Apple Pracuje na novej inteligentnej kl├ívesnici iPad so vstavan├Żm trackpadom

Apple Pracuje na novej inteligentnej kl├ívesnici iPad so vstavan├Żm trackpadom 1

Apple ├║dajne pracuje na novej kl├ívesnici iPad, ktor├í m├í vstavan├Ż trackpad, informovali zdroje, ktor├ę s├║ s pr├şslu┼íenstvom zn├íme Inform├ície,

Aj ke─Ć t├íto kl├ívesnica by ur─Źite bola prvou, spr├íva o jej existencii tie┼ż odha─żuje niektor├ę potenci├ílne n├íznaky t├Żkaj├║ce sa tohtoro─Źnej aktualiz├ície iPadu a iPadOS. Tu by ste mali vedie┼ą.

Inteligentná klávesnica iPad s trackpadom

Apple zrejme experimentuje s r├┤znymi trackpadmi pre iPad u┼ż nieko─żko rokov. Inform├ície hl├ísen├ę.

Teraz sa zd├í, ┼że technologick├Ż gigant Cupertino je kone─Źne pripraven├Ż tento produkt uvies┼ą na trh koncom tohto roka. Apple pripravuje zariadenie na hromadn├║ v├Żrobu a vyu┼ż├şva v├Żznamn├Żch partnerov v dod├ívate─żskom re┼ąazci, ako je Foxconn.

V de┼ł vydania sa nenach├ídza ┼żiadne slovo, ale spr├íva to nazna─Źuje Apple koncom tohto roka by mohla spolu s modelmi iPad Pro spusti┼ą nov├║ kl├ívesnicu vybaven├║ trackpadom. To by mohlo nazna─Źova┼ą uvo─żnenie na jese┼ł.

─îas┼ą z ApplePrototypov├ę kl├ívesnice v priebehu rokov obsahovali kapacitn├ę kl├ívesy, nie je v┼íak jasn├ę, ─Źi ich bud├║ tento rok zah┼Ľ┼ła┼ą aj tieto.

Jeden zo zdrojov inform├íci├ş uviedol, ┼że kl├ívesnica iPad bude vyroben├í z podobn├Żch materi├ílov ako s├║─Źasn├ę pr├şslu┼íenstvo k smartf├│nom na kl├ívesnici, ─Źo m├┤┼że nazna─Źova┼ą pou┼żitie l├ítky pri jej n├ívrhu.

─îo to odha─żuje o iPadoch

Pridanie trackpadu by, samozrejme, bolo ─Ćal┼íou s├║─Źas┼ąou AppleNeust├íle sa sna┼ż├şme urobi┼ą z iPadu schopn├║ po─Ź├şta─Źov├║ v├Żmenu. Ale skuto─Źnos┼ą Apple vyr├íba pr├şslu┼íenstvo iPad prvej strany s tradi─Źnej┼í├şm dizajnom po─Ź├şta─Źov├ęho dizajnu UX na nie─Źo v├Ą─Ź┼íie.

Sp├Ą┼ą v syst├ęme iOS 13, Apple zaviedla podporu pre ukazovacie zariadenia, ako s├║ po─Ź├şta─Źov├ę my┼íi a trackpady. T├íto funkcia v┼íak bola pochovan├í v nastaveniach zjednodu┼íenia ovl├ídania a kurzor je sk├┤r n├íhradou dotyku ako skuto─Źn├Ż ukazovate─ż my┼íi.

T├íto implement├ícia sa pravdepodobne zmen├ş, ak Apple ofici├ílne predstavuje trackpad. V skuto─Źnosti by to mohlo nazna─Źova┼ą skuto─Źn├Ż Mac-like kurzor pre iPadOS. To by bol jeden z najv├Żznamnej┼í├şch gener├ílnych opr├ív dizajnu UX od prv├ęho uvedenia iPadu.

M├┤┼że to tie┼ż znamena┼ą Apple pl├ínuje prinies┼ą do iPadu ur─Źit├ę gest├í ┼ípecifick├ę pre MacBook alebo Magic Trackpad, ktor├ę e┼íte viac stieraj├║ hranicu medzi MacOS a iPadOS.

Kedy to prichádza?

Kl├ívesnica iPad trackpad sa tento rok ├║dajne objavuje spolu s nov├Żmi modelmi iPad Pro. ─îo, bohu┼żia─ż, rob├ş jeho d├ítum debutu trochu ┼ąa┼żk├ę ur─Źi┼ą.

Nie je jasn├ę, ─Źi nov├ę modely iPad Pro prich├ídzaj├║ bud├║ci mesiac v marci, alebo ─Źi Apple bude na jese┼ł ─Źaka┼ą na svoju hlavn├║ my┼ílienku typicky zameran├║ na iPad. Alternat├şvne Apple sa m├┤┼że rozhodn├║┼ą uvo─żni┼ą nov├ę iPady v marci aj v okt├│bri.

Na z├íklade toho, ┼że Inform├ície hovor├ş, ┼że kl├ívesnica trackpadu prich├ídza ÔÇ×koncom tohto rokaÔÇť, zd├í sa, ┼że pr├şslu┼íenstvo sa m├┤┼że na jese┼ł objavi┼ą popri modeloch iPad Pro. Samozrejme, podobn├ę v├Żrobky s├║ u┼ż k dispoz├şcii pre predobjedn├ívku.