Apple poskytuje video tutori├íly Mac Pro o tom, ako aktualizova┼ą RAM a prid├íva┼ą moduly …

Apple    poskytuje video tutori├íly Mac Pro o aktualiz├ícii RAM a prid├ívan├ş modulov MPX 1

Apple v─Źera spustili nov├║ pracovn├║ stanicu – $5, 999 Mac Pro – a hne─Ć po ofici├ílnom kan├íli podpory spolo─Źnosti na adrese YouTube publikoval nieko─żko vide├ş, ktor├ę ukazuj├║, ako prida┼ą do po─Ź├şta─Źa viac pam├Ąte a aktualizova┼ą grafick├Ż subsyst├ęm.

Ako aktualizova┼ą RAM

Pridanie ─Ćal┼íej pam├Ąte RAM do va┼íej pracovnej stanice Mac Pro nie je tak├ę ─żahk├ę ako u in├Żch modelov Mac. Napr├şklad v─Ćaka integrovanej pracovnej ploche iMacu s├║ k dispoz├şcii u┼ż├şvate─żsky pr├şstupn├ę z├ísuvky, ktor├ę u─żah─Źuj├║ zmenu modulov RAM a roz┼íirovanie pam├Ą┼ą bez probl├ęmov.

SEMIN├üR: Ako upgradova┼ą RAM na 13-palcovom MacBook Pro

V pr├şpade nov├ęho po─Ź├şta─Źa Mac Pro je v┼íak prid├ívanie viac pam├Ąte proces pozost├ívaj├║ci z viacer├Żch krokov, ktor├Ż za─Ź├şna t├Żm, ┼że zariadenie ─Źak├í najmenej desa┼ą min├║t, k├Żm vychladne, a a┼ż potom ho m├┤┼żete otvori┼ą.

Nov├Ż Mac Pro m├┤┼że ma┼ą dokonca neuverite─żn├║ cenu 1, 5 TB z pam├Ąte.

V├Żrobca zariadenia iPhone tie┼ż poskytuje podporn├Ż dokument, ktor├Ż ─żu─Ćom pom├íha pri in┼ítal├ícii modulov DIMM do ich slotov. Ak s├║ moduly DIMM v nespr├ívnych slotoch, zobraz├ş sa chybov├í spr├íva makra.

In├Ż podporn├Ż dokument poskytuje podrobn├ę ┼ípecifik├ície pam├Ąte pre nov├Ż po─Ź├şta─Ź Mac Pro, ktor├Ż v├ím odpor├║─Źame pre─Ź├şta┼ą, aby ste sa dozvedeli o typoch pam├Ąte pou┼żitej na va┼íej pracovnej stanici.

Ako aktualizova┼ą grafick├║ kartu

Mac Pro 2019 pou┼ż├şva tento roz┼íiruj├║ci modul plug-and-play alebo MPX od spolo─Źnosti Apple Nov├Ż Mac Pro: In┼ítal├ícia modulu MPX je navrhnut├Ż tak, aby z├íkazn├şkom umo┼żnil prida┼ą do po─Ź├şta─Źa ─Ćal┼í├ş grafick├Ż v├Żkon. Je to jednoduch├Ż proces, ktor├Ż vy┼żaduje iba skrutkova─Ź Phillips.

Podrobnej┼í├ş preh─żad o procese podporn├Żch dokumentov z├şskate od zamestnanca, ktor├Ż obsahuje podrobn├ę inform├ície o slotoch PCIe v├í┼ího po─Ź├şta─Źa a o tom, ako nain┼ítalova┼ą ─Ćal┼íie karty.

Apple tie┼ż listy V┼íetky karty PCIe podporovan├ę nov├Żm Mac Pro.

Záruka Mac Pro

Apple Z├íkazn├şkom rad├ş, aby pr├şsne dodr┼żiavali pokyny, aby nedo┼ílo k po┼íkodeniu ich drah├Żch po─Ź├şta─Źov. In├Żmi slovami, nezabudnite, ┼że ak├íko─żvek ┼íkoda sp├┤soben├í nedodr┼żan├şm pokynov Apple nie s├║ kryt├ę ┼ítandardom spolo─Źnosti. Z├íruka 1 rok.

Dostupnos┼ą a ceny

Nov├Ż ÔÇ×Mac ProÔÇť je mo┼żn├ę zak├║pi┼ą za $5.999, s hlavn├Żmi konfigur├íciami zostavenia na objedn├ívku severne od 50 000 dol├írov.

Nov├Ż Pro Display XDR m├┤┼że by┼ą v├í┼í v├Żmenou za $4, 999 alebo $5, 999, ak potrebujete na obrazovke nano matn├║ text├║ru. Apple ┼ápeci├ílna z├íklad┼ła monitora stoj├ş ─Ćal┼í├şch 999 dol├írov.

Nov├Ż extern├Ż monitor vy┼żaduje ┼ípeci├ílne zariadenie Apple- ─Źistiaca handri─Źka hotov├í.