Apple Dúfam, že v máji opäť otvorím „omnoho viac“ maloobchodníkov

Apple Dúfam, že v máji opäť otvorím „omnoho viac“ maloobchodníkov 1

väčšina Apple Obchody po celom svete sú už zatvorené už viac ako mesiac, ale vyzerá to tak Apple môžu teraz urobiť agresívnejšie plány na otvorenie toľkých svojich obchodov, koľko to umožňuje opatrnosť – a miestne zákony.

V správe spoločnosti Bloomberg uviedla viceprezidentka spoločnosti AppleSenior pre maloobchod a ľudí v týždennej aktualizácii videa maloobchodným zamestnancom, že očakáva Apple otvoriť v máji „omnoho viac“ svojich obchodov, hoci nešpecifikovala žiadne jednotlivé obchody ani regióny, jednoducho to dodáva Apple „naďalej analyzuje túto zdravotnú situáciu na všetkých miestach“ a bude samozrejme pokračovať prípad od prípadu.

Apple 13. marca aktívne uzavrel všetkých 458 svojich obchodov mimo Číny, čím sa stal prvým veľkým maloobchodníkom, ktorý tak urobil v Spojených štátoch, a vo všeobecnosti ho stavia pred krivku ochranného príkazu na mieste zavedenú rôznymi úrovňami vlády. pôvodne Apple plánovala, že uzávierka bude trvať až do 27. marca, hoci si rýchlo uvedomila, že nejde o realistický odhad, a revidovala svoje vyhlásenie, aby jednoducho povedala, že budú zatiaľ „zatvorené“.

Kým to O'Brien pôvodne navrhoval Apple Obchody sa znovu otvorili v prvej polovici apríla, väčšinou sa tak nestalo, s jedinou výnimkou svojho jediného obchodu v Južnej Kórei, ktorý bol znovu otvorený 18. apríla, odkedy Apple poznamenal, že krajina „preukázala veľký pokrok“ v riadení šírenia COVID-19 a posunula sa ďaleko za vrchol samitu.

V opačnom prípade však O'Brien dodal, že obchody v Spojených štátoch by sa neotvorili až začiatkom mája, ale zostalo nejasné presne, ako rýchlo alebo ako rýchlo sa to stane, alebo ako by sa plánoval. Apple Obchody kdekoľvek na svete.

Zamerajte sa na servis a podporu

Zatiaľ čo uzávierka Apple Obchody očividne nejakým spôsobom ovplyvnili výkon spoločnosti. Obchod AppleOnline bol otvorený pre podnikanie Apple zákazníkom nakupovať a nechať ich poslať do svojich domovov. Zdá sa, že pokračujúca pandémia nijako výrazne nespomalila podnikanie AppleOnline.

Ale oveľa vážnejším dôsledkom uzavretia obchodu Apple Store bola neschopnosť zákazníkov získať servis Apple Products. Na konci marca sa k uzávierke dospelo tak rýchlo, že mnohí zákazníci, ktorí už mali výrobky určené na servis, sa ocitli nútení obísť sa bez svojich výrobkov, pretože zostali uzamknutí, nedotknutí v priestoroch areálu. Apple Stores.

keď Apple Spoločnosť otvorila svoj obchod v Soule tesne pred týždňom a oznámila, že sa zameria predovšetkým na podporu v Genius Bar. Aj keď by zákazníci stále mohli nakupovať v obchode, Apple malo povzbudiť ľudí, aby si vopred objednali svoj tovar na vyzdvihnutie v obchode, aby sa obmedzila potreba kontaktu. Pri príchode do obchodu v Soule sa zákazníci tiež kontrolujú s kontrolou teploty a zdravotným dotazníkom, podľa fotografií pokynov uvedených v obchode Twitter,

Je to rozum Apple zavedie podobné politiky kdekoľvek inde, keď začne otvárať svoje ďalšie obchody v Spojených štátoch a na celom svete.

Iné zdroje vám už povedali MacRumors ten Apple zameraný na otvorenie severoamerických obchodov v polovici júna a navrhol, aby sa pripomienky spoločnosti O'Brien mohli vzťahovať viac na iné trhy, ako je napríklad Európa, kde už niekoľko krajín prekonalo horúčky svojich ohnísk COVID-19. V oboch prípadoch však Apple bude musieť nielen vyhodnotiť miestne podmienky, ale samozrejme dodržiavať príslušné zákony, ktoré požadujú od spoločností, aby ukončili svoju činnosť. Zatiaľ čo niektoré jurisdikcie, ako napríklad Texas, Georgia a Tennessee, uvoľňujú obmedzenia, oblasť San Francisco Bay, v ktorej sa nachádza ústredie spoločnosti Apple, rozšírila svoje ochranné opatrenia do konca mája.

Apple vo všeobecnosti zaujal konzervatívnejší a opatrnejší prístup ku globálnej pandémii, a keďže to bol prvý hlavný maloobchodný predajca, ktorý zatvoril svoje obchody po celom svete, zdá sa nepravdepodobné, že ich bude v zhone otvoriť, jednoducho preto, že je to povolené aby to znova urobili miestne orgány.