Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple otvori┼ą bud├║ci rok prv├Ż obchod v Indii

Apple otvori┼ą bud├║ci rok prv├Ż obchod v Indii 1

Apple kone─Źne urob├ş svoju ofici├ílnu zna─Źku v Indii po tom, ─Źo gener├ílny riadite─ż Tim Cook vo ┼ítvrtok zverejnil pl├íny na otvorenie prv├ęho fyzick├ęho obchodu v krajine bud├║ci rok.

Apple u┼ż nejak├Ż ─Źas chce v Indii stopu teh├íl a m├ílt, ale vl├ídne nariadenia predt├Żm br├ínili z├ímorsk├Żm spolo─Źnostiam v otv├íran├ş obchodov, ak lok├ílne nez├şskaj├║ 30% surov├şn.

Apple loboval za v├Żnimku z tohto z├íkona, ktor├Ż bol ratifikovan├Ż v roku 2018, a po dlhom ─Źakan├ş dostal povolenie na za─Źatie pr├íce.

Na stretnut├ş akcion├írov v Kalifornii v polovici t├Ż┼żd┼ła Cook povedal, ┼że chce po─Źka┼ą na ofici├ílne schv├ílenie, preto┼że nechce, aby pre n├ís niekto spustil zna─Źku.

India je v┼íak prosperuj├║cim trhom so smartf├│nmi Apple zariadenia tu nie s├║ tak├ę popul├írne ako v in├Żch regi├│noch, a to z d├┤vodu prehnan├Żch n├íkladov, ktor├ę m├┤┼żu sta─Źi┼ą a┼ż na ro─Źn├Ż plat za vlajkov├║ lo─Ć iPhone.

V uplynul├Żch rokoch sa posunula vpred a minul├Ż rok zaznamenala svoj najlep┼í├ş v├Żkon v 4. ┼ítvr┼ąroku.

Z├ísielky vzr├ístli v tomto ┼ítvr┼ąroku o 200% v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cim rokom a teraz tla─Ź├ş na tradi─Źn├ę v├íhy Xiaomi a Samsung.

Analytici sa domnievaj├║, ┼że vydanie iPhone 11 bolo pre povode┼ł okamihom Apple v Indii v─Ćaka cenovo dostupnej┼íiemu cenov├ęmu bodu a nad┼íeniu zlep┼íenia zadn├Żch kamier.

Analytik Canalys Madhumita Chaudhary poznamenal: ÔÇ×Nov├ę telef├│ny iPhone oslovili nielen s├║─Źasn├Żch pou┼ż├şvate─żov iPhone, ktor├ş chc├║ upgradova┼ą, ale aj pr├ęmiov├Żch n├íkupcov telef├│nov, ktor├ş si uvedomuj├║ hodnotu.ÔÇť

Apple telef├│ny sa v s├║─Źasnosti pred├ívaj├║ prostredn├şctvom lokaliza─Źn├Żch partnerov, ale ─Źoskoro bude ma┼ą ofici├ílnu predaj┼łu pre svoje telef├│ny iPhone a ─Ćal┼íie produkty.

Cook neodhalil presn├Ż d├ítum otvorenia nov├ęho obchodu v Indii, ale stane sa to niekedy v roku 2021.

Apple koncom tohto roka tie┼ż za─Źne online predaj v krajine.

Predt├Żm ako p├┤jde┼í

Po viac ako 20 rokoch str├íven├Żch pr├ícou s Macmi, star├Żmi aj nov├Żmi, je pod─ża m├┤jho n├ízoru u┼żito─Źn├Ż n├ístroj pre ka┼żd├ęho majite─ża Macu, ktor├Ż m├í probl├ęmy s v├Żkonom.

CleanMyMac je najvy┼í┼íia hodnoten├í v┼íestrann├í ─Źistiaca aplik├ícia pre Mac, dok├í┼że r├Żchlo diagnostikova┼ą a vyrie┼íi┼ą cel├Ż rad be┼żn├Żch (ale niekedy ├║navn├Żch probl├ęmov) probl├ęmov jedin├Żm kliknut├şm. Tie┼ż sa st├íva, ┼że vyrie┼íi mnoho probl├ęmov, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v ─Źasti venovanej zr├Żchleniu tejto str├ínky, tak┼że stiahnite si CleanMyMac, aby ste dnes svoj po─Ź├şta─Ź Mac ur├Żchlili.

mac-pc