Apple Pokuta v EUR 1,1 Miliarda za protikonkurenčné správanie francúzskeho protimonopolného orgánu

Francúzsky orgán pre hospodársku súťaž dal rekordnú sumu EUR 1,1 miliarda ($1,2 miliárd alebo zhruba Rs. 91 000 crores) pokuta pre americký technologický gigant Apple v pondelok za protisúťažné správanie voči svojim nezávislým maloobchodným distribútorom.

Úrad uviedol, že to zistil Apple konala tak, aby zabránila nezávislým maloobchodníkom vo Francúzsku v súťaži o cenu a zneužila ich hospodársku moc nad nimi.

Vedúca autority Isabelle de Silva uviedla, že išlo o „najťažšiu pokutu voči firme“, ako aj o každú z nich, Appleveľkoobchodníci vo Francúzsku, ktorým boli uložené pokuty v hodnote takmer 140 miliónov EUR.

Prípad sa začal v roku 2012, keď jeden z AppleNezávislí prémioví predajcovia prémií sa sťažovali na nekonkurenčné praktiky, ktoré zahŕňali vytlačenie dodávok v prospech vlastných obchodov.

Úrad zistil tri oblasti protisúťažného správania.

Prvým bolo toto Apple a jeho veľkoobchodníci sa dohodli, že si nebudú navzájom konkurovať.

Po druhé, nezávislí maloobchodníci „by sa bez rizika nemohli povýšiť alebo znížiť ceny, čo viedlo k zosúladeniu maloobchodných cien“, uviedla de Silva.

"Konečne, Apple zneužívala ekonomickú závislosť týchto predajcov prémií na nej a ukladala im nespravodlivé ekonomické podmienky, ktoré boli horšie ako podmienky pre integrovanú sieť maloobchodníkov, “dodala.


Je Redmi Note 9 Pro nový najlepší telefón pod Rs. 15,000? Diskutovali sme o tom, ako si môžete vybrať ten najlepší, na Orbital, náš týždenný technologický podcast, ktorý sa môžete prihlásiť na odber Apple Podcasty alebo RSS, stiahnite epizódu alebo stačí kliknúť na tlačidlo prehrávania nižšie.

Related Articles

Back to top button