Apple Sklenen├ę ┼ípecifik├ície ÔÇ×virtu├ílnej realityÔÇť sa ├║dajne za─Źn├║ uv├ídza┼ą v marci 2021 za 410 libier

O─Źak├íva sa, ┼że APPLE, o ktor├Żch sa dlho hovorilo, ┼że bud├║ ÔÇ×inteligentn├ę okuliareÔÇť st├í┼ą okolo 499 dol├írov/410 libier, ke─Ć bud├║ v marci 2021 uveden├ę na trh.

N├íhlavnej s├║prave pre roz┼í├şren├║ realitu sa ├║dajne hovor├ş Apple Sklo-a zost├íva pr├şsne tajn├Żm projektom.

├Üdajne s├║ navrhnut├ę tak, aby prekr├Żvali po─Ź├şta─Źom generovan├ę obr├ízky do skuto─Źn├ęho sveta okolo v├ís.

Roz┼í├şren├í realita je, ke─Ć s├║ virtu├ílne obr├ízky umiestnen├ę na vrchole poh─żadov v re├ílnom svete.

Jednoduch├Żm pr├şkladom je filter Snapchat alebo Pok├ęmon ├Źs┼ą hru.

Vlo┼żenie AR do okuliarov by mohlo by┼ą ─Ćal┼í├şm krokom v prenosnom po─Ź├şta─Źi, ktor├Ż by potenci├ílne mohol nahradi┼ą smartphone.

Teraz re┼ípektovan├Ż priemyseln├Ż analytik a ├║niku Jon Prosser hovor├ş, ┼że tieto zariadenia bud├║ naz├Żvan├ę Apple Sklo.

A ├║dajne sa pred├íva za 499 dol├írov – ─Źo je v Brit├ínii asi 410 libier, aj ke─Ć sa zd├í, ┼że 499 libier je pravdepodobnej┼íie.

Hovor├ş o tom na svojej titulnej str├ínke Technickej show YouTube, Prosser uviedol, ┼że ┼ío┼íovky na predpis bud├║ k dispoz├şcii za pr├şplatok.

A hovor├ş, ┼że by mohli by┼ą ozn├ímen├ę hne─Ć v septembri spolu s iPhone 12.

Mysl├ş si v┼íak tie┼ż, ┼że je pravdepodobnej┼íie, ┼że Apple Glass bude predstaven├Ż v marci 2021 – ak v septembri e┼íte st├íle plat├ş di┼ítancovanie sa od spolo─Źnosti.

V ka┼żdom pr├şpade, Apple O─Źak├íva sa, ┼że sklenen├ę n├íhlavn├ę s├║pravy pristan├║ v obchodoch a┼ż v poslednom ┼ítvr┼ąroku 2021.

Prosser predt├Żm tvrdil, ┼że Apple Sklo bude pripraven├ę na 5G.

To znamen├í, ┼że ├║dajne bud├║ schopn├ę podporova┼ą ultrar├Żchle internetov├ę r├Żchlosti, ktor├ę pon├║kaj├║ nov├ę siete 5G.

Neust├íle skenovanie prostredia a prid├ívanie sofistikovan├Żch CGI do re├ílneho sveta m├┤┼że vy┼żadova┼ą ve─żmi vysok├ę r├Żchlosti internetu-─Źo by od├┤vod┼łovalo pridanie 5G.

Znamenalo by to tie┼ż, ┼że okuliare bude mo┼żn├ę pou┼ż├şva┼ą, aj ke─Ć nie s├║ sp├írovan├ę s telef├│nom iPhone.

The Apple O─Źak├íva sa, ┼że okuliare bud├║ vyzera┼ą ako tradi─Źn├ę okuliare, ─Źo by bolo v kontraste k objemn├Żm n├íhlavn├Żm s├║prav├ím AR a VR, ktor├ę sme u┼ż videli.

Apple v posledn├Żch rokoch ve─ża investoval do virtu├ílnych technol├│gi├ş, pri─Źom rozd├íval n├ístroje na vytv├íranie n├ístrojov AR a VR, ako s├║ ARKit a RealityKit, ako aj kreat├şvne n├ístroje ako Reality Composer a Reality Converter.

Je tie┼ż na─Ź├ştan├Ż skener LiDAR – pou┼ż├şvan├Ż pre n├ístroje AR a VR – do nov├ęho iPadu Pro a pravdepodobne to ist├ę urob├ş aj pre svoje nadch├ídzaj├║ce telef├│ny iPhone.

Apple zatia─ż nepotvrdil pl├íny na debut ak├Żchko─żvek inteligentn├Żch okuliarov, ale je pravdepodobn├ę, ┼że technologick├Ż gigant na takom zariaden├ş pracuje.

V├Ą─Ź┼íina jej konkurentov u┼ż fu┼íovala do virtu├ílnej reality a roz┼í├şrenej reality, vr├ítane Google, Microsoft, Facebook, Samsung, LG a HTC.

Predch├ídzaj├║ce spr├ívy nazna─Źovali, ┼że nov├ę zariadenie pou┼ż├şva ÔÇ×katadioptrick├Ż syst├ęmÔÇť, ktor├Ż pou┼ż├şva zakriven├ę zrkadl├í a ┼ío┼íovky na kombin├íciu lomu a odrazu.

To znamen├í, ┼że Apple mohli vykopa┼ą zv├Ą─Ź┼íovacie ┼ío┼íovky, ktor├ę n├íjdete vo v├Ą─Ź┼íine tradi─Źn├Żch n├íhlavn├Żch s├║prav VR, ─Źo by potenci├ílne zn├ş┼żilo celkov├║ hmotnos┼ą.

V patente, ktor├Ż sa objavil na internete minul├Ż rok, Apple pripustil, ┼że s├║─Źasn├ę headsety pre virtu├ílnu realitu a roz┼í├şren├║ realitu s├║ pr├şli┼í ┼ąa┼żk├ę.

ÔÇ×Ak nebude opatrn├Ż, displej na hlave m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żkop├ídny a ├║navn├Ż na nosenie,ÔÇť uviedla firma. ÔÇ×Roz┼í├şren├ę pou┼ż├şvanie displeja namontovan├ęho na hlave s t├Żmto typom optick├ęho syst├ęmu m├┤┼że by┼ą nepohodln├ę.ÔÇť

Microsoft predstavil ┬ú3, 000 HoloLens 2 okuliare, ktor├ę v├ím umo┼żnia ÔÇ×dotkn├║┼ą sa hologramov prv├Żkr├ítÔÇť

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple fan├║┼íikovia zosmie┼ínili neuverite─żn├Ż koncept ÔÇ×iPhone FlipÔÇť.

Zd├í sa, ┼że technologick├Ż gigant pracuje na novej funkcii, ktor├í v├ím umo┼żn├ş upravova┼ą texty po ich odoslan├ş.

A ┼íikovn├Ż trik pre iPhone v├ím umo┼żn├ş n├íjs┼ą ak├║ko─żvek fotografiu vo va┼íom albume s fotoapar├ítom v priebehu nieko─żk├Żch sek├║nd.

Mali by ste z├íujem o p├ír Apple Sklenen├ę inteligentn├ę ┼ípecifik├ície? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu