Apple Prináša funkciu správy stavu batérie do MacBookov na predĺženie životnosti batérie

Apple Pridáva do makier novú funkciu s názvom „Správa stavu batérie“ s cieľom zlepšiť výdrž batérie novších modelov MacBook. Vydaná funkcia funguje ako súčasť najnovšej ukážky systému MacOS 10.15.5 Catalina je podobná funkcii Battery Health na modeloch iPhone. Budete sa obmedzovať na modely MacBook, ktoré podporujú Thunderbolt 3, To znamená, že táto funkcia bude súčasťou všetkých modelov MacBook Pro spustených od roku 2016 a všetkých verzií Retina MacBook Air.

Podrobné informácie nájdete na stránke podpory na stránke Apple Na mieste bude k dispozícii funkcia Správa stavu batérie, ktorá zvyšuje životnosť batérie vášho MacBooku chemickým znížením jeho veku. Táto funkcia bude v predvolenom nastavení povolená, používatelia však budú mať možnosť ju manuálne zakázať.

„V závislosti od meraných údajov môže správa stavu batérie znížiť maximálnu úroveň nabitia batérie, keď sa nachádzate v tejto polohe. Toto sa deje podľa potreby, aby sa zaistilo nabitie batérie na optimálnu úroveň pre vaše použitie – zníženie opotrebenia batérie a spomalenie jej chemického starnutia,“ Apple Vysvetlil to na svojej podpornej stránke.

Keď bude k dispozícii správa stavu batérie, začne registrovať vzorce nabíjania s cieľom upraviť maximálnu úroveň nabitia, ktorú váš MacBook vyžaduje. To znamená, že namiesto poskytnutia energie na nabíjanie 100 percent kapacity batérie bude potrebné 100 percent z toho, čo sa musí batérii poskytnúť, aby sa maximalizovala životnosť batérie.

Samozrejme, nezaznamenáte žiadny rozdiel v indikátore stavu nabitia batérie, ktorý je k dispozícii na stavovom riadku vášho MacBooku. Keď si však batéria vyžaduje údržbu, zobrazí sa vám ponuka stavu batérie. Vyzerá to podobne, ako skontrolovať maximálnu kapacitu batérie iPhone tak, že prejdete na nastavenia stavu batérie.

Od tej doby navyše Apple Ak chcete predĺžiť výdrž batérie, znížite jej špičku a všimnete si určité rozdiely v používaní, ktoré získate z vášho MacBooku. Nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o rozdieloch v nabití batérie, ktoré sa prejavia počas aktualizácie.

Spoločnosť poznamenala, že „zatiaľ čo správa stavu batérií z dlhodobého hľadiska prospieva vašej životnosti batérie, môže tiež znížiť množstvo času, počas ktorého sa počítač Mac nabije jednou batériou, keď sa uplatňujú obmedzenia kapacity.“

Ak vám však nebude záležať na dĺžke života alebo ak to vážne potrebujete použiť, ak cestujete alebo sa chystáte ísť na miesto, kde nezískate miesto nabíjania, budete môcť manuálne zastaviť nový prírastok pokračovaním Systémové preferencie > Úspora energie Potom kliknete Stav batérie … Tlačidlo. Tam, kde musíte kliknúť, bude dostupná kontextová obrazovka Riadenie stavu batérie Možnosť zakázať funkciu.

MacOS 10.15 prichádza.5 Catalina s nastaveniami na deaktiváciu funkcie správy stavu batérie
Práva na obrázky: Apple

Nový krok spoločnosti Apple bude súčasťou všetkých novších modelov MacBookov s verejným vydaním makier 10.15.5 Catalina. Vývojári však môžu skontrolovať svoju funkčnosť pomocou najnovšej ukážky pre vývojárov.

Namiesto tichého načítania správy stavu batérie Apple Vyhlásil spôsob, ako ho rozvíjať skôr, ako debutoval, aby porazil akúkoľvek kritiku – niečo, čomu čelí skôr, keď bola v iPhone povolená optimalizácia stavu batérie. Pomôže to používateľom pochopiť zmenu pred jej verejným príchodom.