Apple M1 Pro a M1 Max môžu byť ďalšie čipy MacBook Pro

Je to menej ako deň predtým Appleje ďalšia veľká udalosť, ale zdá sa, že je ešte nejaký čas na malú malú zmenu očakávaní. Samozrejme, niečo také malé, ako je zmena marketingového názvu, skutočne neovplyvní výkon ďalšej série MacBookov Pro, ale mohlo by to spotrebiteľov objasniť alebo zmiasť, ktorý model si majú kúpiť. Debut s novými Macmi je Apple’s next-gen Silicon, ktorý sa nemusí nazývať Apple No predsa M1X.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie, to, čo sa predtým považovalo za Apple M1X bude pozoruhodným vylepšením prvého a veľmi úspešného pokusu spoločnosti o vlastný procesor triedy desktopov. Okrem upgradu z 8 do 10 jadier CPU, očakáva sa, že GPU príde aj v 16 a 32-jadrových konfiguráciách. To je dvojnásobok a štvornásobok grafického výkonu Apple M1 mal, čo už bolo dosť pôsobivé.

zvyčajne Apple prilepí „X“ na čip z rovnakej architektúry, ktorá predstavovala iba prírastkovú aktualizáciu. Aspoň to platí pre Apple Procesory v telefónoch iPhone a iPad. To znamená, že naposledy to bolo s Apple A12, ktorý mal varianty A12X a A12Z.

Podľa Marka Gurmana z Bloombergu existujú náznaky, ktoré poukazujú na možnosť, že ďalšie čipy M1 sa budú volať M1 Pro a M1 Max. To by mohlo odkazovať na rôzne konfigurácie GPU medzi rovnakými procesormi „M1X“. Gurman však na to upozorňuje Apple môže stále používať M1X ako oficiálny marketingový názov pre svoj kremík 2021 série M.

Nové MacBooky Pro, ktoré by mali prísť v 14-palcových a 16-palcových modeloch, budú s najväčšou pravdepodobnosťou stredobodom pozornosti na AppleUdalosť „Unleashed“. Okrem nového dizajnu sa očakáva, že notebooky zaznamenajú návrat slotov HDMI a nabíjania MagSafe a zároveň sa rozlúčia s kontroverzným dotykovým panelom. ApplePodujatie sa koná 18. októbra o 10:00 PT.