Apple môže tento rok vydať nabíjačku GaN USB-C s rýchlym nabíjaním 65 W

Apple môže tento rok vydať nabíjačku GaN USB-C s rýchlym nabíjaním 65 W

Nabíjačka Aukey 100 W Omnia je o 66% menšia ako 13-palcová nabíjačka MacBook Pro s výkonom 61 W.

Apple môže koncom tohto roka uviesť na trh nabíjačku GaN USB-C s technológiou rýchleho nabíjania.

Podľa čínskej správy niekoľko technologických spoločností, ako sú napr Apple, Huawei a Samsung plánujú koncom tohto roka uviesť na trh nabíjačky založené na GaN s rýchlym nabíjaním až na 65 W. Správa síce neuviedla žiadne podrobnosti o AppleV nabíjačke GaN sa uvádza, ako nedávno oznámená nabíjačka GaN spoločnosti Xiaomi podporuje inteligentné nastavenie výstupného prúdu na viacerých rýchlostných stupňoch.

To by mohlo znamenať, že Apple môže pracovať na vlastnej nabíjačke GaN, ktorá dokáže súčasne nabíjať viacero zariadení, ako sú iPhone, iPad a MacBook. V uplynulom roku bolo na trhu niekoľko spoločností, ktoré uviedli na trh nabíjačky GaN, ktoré sú menšie ako nabíjačky ponúkané spoločnosťou Apple,

Nástenná nabíjačka RavPower 61 W PD je takmer o 50% menšia ako Apple61W nabíjačka vďaka technológii GaN, ktorá používa menej komponentov ako štandardné kremíkové nabíjačky. Spoločnosť Belkin nedávno oznámila nabíjačku USB-C s nabíjaním 68 W Boost Charge, ktorá má dva porty s inteligentným zdieľaním energie, ktorý nasmeruje najúčinnejšie nabíjanie na pripojené zariadenia. Aukey tiež predstavila 100W GaN USB-C nabíjačku, ktorá je o 66% menšia ako 13- palcová nabíjačka MacBook Pro s výkonom 61 W.

Zdroj: ITHome cez MacRumors