Apple Aktualiz├ícia m├íp by ─Źoskoro mohla odhali┼ą va┼íe najbli┼ż┼íie testovacie centrum na koronav├şrus

─ŻUDIA, ktor├ş prejavuj├║ pr├şznaky COVID-19, m├┤┼żu ─Źoskoro pou┼ż├şva┼ą Apple Mapy, kde n├íjdete ich najbli┼ż┼íie testovacie centrum na koronav├şrus.

Aplik├ícia ├║dajne tie┼ż pou┼ż├şvate─żom uk├í┼że, ─Źi m├í testovacie zariadenie mo┼żnos┼ą pou┼żi┼ą Drive-Thru alebo vy┼żaduje, aby ste si vopred rezervovali term├şn.

Ead Pre─Ź├ştajte si na┼íe ┼żiv├Ż blog o koronav├şruse pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Nadch├ídzaj├║cu funkciu si v┼íimol technologick├Ż web 9To5Mac potom Apple predstavil cez v├şkend port├íl pre nemocnice, kliniky a poskytovate─żov zdravotnej starostlivosti, aby sa mohli zaregistrova┼ą ako testovacie centr├í na COVID-19.

Zd├í sa, ┼że sa objavia iba v americkej verzii Apple Zatia─ż mapy, bez toho, aby sme hovorili o tom, ─Źi sa t├íto funkcia roz┼í├şri po celom svete.

Apple pred pridan├şm do M├íp ├║dajne over├ş miesta, ktor├ę sa zaregistruj├║ ako testovacie centr├í.

Schv├ílen├ę zariadenia sa zobrazia s ─Źervenou ikonou lek├írskeho glyfu a so ┼ípeci├ílnym bannerom v Apple Karta s mapami.

“Apple Mapy bud├║ schopn├ę zobrazova┼ą inform├ície, ako je n├ízov miesta, pr├şslu┼ín├Ż poskytovate─ż zdravotnej starostlivosti, kontaktn├ę telef├│nne ─Ź├şslo a webov├í str├ínka, ÔÇťuv├ídza 9To5Mac.

“Bude tie┼ż zobrazova┼ą inform├ície o type testovacieho miesta (laborat├│rium, nemocnica at─Ć.) A povahe miesta (ako je prejazdov├í cesta, parkovisko alebo budova).”

The Sun siahol po Apple na komentár.

Svetov├í zdravotn├şcka organiz├ícia vyzvala krajiny, aby otestovali viac svojich ob─Źanov v snahe ukon─Źi┼ą pand├ęmiu COVID-19.

D├║fame, ┼że testovanie na viacer├Żch ─żu─Ćoch poskytne lep┼íie pochopenie toho, ako sa v├şrus ┼í├şri.

The Apple Aktualiz├ícia m├íp je posledn├Żm pokusom technologick├ęho giganta pom├┤c┼ą v boji proti pand├ęmii koronav├şrusu.

Google a Apple minul├Ż t├Ż┼żde┼ł ozn├ímili, ┼że vytvorili partnerstvo na rozvoj technol├│gi├ş pre rozsiahle ÔÇ×sledovanie kontaktovÔÇť.

Tieto n├ístroje je mo┼żn├ę za─Źleni┼ą do aplik├íci├ş organiz├íci├ş, ako s├║ agent├║ry verejn├ęho zdravotn├şctva, a pom├┤┼żu ─żu─Ćom ur─Źi┼ą, ─Źi boli vystaven├ş niekomu s ochoren├şm COVID-19.

Za─Źiatkom tohto mesiaca spolo─Źnos┼ą Google ozn├ímila, ┼że bude verejne sledova┼ą pohyby ─żud├ş po─Źas pand├ęmie.

Technick├Ż gigant odhalil, ┼że zverejn├ş ├║daje o tom, kam a ako dlho ─żudia cestuj├║, vo viac ako 130 krajin├ích.

Anonymizovan├ę ├║daje o polohe zozbieran├ę z telef├│nov ─żud├ş, ke─Ć zostan├║ doma alebo sa bud├║ prech├ídza┼ą, bud├║ porovnan├ę s ├║dajmi na rovnak├Żch miestach ako pred rokom.

Google d├║fa, ┼że tieto inform├ície pom├┤┼żu ├║radn├şkom pok├║┼íaj├║cim sa zvl├ídnu┼ą epid├ęmiu t├Żm, ┼że im uk├í┼żu, ─Źi ─żudia dodr┼żuj├║ pravidl├í soci├ílneho di┼ítancovania.

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach, za─Źiatkom tohto mesiaca, Mapy Google vydali ÔÇ×spr├ívy o mobiliteÔÇť, ktor├ę ukazuj├║ hotspoty, v ktor├Żch Briti ST├üLE odch├ídzaj├║ po─Źas uzamknutia.

Kon┼ípira─Źn├í te├│ria, ktor├í tvrd├ş, ┼że 5G sp├┤sobila, ┼że pand├ęmia Covid-19 prebieha na WhatsAppe.

A v├í┼í internet sa m├┤┼że spoma─żova┼ą, preto┼że prepuknutie koronav├şrusu sp├┤sobuje obrovsk├Ż n├írast n├ív┼ítevnosti webu.

Ak├ę s├║ va┼íe tipy na pre┼żitie zablokovania? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Ako zoskupi┼ą FaceTime s iPhone, iPad alebo iPod Touch po─Źas uzamknutia koronav├şrusu

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu