Apple A spolo─Źnos┼ą Google spolupracuje pri sledovan├ş kontaktov COVID-19 pre aplik├ície pre iOS a Android, platformu zalo┼żen├║ na Bluetooth

Apple Spolo─Źnosti Google a Google ozn├ímili spolo─Źn├ę ├║silie o umo┼żnenie pou┼ż├şvania technol├│gie Bluetooth, aby pomohli vl├ídam a zdravotn├şckym agent├║ram obmedzi┼ą ┼í├şrenie v├şrusu, pri─Źom v Design Center bude ochrana osobn├Żch ├║dajov a bezpe─Źnos┼ą pou┼ż├şvate─żov. Obe spolo─Źnosti spustia API a technol├│gie na ├║rovni OS, aby pomohli umo┼żni┼ą sledovanie komunik├ície.

V oboch m├íji Apple Spolo─Źnos┼ą Google vyd├í rozhrania API, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ interoperabilitu medzi zariadeniami Android a iOS pomocou aplik├íci├ş ├║radov verejn├ęho zdravotn├şctva. Tieto ofici├ílne aplik├ície bud├║ k dispoz├şcii prostredn├şctvom pr├şslu┼ín├Żch obchodov s aplik├íciami.

V nadch├ídzaj├║cich mesiacoch spolo─Źnosti umo┼żnia vybudovan├şm tejto funkcie na platform├ích ┼íir┼íiu platformu na sledovanie kontaktov zalo┼żen├║ na Bluetooth. ÔÇ×Je to silnej┼íie rie┼íenie ako API a umo┼ż┼łuje ├║─Źas┼ą viacer├Żch jednotlivcov, ak sa rozhodn├║ z├║─Źastni┼ą, okrem toho, ┼że umo┼ż┼łuj├║ interakciu s ┼íir┼í├şm ekosyst├ęmom pre aplik├ície a vl├ídne zdravotn├şcke org├íny,ÔÇť uviedli spolo─Źnosti.

V r├ímci tohto partnerstva spolo─Źnos┼ą Google a Apple Vydan├ę n├ívrhy technick├Żch dokumentov. Skontrolujte vyhl├ísenie o ochrane osobn├Żch ├║dajov oboch spolo─Źnost├ş.

S├║kromie, transparentnos┼ą a schva─żovanie s├║ v tomto ├║sil├ş nanajv├Ż┼í d├┤le┼żit├ę a te┼í├şme sa, ┼że t├║to funkciu m├┤┼żeme vybudova┼ą po konzult├ícii so zainteresovan├Żmi stranami. Inform├ície o na┼íej pr├íci budeme verejne zverej┼łova┼ą na anal├Żzu ostatn├Żm.

V┼íetci sme v Apple Google je presved─Źen├Ż, ┼że nikdy nebol d├┤le┼żitej┼í├ş moment na spolupr├ícu pri rie┼íen├ş jedn├ęho z najnaliehavej┼í├şch probl├ęmov na svete. ├Üzkou spolupr├ícou a spolupr├ícou s v├Żvoj├írmi, vl├ídami a poskytovate─żmi verejn├ęho zdravia d├║fame, ┼że vyu┼żijeme technologick├║ silu a pom├┤┼żeme krajin├ím na celom svete spomali┼ą ┼í├şrenie COVID-19 a ur├Żchli┼ą n├ívrat ka┼żdodenn├ęho ┼żivota.

Zdroj 1 , 2

Autor: Srivatsan Sridhar

Srivathan Sridhar je nad┼íencom mobilnej technol├│gie a je nad┼íen├Ż mobiln├Żmi telef├│nmi a mobiln├Żmi aplik├íciami. Telef├│ny, ktor├ę kontroluje, pou┼ż├şva ako svoj hlavn├Ż telef├│n. M├┤┼żete to sledova┼ą Twitter a Instagram Zobrazi┼ą v┼íetky pr├şspevky od Srivatsan Sridhar