Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Apple Je Odmietnutie Koronavirus Aplik├ície, Ktor├ę Nie S├║ Zo Zdravotn├ęho Organiz├ície

Koronavirus

Apple bolo odmietnutie koronavirus s├║visiace aplik├ície, ktor├ę nie s├║ z vyk├ízan├ę zdravotnej starostlivosti alebo vl├ídne in┼ítit├║cie.

Pod─ża ┬ž CNBC┼ítyri v├Żvoj├íri potvrdil, ┼że Apple odmietol ich aplik├ície, ktor├ę by umo┼żnili u┼ż├şvate─żom sledova┼ą ┼í├şrenie koronavirus. ├Üdaje pre tieto aplik├ície boli z├şskavan├ę zo zdrojov, ako KTOR├Ź.

┼átyri nez├ívisl├ę v├Żvoj├íri povedal, ┼że CNBC Apple odmietol ich aplik├ície, ktor├ę by umo┼żnili ─żu─Ćom vidie┼ą ┼ítatistiky o tom, ktor├ę krajiny maj├║ potvrden├Żch pr├şpadov z COVID-19 koronavirus. Niektor├ę z t├Żchto aplik├íci├ş pou┼żi┼ą verejn├ę d├íta zo spo─żahliv├Żch zdrojov, ako Svetov├í Zdravotn├şcka Organiz├ícia (WHO) na vytvorenie tabule, alebo live mapy. Niektor├ş v├Żvoj├íri po┼żiadal nesmie by┼ą menovan├Ż, aby sa zabr├ínilo ─Ćal┼í├şm komplik├íci├ím s Apple’s review proces.

D├┤vodom pre odmietnutie bolo, ┼że aplik├ície neboli vyvinut├ę zamestnanec zdravotnej starostlivosti alebo vl├ídne organiz├ície. Apple”s p├şsomn├║ odpove─Ć bola ┼że “aplik├ície s inform├íciami o aktu├ílne medic├şnske inform├ície musia by┼ą predlo┼żen├ę uzn├ívan├í in┼ítit├║cia”. Aby sa zabr├ínilo ┼í├şreniu v┼íetky dezinform├ície po─Źas tejto epid├ęmie, Apple kladie osobitn├Ż d├┤raz na zdroje ├║dajov, ako aj v├Żvoj├írov za tieto aplik├ície.

Av┼íak, aj napriek obmedzeniam, st├íle existuj├║ aplik├ície, ktor├ę s├║ pomocou k─ż├║─Źov├Żch slov, spamov├Ż sa objav├ş v hornej ─Źasti v├Żsledkov vyh─żad├ívania v App Store. Screenshoty zdie─ża┼ą na soci├ílne m├ędi├í ukazuj├║, ako niektor├ş v├Żvoj├íri sa sna┼żia vyu┼żi┼ą a dosta┼ą u┼ż├şvate─żom s┼ąahova┼ą svoje hry a aplik├ície.

Na druhej strane, Google urobil trochu lep┼íiu pr├ícu, uisti┼ą sa, ┼że nie developer m├┤┼żu vyu┼żi┼ą epid├ęmie. Spolo─Źnos┼ą nevykazuje ┼żiadne v├Żsledky, ke─Ć pou┼ż├şvatelia h─żada┼ą “koronavirus” alebo “COVID-19” na Google Play Store. Av┼íak, to tie┼ż rob├ş to ┼ąa┼żk├ę pre pou┼ż├şvate─żov na stiahnutie u┼żito─Źn├ę aplik├ície s├║visiace s epid├ęmie, ktor├ę by mohli pom├┤c┼ą s vedom├şm, sledovanie a prevencia. Av┼íak, Google m├í uverejnen├Ż redakcia zoznam aplik├íci├ş, ako CDC, Americk├Ż ─îerven├Ż Kr├ş┼ż, Twitter a Doktor na Po┼żiadanie, ktor├ę by mohli pom├┤c┼ą pou┼ż├şvate─żom zosta┼łte informovan├ş.

Zatia─ż ─Źo tieto obmedzenia s├║ neuznanie v├Żvoj├íri poskytn├║┼ą u┼żito─Źn├ę rie┼íenia pre smartphone u┼ż├şvate─żov, pre─Źo za Apple a Google rozhodnutie, je pochopite─żn├ę, ako posledn├í vec, niekto chce, aby v t├Żchto ┼ąa┼żk├Żch ─Źasoch je ┼í├şrenie dezinform├íci├ş a platforma zneu┼ż├şvania.

Odosla┼ą