Apple herný počítač, o ktorom sa hovorí, že bude vydaný v roku 2020

An Apple herný počítač by mohol byť v prevádzke a plánuje sa uvedenie na trh v roku 2020. Herný Mac sa údajne zameria na trh s elektronickými športmi, takže nebude len pre priemerného hráča.

Povesť o Apple herný počítač

Patentne s odvolaním sa na fámu z Taiwanu Apple hlási to Apple plánuje uviesť na trh herný počítač s cenou až $5000, aby sa zamerali na trh s elektronickými športmi. Bude to prvýkrát, čo sa spoločnosť zameria na akúkoľvek časť herného priemyslu s hardvérom, pretože sa vo všeobecnosti zameriava na podnikových používateľov svojich počítačov Mac.

O povrávaných informáciách nie je veľa podrobností Apple herný počítač zatiaľ, ale Patentne AppleZdroje z dodávateľského reťazca spoločnosti uviedli, že by to mohol byť počítač typu all-in-one s veľkou obrazovkou alebo herný prenosný počítač s veľkou obrazovkou. Technický gigant to údajne plánuje odhaliť na svojej celosvetovej konferencii vývojárov (WWDC) v júni.

Ak časť o $5Cenovka 000 je presná, zdá sa, že je nízka Apple výrobok. Spoločnosť už ponúka modely počítačov Mac za tisíce dolárov. Herné počítače sú drahšie ako kancelárske počítače vo všeobecnosti, ale ApplePočítače sú známe tým, že sú obzvlášť drahé. Dalo by sa očakávať, že herný Mac od spoločnosti príde s cenovkou výrazne nad $5000

Prírodný doplnok k Apple Arkáda?

The Apple herný počítač nebude prvým prístupom spoločnosti k hrám, aj keď to bude prvý hardvér zameraný na hry. Apple Arcade, služba predplatného hier spoločnosti, bola spustená v septembri ako súčasť systému iOS 13. Herná služba ponúka viac ako 100 exkluzívnych hier a predplatných hier na tvOS 13 a iPadOS 13. Teraz je k dispozícii aj v systéme macOS Catalina, takže Apple K Arcade je možné pristupovať prostredníctvom všetkých hardvérových liniek spoločnosti.

Nové hry vychádzajú v Apple Arkády každý mesiac a tituly je možné hrať offline. Tituly je možné prehrávať pomocou dotyku na zariadení iPhone alebo iPad alebo Siri Remote na iných zariadeniach. Niektoré hry fungujú aj s inými typmi ovládačov, ako sú napríklad herné ovládače Sony DualShock alebo herné ovládače MFi.

Je dôležité poznamenať, že hry ponúkané prostredníctvom Apple Arcade sú veľmi jednoduché tituly. Na druhej strane, údajný herný počítač by podporoval špičkové tituly, ako sú tie, ktoré sa hrajú konkurenčne na trhu s elektronickými športmi. Ak je povesť správna, mohlo by vdýchnuť zostave počítačov Mac nový život.