Apple potvrdzuje: ÔÇ×Celosvetov├í ponuka pre iPhone bude do─Źasne obmedzen├íÔÇť

Apple potvrdzuje: ÔÇ×Celosvetov├í ponuka pre iPhone bude do─Źasne obmedzen├íÔÇť 1

hoci Apple Spolo─Źnos┼ą Foxconn teraz presunula v├Żrobu svojich telef├│nov iPhone do tov├írn├ş mimo ─î├şny. Spolo─Źnos┼ą Foxconn je st├íle jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch v├Żrobn├Żch miest. Spolo─Źnos┼ą je jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żrobcov elektronick├Żch a po─Ź├şta─Źov├Żch s├║─Źiastok na svete a nevyr├íba iba v├Żrobky pre Apple, ale aj pre spolo─Źnosti Dell, Microsoft, Sony, Intel a Nintendo. Av┼íak kv├┤li nebezpe─Źenstvu, ktor├ę predstavuje kor├│nov├Ż v├şrus, ve─żk├ę ─Ź├şnske tov├írne, ako napr├şklad Foxconn, preru┼íili svoju pr├ícu za─Źiatkom febru├íra. V├Żroba v krajine sa za─Źala znova, ale n├ívrat k norm├ílnym podmienkam je pomal┼í├ş, ako sa o─Źak├ívalo. A to m├í vplyv.

Aktualizácia z 18. februára 2020

Apple upravuje progn├│zu predaja

Apple musela prisp├┤sobi┼ą svoju predpove─Ć predaja vzh─żadom na s├║─Źasn├║ situ├íciu v ─î├şne. Rovnako ako v├Żrobca potvrden├ę v ├║radnom vyhl├ísen├ş, o─Źak├ívania t├Żkaj├║ce sa marcov├ęho ┼ítvr┼ąroka stanoven├ę na konci janu├íra sa nesplnia. Za tieto hovory Apple dva hlavn├ę d├┤vody: Po prv├ę, kr├ítkodob├ę pozastavenie v├Żroby a teraz pomal├ę obnovenie v├Żroby v ─Ź├şnskych tov├ír┼łach maj├║ d├┤sledky. Apple hovor├ş o do─Źasnom obmedzen├ş celosvetovej ponuky iPhone. Pod─ża spolo─Źnosti maj├║ tieto ├║zke miesta pre iPhone vplyv na glob├ílny predaj.

Druh├Żm d├┤vodom klesaj├║cich revidovan├Żch o─Źak├ívan├ş predaja je zatvorenie mnoh├Żch ApplePobo─Źky a partnersk├ę obchody v ─î├şne. Rovnako ako v pr├şpade v├Żrobn├Żch prev├ídzok bola pr├íca v niektor├Żch obchodoch do─Źasne pozastaven├í zo zdravotn├Żch d├┤vodov alebo sa skr├ítila otv├íracia doba pobo─Źiek. V├Żsledn├ę zn├ş┼żenie n├ív┼ítevnosti z├íkazn├şkov a skuto─Źnos┼ą, ┼że obchody sa znova otv├íraj├║ iba postupne, viedli k ni┼ż┼íiemu predaju na mieste Apple,

Spolo─Źnos┼ą tie┼ż ozn├ímila, ┼że ├║zko spolupracuje s dod├ívate─żmi a odborn├şkmi v oblasti verejn├ęho zdravia, aby pomohla krok za krokom obnovi┼ą norm├ílnu prev├ídzku. Skupina si z├írove┼ł uvedomuje, ┼że to bude nejak├Ż ─Źas trva┼ą. Chce┼í iba v apr├şli Apple preto poskytuj├║ podrobnej┼íie inform├ície o situ├ícii a o─Źak├ívan├Żch o─Źak├ívaniach zisku.

P├┤vodn├ę spr├ívy z 5, Febru├ír 2020

Foxconn zastavil v├Żrobu

Rovnako ako tla─Źov├í agent├║ra Reuters Spolo─Źnos┼ą Foxconn, cituj├║c exkluz├şvne inform├ície od dod├ívate─żov, zatia─ż zatvorila v┼íetky svoje tov├írne v ─î├şne. T├Żm sa m├í zabr├íni┼ą ─Ćal┼íiemu ┼í├şreniu v├şrusu a mo┼żn├ęmu infikovaniu zamestnancov. Toto rozhodnutie bolo ovplyvnen├ę aj pr├şsnymi bezpe─Źnostn├Żmi predpismi, ktor├ę ─Ź├şnska vl├ída vydala vzh─żadom na dan├║ situ├íciu.

Pod─ża inform├íci├ş spolo─Źnos┼ą Foxconn zatia─ż pl├ínovala iba kr├ítke zastavenie v├Żroby. Dni vo─żna priamo nadv├Ązuj├║ na ─Ź├şnsky Nov├Ż rok, a preto by sa mohli skon─Źi┼ą u┼ż 10. febru├íra. Potom by Foxconn chcela obnovi┼ą svoju v├Żrobu, ak by centr├ílna a provin─Źn├í vl├ída nedala ┼żiadne ─Ćal┼íie pokyny.

A to je presne to, ─Źo sa v├Żrobca iPhone ob├íva. Trval├ę oneskorenie v├Żroby v spolo─Źnosti Foxconn o ─Ćal┼í├ş t├Ż┼żde┼ł alebo dokonca mesiac by malo pod─ża zdroja v├Żznamn├Ż dopad na v├Żrobn├║ linku Apple, Ak Foxconn neza─Źne pracova┼ą pod─ża pl├ínu, telef├│ny iPhone sa ─Źoskoro stan├║ vz├ícnymi. To ist├ę plat├ş aj pre zariadenia od in├Żch v├Żrobcov, ako je Asus, ktor├Żch komponenty sa vyr├íbaj├║ v ─î├şne, kde s├║ tov├írne v s├║─Źasnosti v k─żude. Asus u┼ż informoval svojich z├íkazn├şkov, ┼że na hernom smartf├│ne ROG Phone m├┤┼żu by┼ą prek├í┼żky v dod├ívkach 2 mohol da┼ą.

Pre─Ź├ştajte si viac od na┼íich kolegov na TRAVELBOOK:Coronavirus, ─Źo cestuj├║ci musia vedie┼ą teraz

S├║─Źasn├║ zast├ívku v spolo─Źnosti Foxconn by malo by┼ą v s├║─Źasnosti mo┼żn├ę pomerne dobre kompenzova┼ą, ─Źo je najm├Ą v d├┤sledku outsourcingu v├Żroby iPhone pre alternat├şvne v├Żrobn├ę miesta. Niektor├ę zlo┼żky AppleSmartf├│ny sa teraz vyr├íbaj├║ napr├şklad aj v Indii, Vietname a Mexiku.