Apple, Huawei a Samsung: značky, ktoré predali najviac inteligentných hodiniek na …

značky, ktoré predali najviac inteligentných hodiniek v Q3 2020

So všetkým týmto pandémiou sa v tomto roku 2020 zmenilo veľa vecí. Na začiatku toho istého roku predaje smartphones, inteligentné hodinky a prakticky všetko kvôli strachu z vírusu ubudlo. Postupom času a prijatými preventívnymi opatreniami však trhy sa postupne normalizovali. V skutočnosti svetový trh s inteligentnými hodinkami rástol 6% v treťom štvrťroku 2020.

Ako to vieme? Vďaka najnovšej správe z Counterpoint Research o značky, ktoré za posledný štvrťrok predali najviac inteligentných hodiniek. Podľa správy Apple si udržala prvé miesto na trhu s 28 % podielom. Za nimi nasleduje Huawei s 15 % a Samsung s 10 %. Nižšie sa na tieto výsledky pozrieme bližšie.

Apple Stále je lídrom na trhu smart hodiniek, no Huawei je nebezpečne blízko

kontrapunktový prieskum značiek, ktoré predali najviac smartwatch t3 2020

V treťom štvrťroku 2020 Apple ovládol trh s inteligentnými hodinkami s 28 % podielom. V čistom príjme to znamená 2,8 miliardy dolárov, takmer polovicu toho, čo vytvoril celý trh. Pre značku Apple 28% podiel na trhu To reprezentuje zvýšenie o 2% vzhľadom na jeho kvótu na tretí štvrťrok 2019. Iste, spustenie Apple Watch SE, ktorých cena je pod 300 €, značke pomohol trochu zvýšiť predajné čísla inteligentných hodiniek.

Na druhom mieste tejto správy nájdeme Huawei, ktorý dosiahol trhový podiel 15 %. V porovnaní s údajmi za rovnaké obdobie minulého roka čínska značka zaznamenala nárast v 5% z predaja vašich inteligentných hodiniek. Pripomeňme si, že Čína (hlavný trh Huawei) bola jednou z prvých krajín, ktoré sa v tejto pandémii vrátili k „normálnosti“, čo umožnilo jej spoločnostiam udržať si dobrý predaj. V skutočnosti bol Huawei korunovaný za značku, ktorá počas leta 2020 predala najviac mobilných telefónov na svete.

huawei hodinky GT najnižšia cena

A na treťom mieste máme Samsung, ktorý mal 10% podiel na trhu s inteligentnými hodinkami, čo predstavuje nárast o 2% v porovnaní s údajmi z minulého roka. Týmto spôsobom juhokórejská značka definitívne prekonáva skupinu BBK, ktorá sa im vyrovnala v treťom štvrťroku 2019, ale to sa v roku 2020 znížilo 1% svojho podielu na trhu. Stojí za zmienku, že spoločnosť Samsung nedávno uviedla na trh Galaxy Sledujte 3 ktorá zožala obrovský úspech.

Čína je už teraz hlavným trhom pre inteligentné hodinky na svete

krajiny, ktoré si v Q3 2020 kúpili najviac inteligentných hodiniek

Rovnako je potrebné poznamenať, že po siedmich štvrťrokoch na druhom mieste, Čína napokon v treťom štvrťroku 2020 predbehla Spojené štáty ako krajina, ktorá nakupuje najviac inteligentných hodiniek. A je to tak, aj keď príchod o Apple Watch séria 6 zvýšil predaj v USA, predaj v Číne pozoruhodne vzrástol s detskými inteligentnými hodinkami.

Pre zaujímavosť, India (ktorá je druhým najväčším trhom v smartphones) zastupoval iba 4% z celkového trhu inteligentných hodiniek v Q3 2020. Každopádne, povedz nám… Čo si myslíte o vývoji trhu s inteligentnými hodinkami? Myslíte si, že Huawei a Čína definitívne zosadnú z trónu? Apple V tomto sektore?