Apple Dodávky Silicon MacBook budú v prvej polovici roku 2022 nižšie

Spustenie programu Apple M1 Silicon rozhodne znepokojil trh s čipmi pre stolné počítače a napriek výhradám ku kompatibilite sa počítače M1 Mac a MacBook ukázali ako veľký hit medzi Apple zákazníkov. Samozrejme, to je len úvodná salva a do cesty nám prichádzajú ďalšie, niektoré sú vylepšené Apple Možno kremík. Minimálne v prvej polovici budúceho roka však budú MacBooky fungovať AppleProcesory spoločnosti ‘s môžu zaznamenať prudký pokles dodávok v dôsledku zbližovania mnohých nesúvisiacich faktorov.

Všetky trhy, ktoré sa spoliehajú na akýkoľvek druh čipu alebo integrovaného obvodu, čo prakticky znamená všetky odvetvia, to mali tento rok zlé. Globálny nedostatok polovodičov prinútil výrobcov, aby buď znížili svoje výrobné ciele, alebo posunuli svoje plány. Toto je podľa známeho analytika Ming-chi Kuo jedným z troch dôvodov, prečo budúcoročné MacBooky zaznamenajú pokles dodávok.

Najmä nedostatok integrovaných obvodov správy napájania predĺžil dodacie lehoty až na 52 týždňov. To nepriaznivo ovplyvní Appleschopnosť včas uspokojiť dopyt. Kuo verí, že v prvej polovici roku 2022 Apple Silicon MacBooks bude dodaných o 15 % menej kusov.

Druhým dôvodom poklesu je v prvom rade predpokladaný slabší dopyt po MacBookoch. Vstupujeme do obdobia, ktoré sa nazýva obdobie po pandémii COVID-19, kedy už mnoho ľudí má svoje počítačové potreby už naplnené. Existuje aj ekonomický prepad z hľadiska kúpnej sily, ktorý by mohol ovplyvniť aj predaj MacBookov.

ironicky, Apple bude mať nové MacBooky Air poháňané ich procesormi do tretieho štvrťroka 2022. To vykompenzuje pomalé predaje počas prvých dvoch štvrťrokov, no zároveň by to spotrebiteľov prinútilo dvakrát si premyslieť kúpu nového MacBooku na začiatku hry. Apple stále sa očakáva uvedenie nových modelov MacBook Pro buď v októbri alebo v novembri.