Apple hovorí iOS 14.5 aktualizácia s novými emodži a hlasmi Siri sa spustí na iPhone „budúci týždeň“

Spoločnosť APPLE v utorok potichu oznámila, že čoskoro vydá kontroverznú aktualizáciu softvéru pre telefóny iPhone po celom svete.

V tlačovej správe pre AppleJe to nový sledovač AirTag, kalifornská spoločnosť uviedla, že začne vydávať iOS 14.5 „od budúceho týždňa“.

Značky AirTag, ktoré sa pripájajú k vašim veciam a je ich možné sledovať pomocou zariadenia iPhone, budú fungovať iba so zariadeniami so systémom iOS 14.5 alebo vyššie.

Vychádzajú 30. apríla, čo znamená, že fanúšikovia iPhone môžu bezpečne predpokladať, že aktualizácia softvéru bude vydaná nejaký čas predtým.

Sťahovanie predstaví zásadné zmeny vrátane nových emodži a možnosti odomknúť mobilný telefón s maskou.

Pravdepodobne najväčší otras však prichádza vo forme AppleNová funkcia transparentnosti sledovania aplikácií (ATT).

Po vydaní systému iOS 14.5, sa páči vývojárom aplikácií Facebook bude musieť požiadať o vaše povolenie na prístup k vášmu reklamnému ID.

Vďaka tomuto identifikátoru vás môžu sledovať na internete, ukladať údaje o vašej histórii prehliadania a ďalšie informácie o cielených reklamách.

Podľa správy AdWeek sa očakáva, že približne dve tretiny používateľov iPhone sa z dôvodu ochrany svojho súkromia odhlásia zo sledovania aplikácií, aby si chránili svoje súkromie.

Môže to mať vplyv na bezplatné aplikácie, ako napr Facebook a Instagram ktoré pri vytváraní výnosov vo veľkej miere spoliehajú na hromadenie používateľských údajov.

A je to ťah Apple do verejného priestoru s Facebook, ktorý tvrdil, že firmy, ktoré inzerujú pomocou jeho sady aplikácií, budú trpieť.

Sociálna sieť vytiahla celostranové inzeráty do novín, ktorých cieľom bolo vymaľovať Apple ako nepriateľ malých podnikov.

Uškodiť bude, samozrejme, aj obmedzené sledovanie Facebookbankový zostatok, pretože na prilákanie inzerentov na svoje platformy sa spolieha na hromady používateľských údajov.

Ďalšie zmeny prichádzajú s iOS 14.5 zahrnúť aktualizácie do Apple Mapy, nové hlasy pre Siri a predstavenie šiestich nových emodži.

Apple fanúšikovia tiež získajú nový spôsob odomykania mobilného telefónu s pokrývkou tváre.

Táto funkcia je chytrým spôsobom, ako sa dostať okolo dnes bežne používaných masiek-ktoré zvyčajne narúšajú skener Face ID vášho iPhone.

Ak používate Face ID a máte na mobilných telefónoch zakryté ústa a nos, čoskoro ho budete môcť odomknúť pomocou svojho Apple Watch, namiesto.

Gadget na nosenie musí byť na zápästí a tiež odomknutý. Jednoducho ho presuňte blízko svojho iPhone a hej, predbežne, váš mobil sa odomkne.

Apple predstavuje úplne nový fialový iPhone

V ďalších novinkách, Apple experti zverejnili niekoľko zaujímavých podrobností o rade iPhone 2022.

Facebook testuje aplikáciu na zoznamovanie s rýchlosťou videohovorov s názvom Sparked.

A spoločnosť Google prináša funkciu, ktorá pomôže používateľom systému Android predchádzať kolíziám pri odosielaní textových správ a chôdzi.

Ste nadšení pre iOS 14.5? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu