

Koncepčné video odhaľuje 5G „iPhone budúcnosti“ – a mohol by byť uvedený na trh tento rok

V ďalších správach sa zdá, že staré telefóny iPhone získajú nový šmrnc vďaka fámam Apple aktualizovať.

Apple by mohlo zmeniť port Lightning pre konektor USB-C na budúcich modeloch iPhone.

A iPhone 12 by mohol byť vôbec najtenší vďaka novej technológii obrazovky.

Čo by ste chceli vidieť od budúceho iPhonu? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu