Apple pridáva rok do servisného programu AirPods Pro

Apple výrobky sú dostatočne drahé, takže akýkoľvek problém, ktorý zabráni niečomu, čo bude trvať dlho, je pre spotrebiteľov veľkým problémom. Bohužiaľ, niektoré z AppleŠpičkové slúchadlá AirPods Pro majú problém, ktorý spôsobuje praskanie, statickú elektrinu alebo problémy s aktívnym potlačením hluku, ktoré si od niektorých vlastníkov vyžadujú zaslanie slúchadiel do servisu. Bez fanfár, Apple predĺžila tento program opráv na riešenie akýchkoľvek problémov s praskaním, statickou elektrinou alebo aktívnym potlačením hluku o ďalší rok.

Pridaním roka do servisného programu získajú majitelia náhradu za chybné jednotky až na tri roky. Aby sa AirPods Pro mohli zúčastniť programu, musia byť vyrobené do októbra 2020. Apple pridali do programu služieb ďalší rok práve vtedy, keď prvá várka slúchadiel AirPods Pro, ktoré pristáli v októbri 2019, dosiahla dvojročnú hranicu.

AppleUpravená stránka Servisného programu pre problémy so zvukom teraz uvádza, že program pokrýva chybné jednotky počas troch rokov od dátumu prvého maloobchodného predaja. Keď program prvýkrát vstúpil do platnosti v októbri 2020, pokrýval iba chybné jednotky počas dvoch rokov. Problémy, ktoré program pokrýva, zahŕňajú okrem iného praskanie alebo statickú elektrinu pozorovanú v hlučnom prostredí a problémy s aktívnym potlačením hluku.

Bez ohľadu na problém, ktorý spôsobil problémy so zvukom pre skoré AirPods Pro, bol vyriešený v slúchadlách vyrobených po októbri 2020. Servisný program umožňuje majiteľom postihnutých AirPods Pro vziať si slúchadlá do uší. Apple alebo an Apple Autorizovaný poskytovateľ servisu. Program nahradí jednotlivé slúchadlá alebo poskytne používateľovi novú súpravu v závislosti od závažnosti problému.

Niektorí majitelia sa sťažovali, že neexistuje spôsob, ako zistiť, kedy boli AirPods vyrobené. Samozrejme, každý problém s drahým zariadením je problém, ale vždy je pekné, keď výrobca prizná problém a má zavedený program na jeho odstránenie.