Apple prestaňte sa prihlásiť na odber systému iOS 13.5.1 zastavenie downgradovania iOS 13.6

Apple    prestaňte sa prihlásiť na odber systému iOS 13.5.1 zastavenie downgradovania iOS 13.6 1

Apple prestal podpisovať iOS a iPadOS 13.5,1 V stredu v noci sa rozhodnutie spoločnosti, ktoré účinne zabránilo používateľom zariadení iPhone a iPad znížiť ich počet na posledných 13.6 vydanie, ktoré bolo zverejnené presne pred týždňom a ktoré sa začína dnes.

Spoločnosť je známa tým, že bráni zníženiu kvality firmvéru, pretože nechce, aby používatelia prešli na verzie náchylné na využívanie – či už sa používajú škodlivo alebo na účely útek z väzenia. Nútiť používateľov k aktualizácii na najnovší firmvér, tiež sa vracať Apple, ktoré spoločnosť vo všeobecnosti rád prezentuje pri prezentáciách spoločnosti Keynote.

V tomto konkrétnom prípade softvérové ​​útek z väzenia nebol k dispozícii konkrétne pre iOS alebo iPadOS 13.5,1, Iba zastarané hardvérové ​​útek z väzenia checkra1n podporuje iOS a iPadOS 13.5,1a to sa samozrejme týkalo iba zariadení A7-A11, ktoré sú náchylné na zneužitie systému bootrom checkm8, ktorý ich napájal. To znamená, že streda posun nemá vplyv na komunitu útek z väzenia, rovnako ako obvykle nepodpísaný firmvér.

Softvérové ​​útekky z väzenia vrátane unc0ver a nástroja Odyssey sú v súčasnosti kompatibilné iba s iOS a iPadOS 13.5, ktoré neboli podpísané dlhšie ako mesiac. Pre súčasné systémy iOS a iPadOS 13 neboli zverejnené žiadne výhody tfp0.6 zatiaľ však nedávno vyvolala Twitter používateľ @ _Simo36, ktorý by mohol mať potenciálne následky útek z väzenia, ak bude prepustený.

Okrem útek z väzenia môže byť aktualizácia firmvéru užitočná aj pre komunitu používateľov zariadení iPhone a iPad. Ak je konkrétna verzia firmvéru chybná, úzka Apple ponúka používateľom obmedzené možnosti na prechod na najstabilnejšiu verziu, ktorú predtým používali. Z tohto dôvodu je to trochu frustrujúce Apple Poskytuje iba asi týždeň na zníženie verzie firmvéru, ak je to potrebné.

Ako vždy môžete vidieť, ktoré verzie softvéru sa podpisujú pre každé vaše zariadenie Apple IPSW.me online nástroj.

Rozhodli ste sa nejakým spôsobom ovplyvniť rozhodnutím ukončiť predplatné iOS 13.5,1? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.