Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple Pulls Plague Inc. z čínskeho obchodu App Store; Cituje „Nelegálny obsah“

Apple Pulls Plague Inc. z čínskeho obchodu App Store; Cituje „Nelegálny obsah“ 1

S novým ohniskom koronavírusu (COVID-19) Plague Inc. zastrelil na vrchol Apple Grafy App Store v Číne. Keď o tom premýšľate, je to úplne predvídateľný výsledok. Tvorcovia hry dokonca povedali hráčom, aby ich nebrali ako vážny zdroj informácií. Teraz to však vyzerá, že hra nebude v Číne dostupná. Aspoň nie pre Apple používateľov v krajine.

REKLAMA

Spoločnosť VentureBeat uvádza, že tvorcovia hry Ndemoc Creations boli sformovaní, že hra „obsahuje obsah, ktorý je v Číne nezákonný, ako to určuje správa Číny v kybernetickom priestore“. Kupodivu je Plague Inc stále k dispozícii na stránke Steam v Číne.

Sme skutočne smutní, že spoločnosť Plague Inc. bola odstránená z obchodu App Store v Číne. To je úplne mimo našu kontrolu a pracujeme na nájdení spôsobu, ako priniesť hru späť našim hráčom v Číne. Naše vyhlásenie tu: https://t.co/oYkHHkMbgw pic.twitter.com/5wQ93NsCKw

– Plague Inc. / Rebel Inc. (@NememicCreations) 27. februára 2020

Čo sa týka toho, čo presne je v hre nezákonné, zostáva všetkým okrem správy Cyberspace neznáme. Hoci VentureBeat špekuluje, že to môže byť preto, že vírus v hre vždy začína v Číne. Predajňa tiež uvádza, že spoločnosť Plague Inc. má teraz režim „falošných správ“, navyše k doplnkom anti-valerov z konca minulého roka.

Ndemic Creations sa zatiaľ stretáva so správou Cyberspace Administration, aby zistila, čo presne sa v spoločnosti Plague Inc. zdá nezákonné. Napriek tomu, že devs poskytujú vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti, ktoré znie „ako malé nezávislé herné štúdio vo Veľkej Británii, sú kurzy porovnávané proti us ".

Pre tých, ktorí nie sú v Číne, spoločnosť Plague Inc. zostáva k dispozícii na všetkých platformách, na ktorých je hra už k dispozícii. Druhá hra od vývojárov, Rebel Inc., je tiež k dispozícii na všetkých platformách v krajine i mimo nej.

(Zdroj: Ndemic Creations cez VentureBeat)

REKLAMA