Aplik├ície na zv├Ż┼íenie produktivity pr├íce z domu

COVID-19-19 Blok├ída ur─Źite pre mnoh├Żch ─żud├ş priniesla r├Żchlu zmenu normy. Zaober├íme sa zv├Ż┼íen├Żm stresom v r├┤znych pracovn├Żch situ├íci├ích, bojom o jedlo a v mnoh├Żch pr├şpadoch dokonca p├┤sob├şme ako u─Źitelia alebo poskytovatelia starostlivosti o deti.

To v┼íetko m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa c├ştim naplnen├í a produkt├şvna, skuto─Źne n├íro─Źn├ę. Na┼í┼ąastie som kone─Źne na┼íiel svoje tempo v poslednom t├Ż┼żdni, v─Ćaka nieko─żk├Żm skuto─Źne u┼żito─Źn├Żm aplik├íci├ím (a niektor├Żm pravidl├ím, ktor├ę si sami ulo┼żili).

Zorganizujte chaos pomocou mana┼ż├ęra ├║loh

Jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch ┼ąa┼żkost├ş, s ktorou som sa stretol od za─Źiatku tohto v┼íetk├ęho, je udr┼żiavanie organizovan├Żch ├║loh. So zmenami v zodpovednosti, rozvrhoch in├Żch ─żud├ş, premenlivou naliehavos┼ąou projektov a ─Ćal┼í├şmi rozpt├Żleniami v dom├ícnosti som prijal mana┼ż├ęra ├║loh, aby ma udr┼żal na dobrej ceste.

V z├ívislosti od va┼íich potrieb m├┤┼żete ur─Źite pou┼żi┼ą aplik├íciu iOS Reminders; v skuto─Źnosti sa v syst├ęme iOS 13 ve─ża zlep┼íil. H─żadal som v┼íak nie─Źo trochu vyspelej┼íie a prist├íl na port├íli TickTick. Osobne to pova┼żujem za vynikaj├║ceho mana┼ż├ęra ├║loh s nieko─żk├Żmi k─ż├║─Źov├Żmi funkciami.

Jednou z ve─żk├Żch vec├ş, ktor├ę sa mi na TickTicku p├í─Źia, je jednoduch├ę vytv├íranie ├║loh a inteligentn├í anal├Żza d├ítumu. Po otvoren├ş aplik├ície v podstate klepnite na textov├ę pole a pridajte ├║lohu. M├┤┼żete jednoducho zada┼ą d├ítum a ─Źas ├║lohy. V─Ćaka inteligentnej anal├Żze d├ítumu TickTick vytvor├ş ├║lohu s pr├şslu┼ín├Żm d├ítumom a ─Źasom splatnosti. Po vytvoren├ş ├║loh ich TickTick automaticky zorad├ş pod─ża d├ítumu a ─Źasu, zoskupen├ęho do pr├şslu┼ín├Żch zoznamov. V─Ćaka inteligentn├Żm zoznamom aplik├ície sa v nadch├ídzaj├║cich d┼łoch zobrazia ├║lohy alebo veci s vysokou prioritou.

─Äal┼íia skvel├í vlastnos┼ą TickTick spo─Ź├şva v robustnosti ka┼żdej ├║lohy. V r├ímci ├║lohy m├┤┼żete ma┼ą pod├║lohy, pozn├ímky, ┼ít├ştky, trvanie a upozornenia. To znamen├í, ┼że m├┤┼żem pomocou TickTick skuto─Źne napl├ínova┼ą svoje ├║lohy a pracova┼ą na veciach ─Źo najefekt├şvnej┼íie.

TickTick je vo─żne k stiahnutiu a pou┼ż├şvaniu a synchronizuje sa na iOS, Mac, Android a Windows, $3 predplatn├ę za mesiac (alebo 28 dol├írov za rok) odomkne ve─ża ─Ćal┼í├şch funkci├ş, v─Ćaka ktor├Żm je e┼íte v├Żkonnej┼í├şm n├ístrojom na spr├ívu projektov a ├║loh.

k stiahnutiu: TickTick z App Store

Ovl├ídajte svoj ─Źas pomocou Toggl

─Äal┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ som pou┼ż├şval po─Źas tejto bl├íznivej situ├ície, je sledovanie ─Źasu. Som si ist├Ż, ─Źi ste na vo─żnej nohe alebo dod├ívate─żom, pravdepodobne to u┼ż rob├şte. Ale aj ako niekde ÔÇ×pravideln├ŻÔÇť zamestnanec je dobr├ę sledova┼ą ─Źas, ktor├Ż str├ívite svojou pr├ícou.

Na sledovanie ─Źasu som pou┼ż├şval Toggl. Slu┼żbu m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą bezplatne a umo┼ż┼łuje sledova┼ą r├┤zne ├║lohy, klientov, projekty at─Ć. Z webov├ęho prehliada─Źa alebo zariadenia iOS. V minulosti som vysk├║┼íal in├ę slu┼żby sledovania ─Źasu. Ale mysl├şm si, ┼że spr├ívy o ─Źasova─Źoch v Toggli s├║ omnoho lep┼íie a s├║ zahrnut├ę v bezplatnej verzii.

V kone─Źnom d├┤sledku je s├║─Źas┼ąou m├┤jho stimulu na sledovanie ─Źasu tu zabezpe─Źenie zdravej rovnov├íhy medzi pracovn├Żm a osobn├Żm ┼żivotom. Z tohto d├┤vodu s├║ spr├ívy spolo─Źnosti Toggl obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę.

Teoreticky, ke─Ć sa veci vr├ítia do norm├ílnej podoby, budem sa m├┤c┼ą obzrie┼ą a uvid├şm, ko─żko svojej pr├íce z domu som str├ívil na r├┤znych projektoch alebo ├║loh├ích, ak m├┤j zamestn├ívate─ż chce vedie┼ą ÔÇ×kde je m├┤j ─Źas pre─ŹÔÇť. Je tie┼ż dobr├ę skontrolova┼ą ┼ítatistick├ę ├║daje na konci d┼ła alebo t├Ż┼żd┼ła a zisti┼ą, ko─żko ─Źasu ste str├ívili produktivitou. Je ve─żmi ─żahk├ę poci┼ąova┼ą, ┼że ste cel├Ż de┼ł, ke─Ć ste uv├Ąznen├ş doma, ni─Ź nerobili, a to v├ím poskytne ve─żmi potrebn├║ perspekt├şvu.

Toggl si m├┤┼żete bezplatne s┼ąahova┼ą s platen├Żmi aktualiz├íciami vr├ítane faktur├ície, faktura─Źn├Żch sadzieb a ─Ćal┼í├şch.

k stiahnutiu: Prepn├║┼ą z App Store

Odde─żte svoju pracovn├║ a osobn├║ e-mailov├║ adresu

─Äal┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ som robil od prepnutia do pln├ęho pracovn├ęho re┼żimu z domu, je presun├║┼ą m├┤j pracovn├Ż e-mail do inej e-mailovej aplik├ície ako ─Źoko─żvek in├ę. Pou┼ż├şvam aplik├íciu Outlook, preto┼że pova┼żujem za pr├şjemnej┼íie rozhranie ako ostatn├ş e-mailov├ş klienti. Najlep┼íie to tie┼ż funguje s moj├şm pracovn├Żm ├║─Źtom Exchange, ale ide o vytvorenie oddelenia medzi pr├ícou a dom├ícnos┼ąou.

Je ve─żmi ─żahk├ę necha┼ą pr├ícu prenikn├║┼ą do v├í┼ího osobn├ęho ┼żivota, ke─Ć sa za─Źn├║ dia┼ą v rovnakom prostred├ş. Vytvoren├şm bari├ęr medzi pracovn├Żm a osobn├Żm ─Źasom obmedzujete pravdepodobnos┼ą, ┼że pr├íca bude kr├ş┼żovo kontaminova┼ą ─Źas va┼íej rodiny.

Ak by ste chceli urobi┼ą veci e┼íte o krok ─Ćalej, m├┤┼żete skuto─Źne odstr├íni┼ą svoj pracovn├Ż e-mail z telef├│nu a vytvori┼ą n├║ten├ę oddelenie, ke─Ć sa dostanete z po─Ź├şta─Źa. Zrejme to z├íle┼ż├ş na va┼íej pr├íci a druhu pr├íce, ktor├║ vykon├ívate.

Aplik├íciu uchov├ívam na v┼íetk├Żch svojich zariadeniach. Pr├şle┼żitostne mus├şm skontrolova┼ą pr├ícu po─Źas ÔÇ×mimo pracovnej dobyÔÇť, tak┼że jej oddelenie od m├┤jho osobn├ęho e-mailu, kde vid├şm potvrdenia od spolo─Źnosti DoorDash a pozv├ínky rodiny Zoom, pom├íha vytv├íra┼ą ment├ílne oddelenie medzi ÔÇ×pracovn├Żm ─ŹasomÔÇť a ÔÇ×─ŹasomÔÇť. osobn├Ż ÔÇť.

Program Outlook je bezplatn├í aplik├ícia a spolupracuje s mno┼żstvom poskytovate─żov e-mailov. Je to tie┼ż jedna z mnoh├Żch e-mailov├Żch aplik├íci├ş v obchode App Store. Nev├íhajte a experimentujte s r├┤znymi aplik├íciami, aby ste na┼íli ten, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje sp├┤sobu spravovania e-mailov.

k stiahnutiu: V├Żh─żad z obchodu s aplik├íciami

Zachy┼ąte svoje my┼ílienky na DayOne

Pokia─ż ide o va┼íe du┼íevn├ę zdravie (a pom├íha v├ím zabr├íni┼ą tomu, aby sa va┼íe dni zakalili), jednou z vec├ş, ktor├║ m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą, je vies┼ą ÔÇ×denn├şkÔÇť. Viem, ┼że to znie ban├ílne, ale za─Źal som ho zachyt├íva┼ą ka┼żd├Ż de┼ł v denn├şkovej aplik├ícii DayOne. To mi umo┼ż┼łuje vies┼ą z├íznamy o tom, ─Źo c├ştim, ─Źo rob├şme ako rodina alebo ─Źo ma rob├ş hrd├Żm alebo z├ípasiacim ka┼żd├Ż de┼ł.

DayOne je vynikaj├║ca aplik├ícia na vytv├íranie denn├şkov, ktor├í pon├║ka podporu pre mno┼żstvo r├┤znych detailov a m├ędi├ş. Navy┼íe, je to skvel├í pr├íca, ke─Ć v├ís po┼żiada o vytvorenie pr├şspevku alebo o nasn├şmanie fotografie po─Źas cel├ęho t├Ż┼żd┼ła.

Fotografiu alebo hlasov├║ pozn├ímku na DayOne jednoducho upust├şm nieko─żko r├Żchlych my┼ílienok, ─Źo uvo─żn├ş trochu ment├ílneho priestoru, ─Źo mi pom├┤┼że jasnej┼íie premyslie┼ą a sl├║┼żi ako sp├┤sob, ako si spomen├║┼ą na tie d├┤le┼żit├ę momenty alebo em├│cie.

DayOne je tie┼ż neuverite─żne u┼żito─Źn├ę ako ├║lo┼żisko pre ┼żivot mimo karant├ęny. Pou┼ż├şvam ho na ukladanie fotografi├ş a vide├ş mojej dc├ęry, mojich cie─żov a dokonca aj na zaznamen├ívanie po─Źiato─Źn├Żch a koncov├Żch d├ítumov projektov. Je to skuto─Źne domov pre ak├║ko─żvek pam├Ą┼ą, my┼ílienku alebo n├ípad.

DayOne si m├┤┼żete zadarmo stiahnu┼ą a pou┼ż├şva┼ą s mo┼żnos┼ąou pr├ęmiov├ęho predplatn├ęho. Premium odomkne neobmedzen├ę ukladanie fotografi├ş / videa, z├ílohovanie v cloude, synchroniz├íciu v re├ílnom ─Źase a ─Ćal┼íie.

k stiahnutiu: DayOne z App Store

─îas obrazovky

Kone─Źn├í ÔÇ×aplik├íciaÔÇť, ktor├║ som pou┼ż├şval, je vlastne vlastnos┼ąou syst├ęmu iOS. Rovnako ako mnoh├ş z n├ís, aj ja m├ím mal├║ z├ívislos┼ą od technol├│gie. Pre m┼ła je to hlavne overenie Twitter a ─Ź├ştanie spr├ív.

V snahe kontrolova┼ą nutkanie sedie┼ą na gau─Źi a prezera┼ą tweety alebo zvitok Apple Novinky, pou┼ż├şvam ─Źas obrazovky na svojich zariadeniach so syst├ęmom iOS na obmedzenie ─Źasu ÔÇ×rozpt├ŻleniaÔÇť.

Z├íklady s├║ dos┼ą jednoduch├ę: na 15 min├║t som stanovil limit Instagram60 min├║t do Twitter a 90 min├║t do Apple News. V posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch som zistil, ┼że na v├Ą─Ź┼íinu dn├ş je to viac ako dos┼ą, zriedka sa tento limit dodr┼żiava.

V d┼łoch, ke─Ć sa pust├şm, aplika─Źn├Ż limit ma odstr├íni Twitter, Spr├ívy alebo Instagram ak som tam str├ívil ve─ża ─Źasu T├íto jemn├í pripomienka mi ─Źasto sta─Ź├ş polo┼żi┼ą telef├│n a vr├íti┼ą sa do pr├íce.

Zapol som tie┼ż ─Źas ne─Źinnosti. Upravil som v┼íak hodiny po─Źas d┼ła namiesto v noci. To obmedzuje aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żem pou┼ż├şva┼ą po─Źas pracovn├ęho d┼ła, a pom├íha mi zosta┼ą s├║streden├Ż a zameran├Ż na ├║lohu, a nie robi┼ą nezmysly online.

Pou┼żitie prestojov t├Żmto sp├┤sobom je ur─Źite zbyto─Źn├ę, preto┼że vy┼żaduje spustenie v├Żnimky pre ka┼żd├║ aplik├íciu, ktor├║ potrebujete pre svoju pr├ícu. Ak pou┼ż├şvate ─Źas obrazovky na po─Ź├şta─Źi Mac, je to e┼íte v├Ą─Ź┼íie probl├ęmy, preto┼że mus├şte povoli┼ą pou┼ż├şvanie v┼íetk├Żch aplik├íci├ş. Funguje to v┼íak dos┼ą efekt├şvne, aby som obmedzil moje rozpt├Żlenie po─Źas d┼ła. A┼ż do Apple pon├║ka nie─Źo in├ę, to je to, ─Źo m├ím.

─Äal┼íia pr├íca z dom├ícich aplik├íci├ş?

V kone─Źnom d├┤sledku s├║ vy┼í┼íie uveden├ę aplik├ície iba n├ístrojmi, ktor├ę mi pom├┤┼żu c├şti┼ą sa produkt├şvnej┼í├ş a efekt├şvnej┼íie pracova┼ą. Nie s├║ to nevyhnutne univerz├ílne rie┼íenia. Aplik├ície z domu z domu do zna─Źnej miery z├ívisia od toho, ─Źo rob├şte pre ┼żivot.

Ako u┼ż bolo povedan├ę, ak m├íte nejak├Ż vo─żn├Ż ─Źas alebo chcete experimentova┼ą efekt├şvnej┼íie a efekt├şvnej┼íie, oplat├ş sa vysk├║┼ía┼ą.