Apple opa─Źn├Ż smer na─Ź├ştania dvakr├ít pre aplik├ície Mac, iOS

Autor: Bloomberg |

vydan├ę: 6 Febru├ír 2020 9: 16: 45 r├íno

Apple zverejnil v stredu ├║vodn├║ verziu beta nov├ęho softv├ęru pre iPhone a iPad. (Obr├ízok: Bloomberg)

Apple Inc. uviedla, ┼że by v├Żvoj├írom umo┼żnila vytv├íra┼ą vstavan├ę aplik├ície pre Mac a iPad a ├║─Źtovala by pou┼ż├şvate─żom iba raz, ─Źo sa zmenilo po kritike z minul├ęho roka.

Technick├Ż gigant Cupertino v Kalifornii zverejnil inform├ície v stredu ako s├║─Źas┼ą po─Źiato─Źnej verzie beta nov├ęho softv├ęru pre iPhone a iPad s n├ízvom iOS 13.4 a iPadOS 13.4y s├║ sprev├ídzan├ę vylep┼íeniami n├ístroja na v├Żvoj aplik├íci├ş Xcode.

V pozn├ímkach k vydaniu n├ístroja Apple Nov├Ż softv├ęr uviedol, ┼że ÔÇ×podporuje v├Żvoj a distrib├║ciu aplik├íci├ş pre MacOS ako univerz├ílny n├íkupÔÇť. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż uviedla, ┼że by to bolo ÔÇ×v predvolenom nastaven├ş povolen├ęÔÇť pre aplik├ície vytvoren├ę pomocou nov├Żch v├Żvojov├Żch n├ístrojov.

T├íto iniciat├şva Apple Catalyst pom├íha v├Żvoj├írom p├şsa┼ą aplik├ície iPad a premiest┼łova┼ą ich do po─Ź├şta─Źov Mac s minim├ílnou pr├ícou. Tento integrovan├Ż pr├şstup zvy┼íuje publikum pre v├Żvoj├írov, ale e┼íte st├íle nemusia pred├íva┼ą svoje aplik├ície iPad a Mac samostatne, ─Źo za┼ąa┼żuje pou┼ż├şvate─żov dvakr├ít. To sp├┤sobilo s┼ąa┼żnosti.

Stredomorsk├ę zmeny sa zaoberaj├║ t├Żmto probl├ęmom. To plat├ş aj pre iPhone a iPhone Apple Telev├şzne aplik├ície, uviedla spolo─Źnos┼ą vo vyhl├ísen├ş na webov├Żch str├ínkach v├Żvoj├íra. Bolo tie┼ż ozn├ímen├ę, ┼że pridali podporu pre n├íkupy v aplik├ícii Apple Watch aplik├ície, ─Źo potenci├ílne zvy┼íuje opakuj├║ce sa v├Żnosy produktu.

Star├Ż ─Źas Apple v├Żvoj├ír softv├ęru Steven Troughton-Smith ocenil t├║to zmenu Twitter,

Kri─Ź na m┼ła Apple ├Üplne nepripraven├Ż na potreby v├Żvoj├írov Catalyst a on sa pon├íh─żal uvies┼ą na trh pred bud├║cou WWDC. Hovor├ş sa, ┼że univerz├ílne nakupovanie nepr├şde tak dlho 2 ─Ćal┼í├ş rok na cestovnej mape Mazap├ín. Toto je dobr├í spr├íva

– Steve Troughton-Smith (@stroughtonsmith) 5 Febru├ír 2020

Ke─Ć bol v minulom roku uveden├Ż na trh softv├ęr pre kombinovan├ę aplik├ície, v├Żvoj├íri ho kritizovali aj za probl├ęmy s pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm, bojmi proti portovan├Żm hr├ím a pr├íca pri zostavovan├ş aplik├íci├ş bola komplikovanej┼íia ako inzerovan├í. Apple Od svojho spustenia nepodporovala ve─ża iniciat├şv, ale t├íto zmena pravdepodobne povedie k zv├Ż┼íenej podpore v├Żvoj├írov.

Bloomberg News informoval minul├Ż rok Apple Pl├ínuje umo┼żni┼ą pou┼ż├şvate─żom sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície pre iPhone na po─Ź├şta─Źi Mac za─Źiatkom tohto roka a spolo─Źnos┼ą zva┼żuje zl├║─Źenie App Store za─Źiatkom roku 2021.

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@indianexpress) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch titulkoch spr├ív

Ak chcete z├şska┼ą najnov┼íie technologick├ę novinky, stiahnite si aplik├íciu Indian Express.