Apple: Chceme lepší svet bez zadných dverí vlády

snímka obrazovky 2015 10 19 o 11 38 02 hod

Tim Cook prednášal na Wall Street Journal Digital Live konferencii a venoval sa rôznym témam pre jeho úspech Apple Hudba, inovácie v automobilovom priemysle, Apple TV a ďalšie. Prvá otázka bola o Apple Watch, z toho Apple nikdy neuvoľnil oficiálne predajné čísla.

„Nebudeme oznamovať čísla. Sú to konkurenčné informácie. Nechcem pomáhať našim konkurentom, Mnoho sme ich dodali v prvom štvrťroku a ešte viac v poslednom štvrťroku. Môžem predpovedať, že tento štvrťrok bude ešte viac. “

Stručne povedané, počuť Tima Cooka The Apple Watch je úspech, ale nie je známe, do akej miery. Na druhej strane ich nie je veľa, ale to platí pre všetky inteligentné hodinky všeobecne a medzi týmito zariadeniami môže byť pravda, že Apple Watch je najúspešnejší – možno len ostatné pre zariadenia Fitbit.

Cook verí, že najlepšou silou Apple Watch sú funkcie, ktoré sú mu venované zdravie a zdravie, ale nechcem nič hovoriť o možnosti vytvorenia verzie, ktorá môže fungovať aj bez spárovania s iPhone.

Ako pre Apple Hudba, Cook povedal, že existuje 6,5 milióny ľudí, ktorí platia za predplatné, Jedna tretina z tých, ktorí platia za konkurenta Spotify (asi 20 miliónov), ale produkt Apple je mladší a skutočne existuje priestor na zlepšenie.

Ďalší bod, na ktorom Apple Cieľom je televízia s Nový Apple televízia ktoré je navrhnuté ako multimediálne centrum v obývacej izbe pre televíziu, film, fotografie, hudbu a dokonca aj videohry. Mantra je vždy obvyklá: televízia je dnes hrozná, potrebuje zlepšenie a Apple chce byť hlavnou postavou pri jeho obnove. Myšlienka Apple Televízia môže byť správna, ale trh sa rozhodne – alternatívy sa začínajú stávať mnohými a ľahko presvedčia spotrebiteľov.

Napríklad o niekoľko dní v Taliansku bude existovať aj veľmi úspešná platforma Netflix a platforma, s ktorou Apple bude súťažiť. Rozdiel v ponúkanom katalógu a ceny určite spôsobia rozdiel.

Ešte viac ako hudba a televízia, sú autá predstavovať ďalší významný zlom v roku 2006 Apple a všeobecne pre všetky spoločnosti v tomto odvetví, počnúc spoločnosťami Google, Microsoft a Intel. Webové a softvérové ​​giganty súťažia alebo sa spájajú s priemyselnými gigantmi auto-, ako napríklad Toyota, Volkswagen, Fiat Crysler, Ford a mnoho ďalších.

Softvér sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou automobilu budúcnosti, Autonómny sektor riadenia je stále dôležitejší. Zdá sa, že toto odvetvie prechádza hlbokou zmenou. Chceme, aby ľudia našli zážitok z iPhone na svojom aute. […] Odvetvie smeruje k zásadnej zmene, nie k jednoduchému rozvoju. “

S týmto bodom tiež ťažko súhlasím Softvér pre moderné automobily je určite rozhodujúcim faktorom, čo môže znamenať rozdiel medzi jednotlivými modelmi. Rovnako je isté, že výrobcovia automobilov majú pred sebou ešte dlhú cestu, pokiaľ ide o ergonómiu, funkčnosť, efektívnosť, dizajn rozhrania a bezpečnosť ich softvéru. Z tohto hľadiska Apple, Google a Microsoft majú skutočne významnú výhodu – to však neznamená, že majú vo vreckách víťazstvo.

hrdina na aplikácie do hry carplay

Potom sme hovorili integrita, téma Cook sa už pokúsil využiť produkty na trhu Apple ako Android.

„V mene používateľskej skúsenosti nebudeme robiť žiadne ústupky. Veríme, že oboje je možné získať. My veríme šifrovanie je povinné v modernom svete. Nedostatok zadných dverí je povinnosťou. Nemôžete mať zadné dvere, ktoré sú len pre dobrých ľudí. Každé zadné dvere sú dvere, ktoré darebáci môžu použiť. Nikto by nemal rozhodovať o súkromí alebo bezpečnosti. Mali by sme byť dosť inteligentní, aby sme dali obom. “

Prečítajte si tiež: Android 6,0: vráti sa celkové šifrovanie zariadenia, ale s výnimkou

V tejto chvíli dirigent Gerard Baker namietal Zadné dvere štátu môžu skutočne pomôcť znížiť zločin. Úplne legitímny komentár podporovaný vládami na celom svete, ktorý sa odvážil povedať, že šifrovanie zariadení je problém viac ako legitímneho vyšetrovania. Baker dokonca zašiel tak ďaleko, že citoval vyšetrovania 9/ 11 a uviedol, že dnes by nebolo možné zhromaždiť všetky informácie, ktoré nám umožnili zrekonštruovať fakty a identifikovať aspoň niektorých vinníkov.

„Keby existoval spôsob, ako odhaliť zločincov, bolo by to veľa. Ale takto to nie je. “

Rozhovor sa končí odkazom na Apple ako nadnárodná spoločnosť as Cookom pripomínajúcim pôvodného ducha spoločnosti, ktorý vytvorili Steve Jobs a Steve Wozniak. Spoločnosť, ktorá chcela “zmeniť svet„Sprístupnenie technológie pre všetkých, aby ju každý mohol použiť na niečo nové a pozitívne.

“Ak niekoho hneváme, aspoň povedia.” Apple), z ktorého sa stal vynikajúci produkt. S tým alebo s tým nemusím súhlasiť, ale rešpektujem skutočnosť, že sa snažia odísť lepší svet, ako našli, Dúfam, že to aspoň povedia. “