Apple archivuje patenty, ktor├ę maj├║ bra┼ą autorov zo soci├ílne vzdialen├Żch skup├şn

Nov├í realita, ktor├║ mnoh├ş naz├Żvaj├║ norm├ílnos┼ąou, n├║ti spolo─Źnosti prisp├┤sobi┼ą svoju ponuku. Pand├ęmia bola ovplyvnen├í v┼íetk├Żm a otv├íraj├║ sa nov├ę koncepcie. Pr├şkladom tejto ├║pravy je tento nov├Ż patent, ktor├Ż Apple registrovan├í. T├íto obchodn├í technol├│gia n├ím umo┼ż┼łuje bra┼ą skupinov├Żch selfies, aj ke─Ć s├║ ─żudia na r├┤znych miestach.

Vyvinut├Ż protokol vytvor├ş ÔÇ×selfies syntetick├Żch skup├şnÔÇť. Je to sp├┤sob, ako propagova┼ą ozna─Źenie spolo─Źenskej vzdialenosti a ducha, zatia─ż ─Źo ste st├íle na obraze!

Image selfies s teraz priraden├Żm patentov├Żm vyobrazen├şm pre iPhone Apple

Apple registruje patenty pre vzdialen├ę selfie

T├íto my┼ílienka je spolo─Źensk├í pre priate─żov a rodinu, aby boli spolu pre potomkov. Pod─ża patentovej prihl├í┼íky (objavenej spolo─Źnos┼ąou Patently Apple), pou┼ż├şvate─ż a Apple (Nie je jasn├ę, ─Źi by t├íto funkcia bola k dispoz├şcii na zariadeniach iPad, iPhone alebo na oboch). M├┤┼że to pozva┼ą ostatn├Żch, aby sa pripojili k skupinov├ęmu selfie. Softv├ęr ich potom usporiada do jedn├ęho obr├ízka.

Fotoapar├ít m├┤┼że obsahova┼ą fotografie, ulo┼żen├ę videoz├íznamy alebo streamingov├ę obr├ízky. Pou┼ż├şvatelia si m├┤┼żu zachova┼ą p├┤vodn├Ż selfie, ako aj skupinov├║ verziu, a p├┤vodn├Ż u┼ż├şvate─ż a pr├şjemcovia skupinov├ęho obr├ízka m├┤┼żu selfie upravi┼ą, napr├şklad t├Żm, ┼że sa umiestnia na in├ę miesto v skupine.

Takto vyzerá patentová prihláška:

Obr├ízkov├ę patenty Apple pre vzdialen├ę selfies

Samozrejme nem├┤┼żeme vlo┼żi┼ą tento n├ípad do patentovej formy do s├║─Źasn├ęho stavu sveta. Z├ívis├ş to od patentu Apple bol predlo┼żen├Ż americk├ęmu regula─Źn├ęmu org├ínu pre du┼íevn├ę vlastn├şctvo v roku 2018. Iba posledn├Ż de┼ł 2 tento mesiac bola registr├ícia udelen├í.

T├íto my┼ílienka bola s├şce pravdepodobne in├í, ale teraz je perfektn├í. Je zrejm├ę, ┼że nie je zn├íme, kedy sa t├íto my┼ílienka pou┼żije, preto┼że ak nebola vytvoren├í na dan├Ż ├║─Źel, spolo─Źnos┼ą mus├ş ma┼ą scen├ír, ktor├Ż je u┼ż ur─Źen├Ż na to, aby t├íto technol├│gia mala zmysel.