Apple Oznamuje watchOS 6; Zahŕňa sledovanie menštruačného cyklu a snímač hladiny hluku

Počas WWDC 2019 Apple oznámila novú verziu Apple Watch operačný systém. Je zrejmé, že sa nazýva watchOS 6i a obsahuje niektoré nové funkcie.

Jeden bol vytvorený špeciálne pre ženy. Toto sa nazýva sledovanie cyklov a pomáha ženám zaznamenávať dôležité informácie týkajúce sa ich menštruačných cyklov. Bude tiež k dispozícii na iOS 13 a obe verzie môžu pracovať nezávisle bez pripojenia.

Apple    Oznamuje watchOS 6;  Zahŕňa sledovanie menštruačného cyklu a snímač hladiny hluku 1

Ďalším pôsobivým doplnkom je aplikácia Hluk. Jedná sa o jednoduchú aplikáciu, ktorá vám povie, či okolitý hluk poškodzuje váš sluch. Apple Watch s watchOS 6 upozorní používateľa, keď okolitý zvuk prekročí 90 dB. Zatiaľ čo aplikácia vzorkuje okolité zvuky v reálnom čase, Apple tvrdí, že neuložil ani nenačítal žiadny záznam.

Apple    Oznamuje watchOS 6;  Zahŕňa sledovanie menštruačného cyklu a snímač hladiny hluku 2

Ďalšie nové funkcie zahrnuté v systéme WatchOS 6 je séria nových ciferníkov, nová aplikácia kalkulačky, ktorá uľahčuje zdieľanie účtu a možnosť nahrávať hlasové poznámky pomocou aplikácie Hlasové poznámky.

A nakoniec s watchOS 6 je App Store pre Apple Watch, Rovnako ako v prípade akejkoľvek inej platformy budete môcť vyhľadávať aplikácie, prezerať a čítať komentáre používateľov Apple Watch s watchOS 6,

Apple    Oznamuje watchOS 6;  Zahŕňa sledovanie menštruačného cyklu a snímač hladiny hluku 3

Bolo ohlásených aj niekoľko nových kapiel Apple Watch, Sú k dispozícii v Canary Yellow, Dragon Fruit a Cornflower, ako aj v špeciálnej športovej slučke Pride Edition.

Apple hovorí watchOS 6 bude k dispozícii na jeseň. Na druhej strane sa kapely už objavili Apple Malajzijská webová stránka a náklady RM209.

(Zdroj: Apple (1) (2)))