Apple obracia sa na používateľov, aby pomohli nahlásiť podvody App Store

Apple uľahčuje používateľom nahlasovanie podvodných alebo podvodných aplikácií priamo z App Store, pretože spoločnosť sa obracia na svoju bohatú používateľskú základňu, aby pomohla odstrániť zlých vývojárov. Tlačidlo „Nahlásiť problém“ bolo potichu pridané späť do zoznamu každej aplikácie v App Store spolu s novou možnosťou pre podvodný softvér.

AppleSpor App Store bol vždy taký, že jeho kurátorský prístup znamená, že je to bezpečnejšie miesto na stiahnutie softvéru ako konkurenčné platformy. Napriek tomu, dokonca aj s vrstvami schválenia, ktoré musia vývojári prejsť predtým, ako môžu byť ich aplikácie uvedené, nečestné tituly občas prejdú.

Hlásenia používateľov o takýchto aplikáciách boli medzitým možné, ale ťažko jednoduché. Predtým bola možnosť „Nahlásiť problém“ pochovaná na úplnom spodku kariet Aplikácie a Hry v App Store, poukazuje The Verge, ktorý odkazoval na samostatnú webovú stránku. Po opätovnom prihlásení môžete označiť podozrivý titul, aj keď neexistovala žiadna konkrétna možnosť, ako zdôrazniť niečo, čo vyzeralo ako podvod.

Teraz, od iOS 15, má tlačidlo „Nahlásiť problém“ oveľa zreteľnejšie umiestnenie. Kosta Eleftheriou zdôraznil zmenu na Twitter, vrátane novej možnosti „Nahlásiť podvod alebo podvod“, ktorú možno vybrať po kliknutí na tlačidlo premiestnenia.

Proces hlásenia stále nie je úplne spracovaný v App Store. Budete presmerovaní na samostatnú stránku a musíte sa prihlásiť na svoju stránku Apple predtým, než budete môcť prihlásiť komentár.

Väčšia zmena je však v celkovom procese. Predtým ste mohli nahlásiť „problém s kvalitou“ v aplikácii – napríklad, že je zavádzajúca alebo podvodná – potom, čo ste si ju kúpili a vykonali platbu v aplikácii v rámci bezplatnej aplikácie na stiahnutie. Toto rozhodnutie bolo pravdepodobne prijaté s cieľom zabezpečiť, aby problém mohli nahlásiť iba ľudia so skutočnými skúsenosťami, no znamenalo to aj to, že predtým, ako ich budete môcť nahlásiť, budete musieť zaplatiť podvodníkom.

Teraz však na používanie nových možností prehľadov nemusíte mať uskutočnenú platbu. Apple bude stále potrebné manuálne kontrolovať hlásenia a podniknúť kroky, ale je pravdepodobné, že teraz, keď je tento proces celkovo jednoduchší, dôjde k nárastu týchto hlásení.

Apple tvrdí, že má 1.8 milión aplikácií v súčasnosti v App Store so 175 rôznymi výkladmi pre medzinárodných používateľov. Spoločnosť používa kombináciu automatického skenovania škodlivého softvéru a kontroly človekom na kontrolu bezpečnosti titulov, pričom „viac ako 500 špecializovaných“ odborníkov každý týždeň posudzuje viac ako 100 000 aplikácií.