Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple Odďaľuje hromadnú výrobu 5G iPhone 12

Apple Odďaľuje hromadnú výrobu 5G iPhone 12 1

Aj keď to vyzerá, že nové vlajkové lode iPhone prídu koncom tohto roka, môžu prísť neskôr, ako sa očakávalo.

Nová správa Wall Street Journal cituje zdroje, ktoré sú známe spoločnosti ApplePlanner, aby sa to povedalo Apple určite plánuje vydanie tohto roku s predpokladanými štyrmi novými modelmi iPhone. Je zrejmé, že už zďaleka narastá produkcia nových modelov iPhone najmenej o mesiac, čo naznačuje, že ho môžeme vidieť v októbri alebo Vydaný v novembri namiesto obvyklého septembra.

Zdroje, ktoré hovoria WSJ potvrdzuje pocit toho, čo už vieme o nových modeloch – to Apple ich vydajú v troch rôznych veľkostiach, všetky s displejmi OLED – navrhli však, že iba 5 z nich má pripojenie 5G.

Momentálne nie je jasné, ako to ovplyvní spoločnosť ApplePlaner, pretože spoločnosť zvyčajne organizuje začiatkom septembra udalosť, ktorá oznamuje nové modely, ktoré zavádzajú nový nový predajný cyklus, ktorý stále predstavuje asi polovicu toku príjmov spoločnosti. Je to celkom možné Apple môžu pokračovať v pravidelných septembrových udalostiach, aby oznámili nové modely a dostali chuť do jedla, čo v podstate ponúka viac ako je obvyklé dodacie obdobie, kým budú nové modely k dispozícii.

V skutočnosti to má v AppleHistoria určitý precedens. Je zrejmé, Apple ohlásil pôvodný iPhone viac ako šesť mesiacov pred jeho vydaním v roku 2007, ale bolo to preto, že, ako to povedal Steve Jobs, chcel byť tým, ktorý prelomil správy o Apple: Priekopnícka nová kategória výrobkov, namiesto toho, aby ju prepúšťali certifikačným procesom FCC.

V posledných rokoch však Apple poskytol aspoň jeden model iPhone pre neskoršie vydanie počas septembrových vydaní. 2017 bola nová vlajková loď iPhone X, ohlásená v septembri spolu s tradičnejším telefónom iPhone 8 a iPhone 8 Plus modely, ale vlastne neprišiel do rúk zákazníka až do novembra. Apple tento rok zopakoval aj nasledujúci rok a oznámil nový lacný iPhone XR spolu s párom modelov iPhone XS, ale jeho skutočné spustenie sa oneskorilo až do októbra. V obidvoch prípadoch to bolo výsledkom oneskorení výroby spôsobených novými komponentmi alebo dizajnom, ale ak by vôbec niečo bolo, bolo by prekvapujúcejším, keby všetky tri modely iPhone 11 pristáli v rovnakom čase minulý rok.

výrobné Oneskorenie

Aby bolo jasné, WSJ len hovorte o oneskoreniach v hromadnej výrobe nových modelov iPhone, čo znamená Apple sa môžu stále rozhodnúť spustiť všetky štyri modely iPhone 12 včas, ale jednoducho akceptujú skutočnosť, že ľudia na ne nemusia byť schopní dostať sa tak rýchlo, ako v predchádzajúcich rokoch.

Zdroje naznačili, že Apple stále plánuje vyrábať nové telefóny iPhone v pravidelnom časovom rámci od júla do septembra, ale nemusí ísť tak rýchlo ako obvykle.

Tento rok však nemusí byť taký dôležitý. zatiaľ čo Apple Za normálnych okolností uprednostňujú mať zavedené vedúce postavenie v dodávateľskom reťazci, už bolo veľa správ o tom, že dopyt bude slabý uprostred globálnej pandémie zdravia. Keďže mnoho ľudí sa snaží skončiť, keď dôjde k oneskoreniu alebo zatvoreniu zamestnania, nebude nákup drahého iPhone prioritou. Aj keď sa zdá, že nový iPhone SE sa dobre predáva, predáva sa tiež za zlomok ceny.

Jedna vec, ktorá sa zdá byť jasná, je to Apple neumožňuje slabý dopyt spomaliť svoje plány výroby. Ďalšia správa z minulého týždňa to ukázala Apple je pripravený ukladať 5G telefóny iPhone, aj keď ich ľudia nekúpia, aby sa predišlo problémom s týmto komponentom neskôr.

Čo príde

Zdá sa, že zo všetkých správ, ktoré sme sa mohli podeliť Apple plánuje uviesť na trh spodné modely telefónov iPhone v plnom rozsahu, s dvoma verziami lacnejších telefónov iPhone 12 s 5,4-inch 6,1-inch obrazovky, resp. Išlo by o nástupcov iPhone 11, s druhým záznamom o niečo menšej veľkosti, ale obaja by mali OLED displeje.

Dva modely „iPhone 12 Pro“ nasledovali priamo na minuloročných zariadeniach iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, ale mali by malú skrutku s veľkosťou obrazovky 6,1 palec a 6,7 palca resp. Nie je jasné, či by sa fyzické rozmery iPhonu zvýšili takmer o rovnaké množstvo, pretože sa očakáva, že sa u nových modelov zmenší aj rám.

Nedávne správy to tiež navrhli Apple dokáže rozlíšiť diferenciáciu modelov Pro, podobne ako to urobila s radom iPad v posledných rokoch.

Oveľa viac záhadou je, že technológia 5G bude pristávať na týchto nových modeloch. Väčšina správ naznačuje, že celý rad bude obsahovať aspoň nejakú formu technológie 5G, ale diskutovalo sa aj o tom, či budú omnoho rýchlejšie verzie mmWave k dispozícii po celý tento rok, čo Apple Údajne mal technické problémy s modulmi antény v balení (AiP). Rýchlosti MMWave môžu byť obmedzené iba na modely iPhone 12 Pro, kde spodný koniec iPhone dosahuje iba nižšiu rýchlosť – ale výrazne rozšírenejšiu – 5G podporu pre 6GHz.

Zatiaľ čo povesti o 5G iPhone boli všade v poslednej dobe, majú WSJ zvyčajne majú oveľa spoľahlivejšie zdroje – často sa špekulovalo, že niektoré dokonca pochádzajú z vysokých úrovní Apple sám o sebe – takže najnovšia správa bude pravdepodobne mať omnoho vyššiu mieru presnosti toho, čo sú plány spoločnosti AppleFactual v súčasnosti, aj keď sa teraz môžu samozrejme zmeniť aj v dôsledku obrovskej globálnej neistoty.