Aplik├ície, ktor├ę s├║ z├íchranou ┼żivota vysoko┼íkolsk├Żch ┼ítudentov

V├Ą─Ź┼íina vysoko┼íkol├íkov ovl├ída inovat├şvne pom├┤cky na u─żah─Źenie ┼ít├║dia. Vyu┼ż├şvaj├║ tie┼ż mobiln├ę aplik├ície nielen na z├íbavu, ale aj na ┼ít├║dium a organiz├íciu.

Pre─Źo by v dne┼ínom svete technol├│gi├ş nevyu┼żili zdroje, ktor├ę maj├║ k dispoz├şcii?

Apple a Android poskytuj├║ stovky aplik├íci├ş a programov, ktor├ę s├║ informat├şvne a celkom praktick├ę. Na┼í┼ąastie ste s t├Żmito nevyhnutn├Żmi aplik├íciami obozn├ímen├ş, a ak nie, ch├Żbate.

Po─Ćme sa pozrie┼ą na niektor├ę z naju┼żito─Źnej┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri ┼ít├║diu, spr├íve financi├ş a celkov├ęho zdravia. Akon├íhle ich za─Źnete pou┼ż├şva┼ą, prem├Ż┼í─żate, kde boli cel├Ż ┼żivot.

┼átudujte pomocn├ę aplik├ície

┼át├║dium na vysokej ┼íkole m├┤┼że by┼ą zdrvuj├║ce – je ─żahk├ę strati┼ą sa v my┼ílienkach a pozn├ímkach alebo sa v prest├ívke k┼Ľmi┼ą v soci├ílnych m├ędi├ích. Tieto ┼ítudijn├ę aplik├ície pom├íhaj├║ t├Żm, ┼że poskytuj├║ n├ístroje na vytv├íranie karti─Źiek, my┼ílienkov├Żch m├íp a v┼íetk├ęho ostatn├ęho. Vyberte si ten, ktor├Ż je vhodn├Ż pre v├í┼í ┼ít├Żl u─Źenia, a pri prech├ídzan├ş pozn├ímok zv├Ż┼íte svoju efektivitu.

 1. RefMe

T├íto praktick├í aplik├ícia v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą cit├ície pre va┼íe eseje. Fotoapar├ít naskenuje ─Źiarov├Ż k├│d knihy a cituje ho ako zdroj v mnoh├Żch form├ítoch vr├ítane MLA a APA.

 1. Evernote

Ak chcete ma┼ą v┼íetky svoje pozn├ímky na jednom mieste, Evernote v├ím to umo┼ż┼łuje v akomko─żvek dostupnom form├íte vr├ítane textu, obr├ízkov, zvuku a naskenovan├Żch dokumentov. Funguje ako ┼ítudijn├í aj organiza─Źn├í aplik├ícia.

 1. StudyBlue

Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu nahr├íva┼ą ┼ítudijn├ę materi├íly pomocou StudyBlue. Niektor├ę n├ístroje v├ím navy┼íe umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą kv├şzy a karti─Źky, ktor├ę m├┤┼żete zdie─ża┼ą s ostatn├Żmi.

 1. Diktát draka

V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je zapn├║┼ą aplik├íciu a za─Źa┼ą hovori┼ą. Bude p├ískova┼ą a prev├ídza┼ą v┼íetko, ─Źo hovor├şte, ─Źo v├ím umo┼żn├ş vlo┼żi┼ą obsah do akejko─żvek inej aplik├ície. Je tie┼ż vhodn├Ż na nahr├ívanie predn├í┼íky, ak nie ste ve─żk├Ż v p├şsan├ş pozn├ímok.

 1. Kancel├írsky objekt├şv

T├íto ─Ćal┼íia aplik├ícia, ktor├í je u┼żito─Źn├Żm n├ístrojom pre slab├Żch tvorcov pozn├ímok, prev├ídza obr├ízky tab├║─ż, ─Źasopisov a kn├şh na upravite─żn├ę texty. Dok├í┼że ─Ź├şta┼ą obr├ízky z uhla a dok├í┼że tie┼ż vy─Źisti┼ą tiene a odlesky.

 1. GoConqr

GoConqr sa m├┤┼że pochv├íli┼ą obrovsk├Żm v├Żberom kv├şzov, karti─Źiek, sn├şmok, my┼ílienkov├Żch m├íp a pozn├ímok. Umo┼ż┼łuje tie┼ż soci├ílne vzdel├ívanie s funkciami, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ ┼ítudentom spolupracova┼ą so spolu┼żiakmi.

 1. disk Google

Nakoniec nem├┤┼żeme nespomen├║┼ą t├║to z├íkladn├║ vec pre v┼íetk├Żch ┼ítudentov. Disk Google v├ím umo┼ż┼łuje uklada┼ą v┼íetky dokumenty online a chr├íni┼ą tak svoje zdroje. Je vynikaj├║ci na pr├ícu offline aj na spolupr├ícu so svojimi spolu┼żiakmi na r├┤znych dokumentoch.

Aplik├ície na sledovanie pe┼łaz├ş

┼áetrenie pe┼łaz├ş po─Źas ┼íkoly je d├┤le┼żit├ę, preto┼że v├ím umo┼żn├ş min├║┼ą peniaze na v├şkendov├ę v├Żlety alebo n├║dzov├ę situ├ície. Viac ako polovica vysoko┼íkol├íkov si nakoniec vezme p├┤┼żi─Źku na ┼íkoln├ę a neust├íle rast├║ce n├íklady.

P├┤┼żi─Źka m├┤┼że pokry┼ą niektor├ę va┼íe ┼żivotn├ę n├íklady, ale dnes v├Ą─Ź┼íina ┼ítudentov n├íjde pr├ícu, aby sa u┼żivila. Va┼ía n├íro─Źn├í pr├íca v┼íak m├┤┼że ├şs┼ą nazmar, ak v┼íak nebudete starostlivo zostavova┼ą rozpo─Źet. Po─Ćme sa pozrie┼ą na niektor├ę aplik├ície, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu r├Żchlej┼íie hospod├íri┼ą s peniazmi a vyv├í┼żi┼ą knihy.

 1. Wally

Wally je aplik├ícia ─Ź├şslo jedna, ktor├í v├ím pom├┤┼że udr┼ża┼ą si preh─żad o svojich financi├ích. Na cest├ích zaznamen├íva va┼íe pr├şjmy a v├Żdavky, ├║─Źty a v┼íetko ostatn├ę. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż prida┼ą mesa─Źn├ę ─Źlenstv├í k svojim rozpo─Źtom, napr├şklad k ├║─Źtom Netflix alebo Spotify.

Aplik├ícia zobrazuje preh─żady o va┼íich v├Żdavkov├Żch n├ívykoch a ove─ża viac, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vypracova┼ą lep┼í├ş pl├ín.

 1. m├Ąta

Ak sa v├ím predch├ídzaj├║ca vo─żba nep├í─Źi, mincov┼ła je jednoduch┼íia alternat├şva. T├íto aplik├ícia na spr├ívu pe┼łaz├ş zobrazuje v┼íetky va┼íe financie na jednom mieste a sleduje va┼íe v├Żdavkov├ę n├ívyky.

Je to m├║dry n├ístroj na vytv├íranie rozpo─Źtu, ktor├Ż v├ím navrhne na z├íklade va┼íich cie─żov. Navy┼íe existuje nieko─żko u┼żito─Źn├Żch tipov na zvl├ídnutie v├Żdavkov, sporenia a kreditu.

 1. Venmo

Venmo je trochu odli┼ín├Ż od t├Żchto dvoch vy┼í┼íie uveden├Żch aplik├íci├ş. Je to ┼íikovn├Ż ┼íetri─Ź ─Źasu, ktor├Ż eliminuje potrebu ├şs┼ą do bankomatu kv├┤li peniazom. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je prepoji┼ą bankov├Ż ├║─Źet s aplik├íciou a budete m├┤c┼ą odosiela┼ą platby kdeko─żvek.

Va┼íi rodi─Źia alebo zamestn├ívate─ż v├ím m├┤┼żu tie┼ż posla┼ą peniaze pomocou nich a vy ich m├┤┼żete okam┼żite previes┼ą na svoj bankov├Ż ├║─Źet.

 1. ShinePay

T├íto aplik├ícia na platenie za pranie je trochu nika, ale pre zanepr├ízdnen├Żch ┼ítudentov m├┤┼że zachr├íni┼ą ┼żivot. Pom├íha ┼íetri┼ą ─Źas a peniaze vyh─żadan├şm najbli┼ż┼í├şch pr├í─Źovn├ş a umo┼ż┼łuje v├ím ich plati┼ą pomocou telef├│nu.

Vypo─Ź├ştajte si n├íklady na prac├ş prostriedok, elektrick├║ energiu a vodu a uvid├şte, pre─Źo je to ve─żmi v├Żhodn├ę!

V┼íeobecn├ę zdravotn├ę aplik├ície

┼Żiadna aplik├ícia nem├┤┼że nahradi┼ą rady lek├íra. Napriek tomu existuje mnoho u┼żito─Źn├Żch n├ístrojov na sledovanie v├í┼ího zdravia a n├ívykov.

 1. iTriage

Niekedy si v┼íimnete znepokojuj├║ce pr├şznaky a nebudete ma┼ą ─Źas nav┼ít├şvi┼ą lek├íra. Namiesto googlenia a h─żadania najhor┼íieho mo┼żn├ęho stavu siahnite po iTriage.

Aplik├ícia v├ím polo┼ż├ş s├ęriu ot├ízok a ur─Ź├ş va┼íu mo┼żn├║ chorobu. Potom v├ím poskytne mo┼żnosti na vyrie┼íenie probl├ęmu bez zamie┼łania lek├írskych term├şnov. Ponech├íva tie┼ż prvok vo─żby t├Żm, ┼że navrhne nieko─żko opatren├ş na zmiernenie v├í┼ího probl├ęmu.

 1. ─îas na spanie

Ak ste n├íchyln├ş k zme┼íkaniu bud├şka a m├íte probl├ęmy s rann├Żm vst├ívan├şm, ─îas sp├ínku v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą vyjasni┼ą si rozvrh. Tento bud├şk sl├║┼żi aj ako n├ístroj na anal├Żzu sp├ínku, sk├║manie va┼íich sp├ínkov├Żch re┼żimov a rozhodovanie o najlep┼í├şch ─Źasoch preb├║dzania.

 1. V┼íetko, ─Źo m├┤┼żem jes┼ą

Ak trp├şte alergiami alebo potravinovou intoleranciou, t├íto zdravotn├í aplik├ícia v├ím pom├┤┼że zvl├ídnu┼ą pr├şznaky. Stanov├ş potraviny, ktor├ę m├┤┼żete a nem├┤┼żete jes┼ą, a ozna─Ź├ş ich farbami, tak┼że nikdy nezist├şte, ┼że by ste v kaviarni spochyb┼łovali mo┼żnosti v├Żberu.

 1. Drugs.com

T├íto aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje pozrie┼ą sa na inform├ície o liekoch, ktor├ę u┼ż├şvate. Ukazuje mo┼żn├ę interakcie a sleduje va┼íe z├íznamy o liekoch. Rozsiahla sekcia FAQ tie┼ż zodpovie v┼íetky ot├ízky, ktor├ę v├ís m├┤┼żu napadn├║┼ą.

Spodn├Ż riadok

Tieto praktick├ę aplik├ície, od usporiadania pozn├ímok a zis┼ąovania, ─Źo je s vami, ako posiela┼ą peniaze ─żu─Ćom, s├║ k dispoz├şcii na pomoc pri v┼íetk├Żch ├║loh├ích. Pom├┤┼żu v├ím v akademickom i v┼íeobecnom ┼żivote.

V─Ćaka ┼íirok├ęmu spektru mo┼żnost├ş, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybera┼ą, je n├í┼í zoznam ┼ípi─Źkou ─żadovca. Vyzbrojte sa najlep┼í├şmi digit├ílnymi n├ístrojmi a bude to ma┼ą ve─żk├Ż vplyv na v├í┼í ├║spech. Kto vie, s t├Żmito aplik├íciami m├┤┼żete ma┼ą zatia─ż naj├║spe┼ínej┼í├ş semester.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2QFIa7e