Apple Predaj počítačov Mac však klesol, hoci …

Apple má nový rekord v tržbách vďaka iPhone a nárazníku Apple Watch tržby, nehovoriac o AirPods, ale najnovšie finančné výsledky spoločnosti (za finančné výsledky za prvý štvrťrok) nie sú skvelé, v prípade Macu sa vkĺzne.

V prípade Apple Počítač, predaje skutočne klesli pod $ 7,4 miliárd (asi £ 5,7 miliárd, 11 miliárd dolárov) v rovnakom štvrťroku minulého roku, na $ 7,2 miliárd (asi £ 5,5 miliárd, 10 AU,7 miliárd), nezabudnite, že nevieme jednotkový predaj ako my Apple len odhalíte dnešné príjmy.

Nie, nejde o obrovské zníženie: predstavuje zníženie všade okolo 3% – ale stále to hovorím Apple Spätné získavanie výnosov z Macinu v štvrtine, ktorá celkovo dosahuje veľmi dobré výsledky (samozrejme podporované dovolenkovým predajom).

A môže vám to viac poškriabať hlavu a pamätať si, že toto je štvrtina Apple vydal najlepší MacBook Pro – prinajmenšom podľa nášho názoru, plus nový pohľad na Mac Pro (hoci tento je skôr výklenkom a veľmi drahým produktom).

Predaj počítačov Mac však klesol, tak prečo sa to deje?

Obtiažne porovnanie

Toto je problém Apple Luca Maestri vo svojom príjmovom príhovore (prostredníctvom časopisu Motley Fool) vysvetlil, že Mac má „ťažké medziročné porovnanie“ v dôsledku uvedenia MacBook Air a Mac mini v decembri. Inými slovami, hybnosť bola dosť veľká a tentoraz bolo ťažké vyrovnať prvé spustenie.

Na MacBook Pro 16, nových palcoch, samozrejme zostávajú niektoré otázniky, a ak motor nebude mať taký veľký vplyv, ako očakávame. Najmä s prihliadnutím na to, aké je dobré a kritické akceptovanie portatilov počítačov všeobecne, ako už bolo uvedené.

Nový nadrozmerný MacBook Pro, ktorý bol uvedený na trh v novembri 2019, nie je naozaj zlý, úprimne povedané, ale možno je cena za masť stále cena. Podrobnosti MacBook Pro 16 sú samozrejme zďaleka lacné, aj keď sa nezhodujú s cenou v porovnaní s modelom 2019 (aspoň na počiatočnej úrovni).

Jasný rozdiel medzi týmto novým MacBook Pro a minuloročným MacBook Air a Mac mini je v tom, kde sa zvyšuje počiatočná cena, takže môžeme predpokladať, že v tomto prípade môže dôjsť k (relatívnemu) predajnému boju.

To ani verejný počítač jednoducho nedostal MacBook Pro 16 do detailov, rovnako ako kritiku.

Samozrejme o nich vieme veľa a nemôžeme súdiť priveľa štvrtiny. Určite bude zaujímavé vidieť, ako sa v Macu predávajú výkony v nasledujúcom štvrťroku, čo by malo ponúknuť plynulejší herný priestor (a plnú štvrtinu tržieb pre 16-palcový MacBook Pro).

Všimnite si, že iPad je ďalšou sklamanou oblasťou Apple, so zľavou $ 6,7 miliárd (asi £ 5,1 miliónov dolárov, AU miliárd dolárov) 6 miliárd (asi £ 4,6 miliárd, AU $ 8,9 miliardy). Maestri ho opäť umiestňuje do zložitého porovnania predaja rok čo rok, vzhľadom na uvedenie iPadu Pro v decembri minulého roka minulého roka.